Sivilceli Ciltler sırtta sivilce

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

lifeisgood

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2007
308
7
:uhm:kafamçokkarıştı:uhm:Merhaba arkadaşlar,
bir süredir sırtımda sivilce çıkmaya başladı. ayrıca sivilce gibi olmayan ama küçücük pütürcükler oluştu. Bu yüzden kırlangıçın z.yağı sabununu kullanmaya başladım.
Tavsiye edebileceğiniz birşey var mı? Yazın düğünlerimiz olacak abiye kıyafette sırtım kötü görünsün istemiyorum. Acaba solaryuma girsem geçer mi?

canim bol bol keselenn.sicak havalarda bu tarz kucuk puturcukler olabiliyor sirtta, terlemenin etkisiyle..en guzeli keselenmek bence..

tek çözüm tuzlu su
denıze gıdeceksın arkadasım.
bende de bı ara cok vardı.
suan hıc yok denıze gıdınce bıseycık kalmıyor
bırdahada cıkmıyorr...

güneşlenme sivilceleri arttırır. ama deniz suyu çok iyi gelir.
beslenmenize de dikkat edin.

Canım her gün banyo yapıyorum lifle yıkıyorum. Bir de ipek kese deneyeyim bari.

ne ipeği aslanım bıldıgın türk usulü keseyle hatur hutur bastıra bastıra keseleneceksın bıraz canın acır tabı ama ole ıpek falan diil hakiki yağ kir cıkaran keseden ıyı peeling olamaz pütürler sıvılceler ve kıl dönmelerı pürüzler için tek cözümdür benm tenm keseye cok alıstı ve kıl dönmesi nedr bılmem cok cesıtlı epılasyon yontemlerıne rağmen ..... sanada aslan gıbı hakıkı keseyı ve ardından normal sabunla köpürterek lıf yapmanı onerırım en fazla 2 hafta içinde bana burdan tesekkur edeceksın sevgıler:sm_cool:

ayrıca bırakın allah askına su solaryumu ya neden vücudunuzu bu tür kımyasal ısınlara maruz bırakıyosunuz doğal güneşin bile bu kadar tehlıkesınden söz edılırken bence bu hususta bıraz daha düşünün dedıım gıbı kese sıvılcelere bırebırdır ayrıyetten güneş ışıgıda kendılıgınden tedavı eder yazın sıvılceler kurur güneş sayesınde ama yınede olcülü güneşlenerekderm ben :1closedeyes:

bacım bunu tek cözümü kese....kese...
amma sırtını keseleyecek birini bulabılırsen,
valla bende sivilcelerle dolanıp duruyorum keseleyecek kımse yok...
canım burda okumustum yogurt ve karbonat karısımı maske belki isine yarar...

bacım bunu tek cözümü kese....kese...
amma sırtını keseleyecek birini bulabılırsen,
valla bende sivilcelerle dolanıp duruyorum keseleyecek kımse yok...
canım burda okumustum yogurt ve karbonat karısımı maske belki isine yarar...

aynı şeyler bende de kolumda ve sırtımda var ve o maskeyi denedim bi değişiklik olmadı.. bepanthen sürüyorum ben

kese kesinlikle ise yarr bide defne sabunu deniyebilirsin benim cok cikardi sirtimda sivilce ben böyle bas edebildim defne sabunu kullan bide kesin kesinlikle ise yara ben bizim bildigimiz türk üsülü keseyi kullanirim:1closedeyes:sırnaşık şey

aynı dert bendede war arkadaşım, yani kışları sivilce oluşur sırtımda ama yazın bi denize girerimm ohh mis gibi çıkar wala, yandığım içinde izleride gider tenimdenn.. tawsiye ederimmopuyorumnanaktan

evet benim de sırtımda var sivilceler... ama seninki gibi dönemsel değil hep vardı geçen hafta gittim nadixa krem, sivex losyon ve azitro hap verdi kullanıyorum bakalım... geçmiş olsun...

benımde 1 ay öncesine kadar wardı..doktora gittiğimde doktor benzamycin topikal jel werdi 1 ay kullan dedi ama 2 haftada sivilcelerimin hepsi gitti çok şükür üstüne bide denize girdim cillop gibi oldu gari :KK70::KK70: doktora git bence.... geçmiş olsn canım

hı bi de aktardan bildiğimiz kili al, azıcık suyla macun kıvamına getir, banyodan sonra sırtına kalın bi tabaka halinde sür (birz zor oluyo ama, olsun , o da stretching :p ) kurusun sırtında bi 10 dk kadar.. sonra durulan.. hızlı sonuç veriyor :)

kükürtlü sabun bide karbonat sürüp bekletiyodum azcık iniyodu sivilcelerim bazılarını tahriş edebilir dikkat

Geçen yıl denize gittim güneşlendim süper olmustu hiç kalmamıstı leke vardı zaten ama bu kış tekrar cıktılar ve yine leke kaldı , bu yıl da roaccutane kullandıgımdan denize gitmedim :KK43:

X