Aile Planlaması Mesigyna Aylik Koruma Iğnesi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
aylık ıgneyle korundum 7 8 ay kadar.kılo artısı halsızlık bulantı hıc bırı olmadı(sıgara kullanmama ragmen)ancak son aylarda ara kanama yapmaya basladı lekelenme tarzında adetımden bır hafta once oluyordu 3 gun sonra bıtıyodu.son kullandıgımda ıgneyı adet zamanımda asırı kanamam ve agrım oldu doktorum ıgneden olabılıcegı ıcın kanamayı kesmeye ve agrısını gderme amaclı olarak o 1 aylık surede yasmın kullanmamı soyledı.yanı ıgneye ne kadar guvensemde sorunusuzda olsa yan etkısı ergec cıkıyor.alternatıf yontemlerın kullanılması daha ıyı olur dıye dusunmeye basladım ben.ıgnenın etkısını dogum kontrol hapıyla kırılıyorsa ıcerıklerının tıpa tıp aynı oldugunu dusunmuyorum,unutma gibı bır sorun yoksa dk hapı kullanılmalı.

Mrb ben ignemi olmasi gereken zamandan 3 4 gun geciktirdim bir sıkıntı olurmu acaba. Ne yapmam gerekiyor?

Geçen ay doğum kontrol ilçlarımı düzenli kullanmadığım içn 3 kere regl oldum ve bu ay koruma ignesi yaptırdım o yuzden. Ama ilk gun cok guzel kanamam olmasına ragmen igneyi yaptırmamla birlikte kanama durdu. Zaten normalde kanamam cok az. İgnenin bu sekilde etkisini goren oldu mu merak ediyorum.

bende yeni evlendim aylik igneden ilk defa vuruldum adetimin 4. Gununde adetim bittikten 3 gun sonra iliskiye girdim hamile kalma olasiligim varmidir acaba cok merak ediyorumm yaa

Bende bu iğneden yaptırdım yalnız adetim çok gecikti en son 14 ocakta adet olmuştum 8 şubatta olmam gerekiyordu ama olmadım sizce iğneyi birakayim mi yoksa devam mi edeyim normal mi ki bu durum

Ara kanamalar veya ilk vurulduğunda ay boyu adetin devam etmesi gayet normal yani bunda yadirganacak birsey yok ben hap kullanmistim birbucuk ay boyunca adetim devam etti doktorum normal oldugunu soylemisti ignede de normaldir

merhabalar daha önce de kullanıyordum yeniden kullanmaya başladım iğneyi ve nadir görülen yan etkiler seyretmeye başladı vücudumda vajinal akıntım mevcuttu. şuan durumum daha kötü oldu. regl oldum ve kanamam simsiyah bir renkte geliyor aşırı derecede koyu bir renk ve şimdiye kadar bu durumu iğne kullandığım dönem haricinde yaşamadım. kullanacak kişilere tavsiyem korkularınız varsa,korunma yöntemini siz yerine eşiniz kullansın zira ben; sağlığımdan endişe duymaya başladım ve artık iğne yaptırmayı düşünmüyorum. bu durumu yaşayan varsa içinizde acilen iğneyi bırakmalı ve bi kadın doğum uzmanıyla görüşmelisiniz ne olduğuna dair fikir sahibi olmak ve daha kötü sonuçlara sebebiyet vermemek adına.

bende düşünüyorum ama tereddütte kaldım bir zararı var mı ileride hamile kalmayı zorlaştırıyor mu kilo aldırıyor mu acaba ya

Ne zaman düzeldi ben sadece ekim 15 te yaptım ayda iki kez adet olur gibi oldum bu ayın 15 şinde tekrar yaptırmam gerekiyordu yaptırmadım aylık yaptırmıştım ayın 12 sinde normal adet gördüm şuan ara kanamam oldu bu ay yaptırmama rağmen bu böyle bidaki ayda devam eder mi bırakınca düzelir mi ki insanl çileden cıkarır ayda iki kez adet görmek bu nedir deliriyorum artık

X