Aile Planlaması Mesigyna Aylik Koruma Iğnesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
ben ilk iğneyi 15 gun once fılan yaptırdım, hıcbıseyde degısıklık olmadı cok sukur bakalım bu ay nasıl olucak gecıkme vs olurmu...
acaba tam koruyormu tereddut edıyorum bıraz :KK66: implantıda arastırıyorum bır yandan..

kızlar ben bu iğneyi 3 senedir kullanıyorum yanlız birkaç husus var ki çok dikkatli olmak lazım iğne 28 günde bir yapılıyor ayrıca 28 gün sonra iğne olunmazsa tekrar baştan adet görmeye başlıyorsunuz..benim adetlerim çok düzensizdi şimdi telefonumun takvimine iğnelerimi ayarladım tam 9 gün önce oluyorum.iğneyi vurunduğum ilk günden itibaren koruyor ben kızımı doğum yaptığımdan beri aralıksız kullanıyorum.(yasmin hap kullanırken hamile kalmıştım) bu yöntem 3 yıl korudu bi 3 yıl daha koruyabilseydi :))yardımcı olabildiysem ne mutlu bana sorusu olan yine yazabilir seve seve cevaaplarımopuyorumnanaktan

ben ilk iğneyi 15 gun once fılan yaptırdım, hıcbıseyde degısıklık olmadı cok sukur bakalım bu ay nasıl olucak gecıkme vs olurmu...
acaba tam koruyormu tereddut edıyorum bıraz :KK66: implantıda arastırıyorum bır yandan..

selam Charm bende iğneyi bugün yaptırdım herkesin endişeleri aynı iğneyle ilgili sanırım sen yaptıralı 5-6 ay olmuş şuanda nasıl bir etkisi varmı daha doğrusu hala kullanıyormusun. :emir_bebek:

kızlar ben bu iğneyi 3 senedir kullanıyorum yanlız birkaç husus var ki çok dikkatli olmak lazım iğne 28 günde bir yapılıyor ayrıca 28 gün sonra iğne olunmazsa tekrar baştan adet görmeye başlıyorsunuz..benim adetlerim çok düzensizdi şimdi telefonumun takvimine iğnelerimi ayarladım tam 9 gün önce oluyorum.iğneyi vurunduğum ilk günden itibaren koruyor ben kızımı doğum yaptığımdan beri aralıksız kullanıyorum.(yasmin hap kullanırken hamile kalmıştım) bu yöntem 3 yıl korudu bi 3 yıl daha koruyabilseydi :))yardımcı olabildiysem ne mutlu bana sorusu olan yine yazabilir seve seve cevaaplarımopuyorumnanaktan
Merhaba Teşekkürler paylaşımın için yanlız anlamadım iğne kullanırkendemi hamile kaldın :eek: birde 3 senedir hiç yan etkisi olmadımı ?

Merhaba Teşekkürler paylaşımın için yanlız anlamadım iğne kullanırkendemi hamile kaldın :eek: birde 3 senedir hiç yan etkisi olmadımı ?

hayır canım doğum kontrol hapı kullandığım sırada hamile kaldım henüz 3 aylık evliydim gerçekten kabus gibiydi doğum yapar yapmaz doktorumun tavsiyesiyle mesigna iğne olmaya başladım 28 günde 1 iğnemi vuruluyorum..ohh mis :)(bu arada kızım yaklaşık 3 yaşında):nazar:

hayır canım doğum kontrol hapı kullandığım sırada hamile kaldım henüz 3 aylık evliydim gerçekten kabus gibiydi doğum yapar yapmaz doktorumun tavsiyesiyle mesigna iğne olmaya başladım 28 günde 1 iğnemi vuruluyorum..ohh mis :)(bu arada kızım yaklaşık 3 yaşında):nazar:

allah analı babalı büyütsün canım:KK3:

bende yasmin kullanıyordum 5.kutuda bıraktım iğneye geçmeyi düşünüyordum. yasminin koruması cok yuksek aslında nasıl hamıle kaldın ? almayı mı unuttun bilmiyorumkismile

kızlar ben bu iğneyi 3 senedir kullanıyorum yanlız birkaç husus var ki çok dikkatli olmak lazım iğne 28 günde bir yapılıyor ayrıca 28 gün sonra iğne olunmazsa tekrar baştan adet görmeye başlıyorsunuz..benim adetlerim çok düzensizdi şimdi telefonumun takvimine iğnelerimi ayarladım tam 9 gün önce oluyorum.iğneyi vurunduğum ilk günden itibaren koruyor ben kızımı doğum yaptığımdan beri aralıksız kullanıyorum.(yasmin hap kullanırken hamile kalmıştım) bu yöntem 3 yıl korudu bi 3 yıl daha koruyabilseydi :))yardımcı olabildiysem ne mutlu bana sorusu olan yine yazabilir seve seve cevaaplarımopuyorumnanaktan[/Q

slm bende igneden kullanıyorum ama benı cok kourkutuyorlar bende hem kullanıyom hem korkuyom cocum olmaz dıye sen uc seneden sonra cocuk yapabıldınmı bı sorun olustumu

slm bende igneden kullanıyorum ama benı cok kourkutuyorlar bende hem kullanıyom hem korkuyom cocum olmaz dıye sen uc seneden sonra cocuk yapabıldınmı bı sorun olustumu

canım selam,hiç korkma çocuğum olmaz diye ben bu iğneyi araalıksız 4 yıl kullandım.sonra ara verdim hormonlarım düzelsin diye 6 ay hiç korunmadım sadece korktuğum zamanlarda ertesi gün hapı kullandım,sonrasındada hamile kaldım yani anlıycağın hamileliğe engel deil...ama bıraktığın gibi hamile kalamıyosun biraz zaman gerekli...öptüm

bende bu ıgneyı 2 yıla yakın zaman kullandım..ılk 1,5 yıl hersey duzenlıydı ama sonra duzensız oldu reglım -kı saatı gecmezdı hap vs .kullanmadan once-ama sonraları bı oldum bı olmadım derken artık 3 gune 2 gune dustu regl gunum korktum doktora gıttım ve bana dedıkı ''bu ıgne almanyada yasaklandı ya cok kanama yapıyor yada erken menapoza sokuyor senıde menapoza sokmaya baslamıs derhal bırak dedı-bırkac testten sonra-o gun bugundur ıgnenın adını anmıyorum suan hapla korunuyorum 3 yıldır bı sorunum yok.tavsıyem benım dustugum duruma dusmeyın ıyıce arastırın :KK43:

kızlar bu iğneyede güvenmemek gerekiyormuş ben bunu anladım 31 ocakta vuruldum malesef korumamış.5 ay boyunca kendimiz korunuyorduk rahim ağzım alındığı için spiral taktırma şansım olmadığı için bu iğneyi vuruldum ve şubatta hamile kalmışım.3.bebeğimin yolda olduğunu öğrendim.iğne şirketine dava açmayı düşünüyorum sizde dikkatli olun vurunuyorsanız bile yumurtlama günlerinize dikkat edin

ben 4 aydır fln kullanıyorum.2 ay 31 inde adet oldum.en son 31 ocakta normal adet oldum.14 şubatta leke geldi. şubat sonu adet olmadım.hala bekliorum.bu ay da olmazsam doktora gidicem.hamile olmabilirmiim.eğer hamileysem iğne yaptırdım bişi olurmu acaba.iice korkmaya başladım bunları duyunca :KK43:

benim annemde 6 yılıdır bu iğneyle korunuyor şimdiye kadar böyle bir sorun olmadı

merhaba arkadaşlar ben mesignayı 1,5 senedir kullanıyorum gayette memnunum dediğiniz gibi ara kanamalarım oluyor ama iğnenin zamanı bitimine doğru 2-3 gün çok olmamak kaydıyla ara kanamam oluyor benim kafama takılan teksoru iğneyi bıraktıktan sonra nekadar sürede vücut kendi ayarlarına geri dönüyor gebelik için :44::44::44: bukonuda yardımcı olabilecek arkadaşların cvplarını bekliyorum

ben geçen ay muayenemi oldum ve doktor mesigyna iğnesini yazdı. bir ay sonra tekrar vurunacaksın dedi. ancak ben doktora tekrardan muayene olmam gerekip gerekmediğini sormayı unutmuşum. zaten ücretini devlet karşılamıyor. eczaneden alıp bir hemşireye vurdursam da olur mu? mesigyna iğnesini vurdurmak için her ay doktora muayene olmaya gerek yok değil mi?

ben geçen ay muayenemi oldum ve doktor mesigyna iğnesini yazdı. bir ay sonra tekrar vurunacaksın dedi. ancak ben doktora tekrardan muayene olmam gerekip gerekmediğini sormayı unutmuşum. zaten ücretini devlet karşılamıyor. eczaneden alıp bir hemşireye vurdursam da olur mu? mesigyna iğnesini vurdurmak için her ay doktora muayene olmaya gerek yok değil mi?

çok enteresan bu foruma mesigyna iğnesi yaptıranlar hiç uğramıyor sanırım. soruma cevap verecek kimse yok mu? :26:

çok enteresan bu foruma mesigyna iğnesi yaptıranlar hiç uğramıyor sanırım. soruma cevap verecek kimse yok mu? :26:
bnde bu ay ilk defa yaptırdım canım hemde ne doktora gittim ne bişey sağlık ocağındaki hemşire çok iyi ilgilenip herseyi anlatıor onun önerileriyle vuruldum bir ay sonra tekrardan çağırdı... doktora danıştığım sıralarda da yeni doğum yapmış oldugum zamanlardı o zaman 3 aylık igne yazmıştı ama bn onu vurdurmamıştım emzirmeyi bırakınca ancak bu ay zaman bulup hemşireyle görüşüp mesigyna yı vurdurdum .. yani her ay muayene olmaya fln grek yok tabi şikayetn olmazsa benim vurulduktan 12 gün sonra ara kanama yapmaya basladı bakalım ne kadar sürücek herkes farklı seyler yazmış yaptırdıgıma sevineym mi üzüleyim mi bilemedim vallahi :18:

bnde bu ay ilk defa yaptırdım canım hemde ne doktora gittim ne bişey sağlık ocağındaki hemşire çok iyi ilgilenip herseyi anlatıor onun önerileriyle vuruldum bir ay sonra tekrardan çağırdı... doktora danıştığım sıralarda da yeni doğum yapmış oldugum zamanlardı o zaman 3 aylık igne yazmıştı ama bn onu vurdurmamıştım emzirmeyi bırakınca ancak bu ay zaman bulup hemşireyle görüşüp mesigyna yı vurdurdum .. yani her ay muayene olmaya fln grek yok tabi şikayetn olmazsa benim vurulduktan 12 gün sonra ara kanama yapmaya basladı bakalım ne kadar sürücek herkes farklı seyler yazmış yaptırdıgıma sevineym mi üzüleyim mi bilemedim vallahi :18:

canım cevabın için çok teşekkür ediyorum. ben de ikincisini vurundum yeni. zaten ilk iğneden sonra 12 ila 15 gün içerisinde ara kanaman olacak bu normal demişti. daha sonra adetin normal düzene girecek demişti. ama şunu da söyleyim iğne, doğum kontrol hapları gibi adeti düzene sokmuyor tam tersi düzeni altüst ediyormuş. doktor bu riski de söylemişti bana. ben de kararsızım belki hapa dönebilirim tekrar...

canım cevabın için çok teşekkür ediyorum. ben de ikincisini vurundum yeni. zaten ilk iğneden sonra 12 ila 15 gün içerisinde ara kanaman olacak bu normal demişti. daha sonra adetin normal düzene girecek demişti. ama şunu da söyleyim iğne, doğum kontrol hapları gibi adeti düzene sokmuyor tam tersi düzeni altüst ediyormuş. doktor bu riski de söylemişti bana. ben de kararsızım belki hapa dönebilirim tekrar...
bnde çok kararsız kldım 3 gunden beri asırı bir kanama war gttim sordum saglık ocagına 5 günü gecerse hala kanama dewam eder bi kadın dogumcuya git ama normal , istersen doğum kontrol hapına döneriz dedi.. bilmiorumm çok kararsızım bnde hemde çookkk :KK50:

bnde çok kararsız kldım 3 gunden beri asırı bir kanama war gttim sordum saglık ocagına 5 günü gecerse hala kanama dewam eder bi kadın dogumcuya git ama normal , istersen doğum kontrol hapına döneriz dedi.. bilmiorumm çok kararsızım bnde hemde çookkk :KK50:

yani bence normal bir durum. çünkü ilk iğneden 15 gün sonra olan adetim yoğun değil leke şeklinde oldu ama yaklaşık 8-9 gün sürdü. normalde en fazla 4- 5 gün sürerdi. bu iğneden kullanan bir arkadaşa da sordum onun da çok uzun sürmüş. yumurtalıklarımızı mahvetmesek bari. ilerde çocuğum olmazsa çok üzülürüm...

X