Aşılama Alama sonras adet ncesi gebelik belirtileri

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

xuxmitsiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2007
85
0
merhaba arkadaşlar,

26 mayısta ilk aşılamamı yatırdım. doktorum 2 hafta geçtikten sonra kanda gebelik testi yaptır dedi. 9 haziranda 2 hafta dolmuş oluyor. normal adet tarihime göre 2 gün önce adet olmam gerekiyordu ama olmadım :) şu anda bendeki belirtiler:
- göğüslerde ağrı ve büyüme
- göğüs uçlarında hassasiyet
- damarlarda belirginleşmeler
- alt karında şişkinlik
- gece uykusuzluğu (kafaya çok taktığım için oluyor sanırım. kesintisiz uyamıyorum ara ara uyanıyorum.)
- dudaklarda kuruluk
- açık sarı beyaz gibi bir renk akıntı
- kabızlık
- bazen hafif bir bel ağrısı
- kasıklarda kramp gibi ani ve kısa süreli keskin ağrılar

benimle aynı durumda olup gün sayan var mı aranızda???

aşılama sonrası çok şişikinlik oldu karnımda ve bağırsaklarım neredeyse hiç çalışmadı o yüzden bu belirtiler acaba aşılamadan mı kalma

son olarak asıl söylemeyi unuttuğum şey acaip iştahım açıldı. yiyorum doyuyorum ama sık açıkıyorum ve midem kazınmış gibi olur. öyle bir şeylere aş ermek gibi bir şey değil bu sürekli olarak atıştırma isteği diyebilirim. bu da ilaçların etkisi mi sizce?

canım ignelerden oluyo karnımı gören hamilemisin diyo merak etme a.s.

evet bana da soran arkadaşlarım oldu. aşılamadan sonraki ilk 5-6 gün çok gergin ve şişti. ama şimdi o kadar gergin olmamakla birlikte şişkinlik var. daha az rahatsız edici yani.

yukarıdaki yazını yeni fark ettim bende 27 mayısta ikinci asılamamı oldum yazdıgın bütün belirtiler bendede var biraz yoksa psikolojikmi bilmiyorum canım :1hug:

yukarıdaki yazını yeni fark ettim bende 27 mayısta ikinci asılamamı oldum yazdıgın bütün belirtiler bendede var biraz yoksa psikolojikmi bilmiyorum canım :1hug:

bilmiyorum ama öyle olmadığı ummak istiyorum. peki senin normal adet tarihin ne zaman? doktor ne zaman test yap dedi

canım ben de aşılama ile hamile kaldım. aşılamada gerginlik hissi hep oluyor. benim 2. aşılamam tuttu. her iki aşılamamda da aynı şeytleri yaşadım ama 2.de değişen tek şey adet olmamamdı. umarım ikinizde hayırlı haber alırsınız. sevgiler...

bilmiyorum ama öyle olmadığı ummak istiyorum. peki senin normal adet tarihin ne zaman? doktor ne zaman test yap dedi

14 haziran adet tarihim adet tarihin bir gün gecince test yap dedi hafif hafif karnım agrıyo senin oluyormu sanırım benimkisi tutmadı gecende böyle olmustu

canım ben de aşılama ile hamile kaldım. aşılamada gerginlik hissi hep oluyor. benim 2. aşılamam tuttu. her iki aşılamamda da aynı şeytleri yaşadım ama 2.de değişen tek şey adet olmamamdı. umarım ikinizde hayırlı haber alırsınız. sevgiler...

ay inşallah canım. peki senin adet tarihin aşılamadan ne kadar sonraya denk geliyordu. çünkü benim yumurtalarım biraz geç olgunlaştığı için aşılamam da geç oldu. adet günüm de 2 gün geçti. doktor aşılamadan 2 hafta sonra test yap demişti. ama adetim geçtiği için ümitlenmeli miyim sence

14 haziran adet tarihim adet tarihin bir gün gecince test yap dedi hafif hafif karnım agrıyo senin oluyormu sanırım benimkisi tutmadı gecende böyle olmustu

ben de öyle sürekli bir ağrı yok. sadece ara ara ve özellikle ani hareket edersem kramp gibi bıçak saplanıyor. sen kaç günde bir adet oluyorsun? aşılaman adetinin kaçıncı günü yapıldı peki?

bir de sabah ilk uyandığım zaman hafif bir ağrı ile bulantı gibi bir şey oluyor. tarif edemeyeceğim bir his. sadece hastalandığım zaman hissederim böyle bir şey. 3 gündür böyle kalkıyorum sabahları. ecetuna sen de böyle bir şey oldu mu?

meraba bende 28 mayısta 3. aşılamamı oldum ilk iki aşılamam negatifti baya bi ağrı oluyodu karnımda kasıklarımda ama bunda ağrı filan yok sadece iki gündür acayip bi baş ağrısı var ilaçta içemiyorum gözlerimi açamıyorum resmen ağrıdan bide baya bi akıntı var iştah zaten açık kilo aldım tabii şişkinlikte var ben bi yerden duydum ama hatırlamıyorum kullandığımız ilaçlar direk kilo yapmıyomuş öyle bi yan etkisi yokmuş ama iştah açıyomuş yersende doğal olarak kilo yapıyo arkadaşlar ama insan tutamıyo kendini öyle diilmi..
sonuç bekleyen herkese bol şans..

ay inşallah canım. peki senin adet tarihin aşılamadan ne kadar sonraya denk geliyordu. çünkü benim yumurtalarım biraz geç olgunlaştığı için aşılamam da geç oldu. adet günüm de 2 gün geçti. doktor aşılamadan 2 hafta sonra test yap demişti. ama adetim geçtiği için ümitlenmeli miyim sence

normalde adet döngüm 24 - 25 gün sürüyordu ama ilaçlar sebebiyle tam 28 günü tamamlıyordu. adetimden önce lekelenme olurdu 28. gün leke bile gelmeyince evde test yaptım ikinci çizgi silik şekilde belirdi ve ertesi gün kan tahlili ile kesinleşti.

doktorun söylediği günü beklemeni tavsiye ederim. a.s.

ece tunacım seninse hafif karın agrın oluyormudu özellikle geceleri oluyor

benim bütün belirtilerim adet olacakmışım gibiydi canım. adet sancısı , göğüsler hep aynıydı . kendinizi çok dinlemeyin. benim de belirtiler değişmeyince umudum kesilmişti.

meraba bende 28 mayısta 3. aşılamamı oldum ilk iki aşılamam negatifti baya bi ağrı oluyodu karnımda kasıklarımda ama bunda ağrı filan yok sadece iki gündür acayip bi baş ağrısı var ilaçta içemiyorum gözlerimi açamıyorum resmen ağrıdan bide baya bi akıntı var iştah zaten açık kilo aldım tabii şişkinlikte var ben bi yerden duydum ama hatırlamıyorum kullandığımız ilaçlar direk kilo yapmıyomuş öyle bi yan etkisi yokmuş ama iştah açıyomuş yersende doğal olarak kilo yapıyo arkadaşlar ama insan tutamıyo kendini öyle diilmi..
sonuç bekleyen herkese bol şans..

evet benimde baş ağrılarım arttı. özellikle tek taraflı bir ağrı saplanıyor bazen. bi de ben adet görmeden önce 20 yaş dişim ağrır. şimdi feci bir ağrı var 20 yaş dişimde. işte böyle belirtilerde çok mutsuz yapıyor beni...

bir de sabah ilk uyandığım zaman hafif bir ağrı ile bulantı gibi bir şey oluyor. tarif edemeyeceğim bir his. sadece hastalandığım zaman hissederim böyle bir şey. 3 gündür böyle kalkıyorum sabahları. ecetuna sen de böyle bir şey oldu mu?

bulantılarım adet geçtikten çok sonra başladı benim ama herkesin bünyesi farklı. şimdi de geçsin diye dua ediyorum :roflol:

normalde adet döngüm 24 - 25 gün sürüyordu ama ilaçlar sebebiyle tam 28 günü tamamlıyordu. adetimden önce lekelenme olurdu 28. gün leke bile gelmeyince evde test yaptım ikinci çizgi silik şekilde belirdi ve ertesi gün kan tahlili ile kesinleşti.

doktorun söylediği günü beklemeni tavsiye ederim. a.s.

saol canım. bende 25 günde bir adet oluyorum. aynen senin gibi önceden lekelenmelerim başlardı hafif hafif. şimdi yok henüz. bugün 26. gündeydim. daha önce klomen kullanmıştım 3 sefer 2 seferde hiç gecikme olmadı ama sonuncusunda progestoron takviysinden dolayı sanırım 3 gün geçikti. neyse bakalım gelse de şu pazartesi de doktorun dediği gibi 2 haftayı doldurmuş olsaydım bir an önce. ah alllahıımmm ahhhh beklemek çok zor

X