Aşılama Alama sonras adet ncesi gebelik belirtileri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
kızlar sabah açık kahverengi renginde çok az bir lekelenmem oldu :KK43: sizce hala hamile olma ihtimalim var mı? bugün aşılamadan sonra 12. günüm fikri olan var mı?

ooooof dayanmak çok zor. bu lekelenmenin anlamı belki yerleşme de olabilirmiş ama 12. gün olması normal mi? bir de kahverengi mi oluyor böyle bir şey yaşayan var mı aranızda?

şimdi netten okuyorum da 3 ay boyunca lekelenme şeklinde kanaması olanlar varmış. ama aşılamadan hemen sonra başlamış hep kanamalar. ben de aşılama olduğum gün akşama doğru hafif bir lekelenme oldu ama sonra geçti taa ki bugüne kadar. amaaaaaaann bilmiyorum çok moralim bozuk dayanmak çok zor. sabah sabah hüngür şakır ağladım yine. allah herkesin yardımcısı olsun ve dayanma gücü versin...

canım sen bugünlerde dikkat et kendine evet yerleşme kanamaı olabilir ve en riskli günler bugünler inşallah meleğin gelmiştirr

ümitsiz biliyorum beklemek çok zor ama lütfen ona buna kafanı takıpta kendini bu kadar yıpratma bak eğer hamişsen böyle yaparak bebeğinede zarar verirsin canım her zman yaptığımız gibi sabretmekten başka çaremiz yok öpüyorum seni kendini çok üzme olurmu başka şeylerle uğraşmaya çalış..
bu arada benimde 10.günüm aslında düşündümde sen benden 2 gün önce yaptırdığına göre bu gün kanda kesin çıkardı çünkü benim doktorum hep 12.gün kanda baktırıyor tabii yinede sen bilirsin

canım bence en güzeli bi test yap yarını bekle ama eğer başka lekelenme olmazsa yap testi..

canım sen bugünlerde dikkat et kendine evet yerleşme kanamaı olabilir ve en riskli günler bugünler inşallah meleğin gelmiştirr

öyle mi diyorsun? normal işe gidip geliyorum çok zorlamıyorum kendimi zaten. çok az hareket ediyorum ve yavaş yürümeye çalışıyorum. ama peki bu yerleşme kanaması nasıl bir şeydir? yani adet kanaması gibi mi? yoğun mu az mı koyu mu biliyor musun?

ümitsiz biliyorum beklemek çok zor ama lütfen ona buna kafanı takıpta kendini bu kadar yıpratma bak eğer hamişsen böyle yaparak bebeğinede zarar verirsin canım her zman yaptığımız gibi sabretmekten başka çaremiz yok öpüyorum seni kendini çok üzme olurmu başka şeylerle uğraşmaya çalış..
bu arada benimde 10.günüm aslında düşündümde sen benden 2 gün önce yaptırdığına göre bu gün kanda kesin çıkardı çünkü benim doktorum hep 12.gün kanda baktırıyor tabii yinede sen bilirsin

doğru söylüyorsun canım ama elimde değil :KK43: ben de dayanamadım bir az gittim kan verdim. ama kanamam artmaya başladı. beyaz açık kahve gibi. sanırım olmadı :KK43:

"GEBELİKTE KANAMA

Gebelikte vajinal kanama sıklıkla ilk üç ayda görülür. Kanama hafif lekelenmeden pıhtılar içeren şiddetli kanamaya dek farklı şekillerde görülür. Gebeliklerin %20-30'unda ilk üç ayda kanama görülür. %5o'si düşükle sonuçlanır. Erken gebelikte kanama dış gebeliğin işareti olabilir. Yine implantasyon diye adlandırılan embriyonun rahim duvarına yerleşmesiyle de kaygı verici olmayan kanama görülebilir. Mol gebeliğinde de erken gebelikte kanama görülebilir. Ayrıca erken gebelikte genellikle ciddi olmayan ilişki sonrası kanamalar da görülebilmektedir."

--------------------------------------------------------------------------------

hiç ağrım falan yok. sadece dün akşam biraz belim ağrımıştı ben de sırtüstü uzandım. yerleşme kanaması sırasında ağrı oluyor mu acaba? normal adet dönemlerimde de çok ağrı çeken bir insan olmadığım için belki de bu kesin adettir diye düşünüyorum.

Yumurtlamadan sonra geçen süre (gün) En düşük En yüksek Ortalama
12 17 119 48
13 17 147 59
14 33 223 95
15 17 429 132
16 70 758 292
17 111 514 303
18 135 1690 522
19 324 4310 1061
20 185 3279 1287
21 506 4660 2034
22 540 10.000 2637

Yine normal bir gebelikte haftalara göre ortalama beta-hCG düzeleri ise şöyledir.

Son adet tarihinden itibaren geçen hafta sayısı HCG (mIU/ml)
(INCIID)
3 hafta 5 - 50
4 hafta 3 - 426
5 hafta 19 - 7,340
6 hafta 1,080 - 56,500
7 - 12 hafta 7,650 - 288,000
13 - 16 hafta 13,300 - 254,000
17 - 24 hafta 4,060 - 165,400
25 - 40 hafta 3,640 - 117,000

akşamüzeri 5 gibi sonucu alacağım. anladım kadarıyla 5 ve üzeri değerler için gebelik söz konusu olabiliyormuş ama çatlatma iğnesinin içerisinde de beta hcg olduğu için değer yüksek çıkabilirmiş. bir doktor iğne sonucu sağlanan gebeliklerde 12. gün değerini 17 ve üzeri olması lazım demiş. sonucu bir alsam. bu arada kanamam da devam ediyor biraz daha arttı ama beyaz bir salgı var kahvelerin arasında.

bugün ve dün göğüs uçlarımda kaşınmalar var. ateşimde hala yüksek. bu belitiler de olumlu olabilir mi? ama kanamam da var :KK43:

canım sonucunu alınca yaz mutlaka olurmu ayy şimdi bizide çok heycanlandırdın umarım hamileyiiimmmm diye yazarsın bol şans..

canım sonucunu alınca yaz mutlaka olurmu ayy şimdi bizide çok heycanlandırdın umarım hamileyiiimmmm diye yazarsın bol şans..

kanamam arttı ve rengi kırmızıya dönüştü. hala ağrım yok ve çok şiddetli değil ama olmadı sanırım :KK43: çok mutsuzum ağlama krizi tuttu çok fena. allahım bana güç ver

ben de bu ay ilk aşılamamı oldum. Adet tarihim 14 haziran. Bakalım sonuç ne olacak. Yalnız aşılamadan 4 gün sonra karnım adet olacakmış gibi şişti ve kraplar başladı. Adet olmama daha çok varr. Neler oluyor anlayamıyorum

ben de bu ay ilk aşılamamı oldum. Adet tarihim 14 haziran. Bakalım sonuç ne olacak. Yalnız aşılamadan 4 gün sonra karnım adet olacakmış gibi şişti ve kraplar başladı. Adet olmama daha çok varr. Neler oluyor anlayamıyorum

iğneler çok etkiliyor insanı. en belirgin etki de şişkinlik. homonlarımız altüst oldu hiçbir şey eskisi gibi değil artık. ben aşılamadan sonra bir şiştim sanki 4 aylık hamile gibiydim inanamıyordum. o yüzden de çok ümitlenmiştim ama boşu boşuna test yaptırmış oldum sanırım :KK43:

cnm ben yumurtalarım için iğne kullanmıyorum, ilaç kullanıyorum ama çatlatma ğnesi oldum tabii. Acaaba o iğne ve ilaç mı neden oluyor? OFFF NE STRES YAAA. Ben preogestan da kullanıyorum. Aşılama sonrası başladım. acaba o mu yapıyorr

Son düzenleme:
cnm ben yumurtalarım için iğne kullanmıyorum, ilaç kullanıyorum ama çatlatma ğnesi oldum tabii. Acaaba o iğne ve ilaç mı neden oluyor? OFFF NE STRES YAAA. Ben preogestan da kullanıyorum. Aşılama sonrası başladım. acaba o mu yapıyorr

klomen mi kullanıyorsun. ben de 3 ay klomen kullandım ve ovitralle çatlatma iğnesini kullandım. ama o dönemde bu kadar çok şişmemişti. gonal f ve pregnl sonucu çok şişkinlik oldu. sadece 1 ay progestan kullandım. progestan kullandığım dönemde çok duygusallaşmıştım. demek ki her ilaç bünyeden bünyeye değişiyor. doktorum iğneden daha etkili olduğunu söylemişti. klomenle de 2 büyük yumurta ürettm gonal f ile de. ama gonal f daha kaliteli yumurta üretiyormuş ve şişkinlik artıyormuş.

inşallah sendeki şişkinlik hamilelik şişkinliğidir :) öyle olmasını umarım.

X