Çocuk Hastalıkları 3 yaş grubu zeka ve el beceri gelişimi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

chiglet

2 çiçek annesi
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2007
1.299
3
ARKADAŞLAR 3 YAŞ GRUBU ÇOCUKLARIN ZEKA VE EL BECERİLERİ GELİŞİMİ İÇİN NELER YAPMAYILIZ HAYDİ HEP BİRLİKTE BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞALIM..

BENİM 2,5 YAŞINDA BİR KIZIM VAR TAHTADAN ÜSTÜNDE HAYVAN VE ŞEKİL OBJELERİ OLAN BİR OYUNCAK ALDIK BAYAĞI BİR OYNADI VE SIKILDI
İÇİNE ŞEKİLLERİ ATABİLECEĞİM BİR OYUNCAK DAHA ALMIŞTIM BİR YIL OLDU ŞİMDİ YÜZÜNE BAKMIYOR
LEGOLAR DESENİZ BİR SEPET DOLUSU , BEBEKLER, OYUNCAKLAR FAKAT DEĞİŞİK ŞEYLERE BİRLİKTE OYNAYACAĞIMIZ ŞEYLERE İHTİYACIMIZ VAR NELER OLABİLİR
DÜN AKŞAM EVDE NE KADAR ESKİ DERGİ VARSA ALDIM ONLARDAN KIZIMIN BEĞENDİĞİ RESİMLERİ KESTİM KIZIMDA YAPIŞTIRICI VERİP RESİM KAĞIDINA ONLARI YAPIŞTIRMASINI İSTEDİM ÇOK EĞLENDİ ÇOK MUTLU OLDU, BUNUN GİBİ BAŞKA NELER YAPABİLİRİZ HADİ KIZLAR FİKİRLERİNİZİ BEKLİYORUM.yerimseniben:emir_bebek::emir_bebek:

------Gelişimi Nasıl Destekleyebilirsiniz?

Kum, su, toprakla oynamasına izin verin.

Parmak boyası yaptırın.

Oyun hamuru ile oynatın.

Masayı kurmaya yardım ettirin.

Cisimlerin adlarını, renklerini söyleyin.

Parçaları bir araya getirip bir şeyler yapacağı oyuncaklar ( lego, küpler gibi) alın.

Sorularını cevaplandırın.

Yeni kelimeler öğrenmesine yardım edin.

Öyküler, masallar okuyun.

Televizyon izlemeyi kısıtlayın.

Başka çocuklarla bir araya getirin.

Değişik ortamlarda bulunmasını, yeni arkadaşlarla tanışmasını sağlayın.​

merhabalar cani cok yararli bi konu acmisin canim....gerci benim oglum bu tenmuzda dordune basicak ama ben yinede kendi yaptiklarimi oglumla paylasmak istedim

canim uc yasina basmadan once genellikle tahta agirlikli oyunlar aldim.hem kirilmiyio hemde cocuk icin tehlikesi yok
oncelikle ilk oynadigi oyuncak borulardan boncuklari geciriyosun onunla oynatttim ama iki yasinda tamamen onu basarinca kaldirdim
sonrasinda buyuk yapbozlar aldim ......
bir tahta zemin uzerine bes tane cubuk yerlestirmisler bir den bese kadar halkalar var bir yaziyo bir hane halka koyacak iki yaziyo iki tane halka koyacak bu sekilde gidiyo bide her sayinin tahtalarinin kendine ozgu rengi var.hem saymayi hemde renkleri ogreniyor

bir yasindan beri legolarla oynariz...en sevdigi ve hic bikmadigi tek oyuncakkk
sadece ilgi alanlarina gore alirsam dahabi seviyo mesele dort ay once polis legosu yaptim legolarla herseyi karokal hapishaneden tut herseyi yapabiliyo bayiliyo.....sonra

bonyosuna oyuncaklar aldim...cesitli hayvanlar onlarla oynarken hem mutlu oluyo hemde isimlerini ogreniuyo

cesitli hikaye kitaplari aldim bir yasindan bu yana her aksam vaktim olursa okuyorum
oda resimlerine bakiyo seviniyo

masal anlatiyorum ama filim ceker gibi icindeki kahramanlari canlandiriyorum deyisik seslerle
bu seklde hayal gucu genisliyo oda bana anlatmaya calisiyor

sonra bilgisayar aldim oyuncak ama icinde harfleri sayilari renkleri hatta matamatik birinci sinif konularini bile ogretiyo...cok seviyo hergece yatmadan beraberce harfleri sesli sekilde soyluyo bilgisayarla beraber ve yenui sozcukler ogreniyo resimli cunku bilgisayar

oyun hamurlariyla oynuyoruz

beraber ben hamur isi yaparken onada bi parca veriyorum bayiliyo minciklamaya

yemek yaparken arada yaninda durarak ona karistirtiyorum dikkatli olmak sartiyla tabi

tahtadan kare dikdortgen seklinde farkli renlerde oyuncagi var onlari ususte koyarak ev kasaba yapiyo
canim aslinda yaptigimiz beraberce cokseyler varda bunlar hem zekasini hemdeel becerisini cogaltiyor ama hepsini yazarsam daralirsin ..ama ben bunlarin hemsini bir yasinda basladim yapmaya beraberce canim uc yasinda oynar duruma geldi nekadar erken okadar iyi canim

konuyu görünce bende bir katkıda bulunmak istedim.benim oğlum 4 yaşına bastı gerçi ama bir çocuk psikoloğu arkadaşımın tavsiyesiyle üye olduğumuz "akıllıbaşlangıç.com" sitesinden çok yarar gördüğümü söylemek istedim.bence sizlerde bir bakın arkadaşlar.(3 yaş grubuda var.)

X