Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası bebek bakıcısı

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

andina222

nihayet bir anne...
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
3.270
1
merhabalar, siteye yeni üye oldum , sürekli takip etmeye çalışıyorum ve sayenizde birçok şey öğrendim.. ben 15 haftalık hamileyim , çalışan bir bayanım.. benim en büyük sorunum şu , eşimle beraber ailelerimizden ayrı yaşıyoruz , burada hiç kimsemiz yok , bebek doğduktan sonra ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası ..
şu anda en çok aklıma takılan konu bu , benim durumumda olan var mı? bebeğini bakıcıya bırakacak olan ? bide bakıcı nerden bulunur nelere dikkat etmem gerekir.. yardım lütfen :eek:

Bende 18. haftamdayım.Bende 4 aydan sonra çalışacağım için bu konuyla ilgileniyorum.Çevremde bi kaç kişi var bakmak isteyen.Ama pek aklıma yatmayan kişiler.Hatta bir tanesi baya baya istekli.Ama ben onun çok ilgili olabileceğini düşünmüyorum.Şubatı da raporla geçirip.Mart-Nisan-Mayıs a kadar annemi çağırıp,sonra bi 15 günlük rapor daha alarak, bi şekilde idare etmeyi düşünüyorum.
Öğretmenim yazın kendim bakarım.

Eylüldede artık bakıcıya bırakırım.Bebeğimde biraz kendini toplamış olur diye düşünüyorum.

Burda çalışmayan tüm memur eşleri bebek bakıyor.Ama benim baktırcağım boşta kimse yok.
Bende çok beğendiğim bir öğrencimin annesini düşünüyorum.Kadın hem çok becerikli hemde yetiştirdiği 2 kızı da çok akıllı maşallah.
Kendisiyle bu konuyu henüz konuşmasamda geçen bana şöyle dedi:Rüyamda hep senin bebeğine bakıyorum dedi :)) Kalp kalbe karşı olsa gerek.

Ben böyle bir çözüm düşündüm canım.Sende çevrende daha önce bebek bakmış birilerini araştır.İş arkadaşların ve komşularına sor.
Bulamazsan artık yakın bir komşudan bu işi yapmasını teklif edersin.İnşallah gönlüne göre bir bakıcı bulursun.

merhabalar, siteye yeni üye oldum , sürekli takip etmeye çalışıyorum ve sayenizde birçok şey öğrendim.. ben 15 haftalık hamileyim , çalışan bir bayanım.. benim en büyük sorunum şu , eşimle beraber ailelerimizden ayrı yaşıyoruz , burada hiç kimsemiz yok , bebek doğduktan sonra ne yapacağımı bilemiyorum açıkçası ..
şu anda en çok aklıma takılan konu bu , benim durumumda olan var mı? bebeğini bakıcıya bırakacak olan ? bide bakıcı nerden bulunur nelere dikkat etmem gerekir.. yardım lütfen :eek:

once saglklı bir bebek dunyaya getırmenı diler bakıcıya bebişi bırakmamanı tavsiye ederım annenı yada kavınvalıdenı cagır olmuyorsa cok ama cok ıyı tanıdıgın birine bakıcılık teklıf et evınede kamera koydur mutlaka yerı gelıyor biz bile tahammul edemıyoruz bebişimize onun için cok arastır ve mutlaka evınde baksın sen bırakma

baranınannesi ben istemez miyim bebeğime kendim bakmayı ama işimi bırakamam , annem de çalışıyor ve işden ayrılması söz konusu değil , kayınvalidemin bakmasını ise ben de eşim de istemiyoruz , bakıcıda bile daha emin ellerde olur bebeğim.. en iyisi dediğin gibi eve kamera yerleştirip işdeyken gün boyu syretmeye çalışmak , ama yine de çok zor geliyor yabancıya bırakacak olmak :KK43:
bakıcı sağlayan şirketler var ama onlara da güvenme diyor çevremdeki herkes , çok çaresizim çoookkkk..

dur canım sakin ol, sağlıkla bi doğsun halledilmeyecek bişi yok,seninle aynı durumdayım, ikimizinde ailesi farklı şehirlerde, ben şöyle yapcam az kaldı doğuma zaten, 37. haftaya kadar çalısabilir raporu aldım, doğumdan sonraya iznin bi kısmını atmak için, doğuma annem gelicek, 1 yada 2 ay kalır sanıyorum ben bebeğe bakmayı öğrenene iyileşene kadar, doğum izni bitincede bi süre ücretsiz izine çıkacam, böylece bebeğimi çok minikken bakıcı eline vermemiş oluyorum, 7 aylık falanken bırakmaya başlıyorum yani, ben bakıcının özellikle genç olması taraftarıyım, bi arkadaşımın bakıcısı var o banada ayarlıcak şimdiden bakmıyorum hele bi gelsin sağlıcaklada, Allah sağlıkla kucağına almak nasip etsin canım, bu arada bence böylesi daha iyi, bakmasın babannesi falan, babannee babanne bakıcı bakıcı olsun, roller kimlikler karısmasın çocuğun gözünde

bende çalışıyorum kızlar ve 27 haftalık hamileyim.2 ay kadar bakabileceğim bebeğime sonrasında annemlerin üst kat komşusu bakacak.Aslında 45 yaşlarında ve çok hamarat değil bu bayan ama annemlerin 13 yıllık komşuları.Yani güvendiğimiz için baktıracağız kısacası.Annem başkasına güvenemeyiz diyor.Annemde ablam çalıştığı için ablamın oğluna bakıyor,benimkine bakamayacağı için de kendini suçluyor.Sanki evlat ayırıyormuş gibi hissettiğini söylüyor.Napalım,mecburen birilerine güvenmek zorundayız arkadaşlar.Herkese hayırlı doğumlar.

offf offf ne komşum var ne başka biri , şimdiden araştırmaya başladım , bu arada bir bakıcı fiyatı 600 - 700 ytl arkadaşlar , acaba işi bırakıp çocuk bakıcılığı mı yapsak :)

ben 35 yaşında evli iki cocuk annesiyim izmir bucada ikamet ediyorum uygun görürsen cocuguna bakmaya talibim sanırım gündüz calışıyorsun şu anda gece hemşiresinin 8 aylık kızına gece bakıyorum akşam 18:00getiriyor sabah 09:00alıyor referanslarım baktıgım cocuklarımın anneleridir arzu edersen ara görüşelim
tel eşimin

canım bunu bana yazdın sanırım ama ben istanbuldayım , yine de teşekkür ederim ilgine , bide oğlum haftaya 1 yaşına girecek inşallah şu anki bakıcımızdan memnunuz , gönlüne göre bir iş bulursun inşallah..

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar herkese merhaba, çocuğunu bakıcıya bırakmak çok zordur tabikii.
benim annem bakıcılık işi arıyor kendine. güvenilir olması çok önemli iki taraf içinde, istanbul anadolu yakasında oturanlar ilgilenirse bana özelden msj atabilirler.

merhaba hanımlar öncelikle herkese sağlıklı doğumlar ve evlatlar dilerim. benim annem de çocuk bakıyor onun adına bir konu açmıştım linki burda:

içerik de şöyle:

Yaklaşık 10 yıllık deneyimiyle annem gündüzlü çocuk bakıcısıdır. Eğitimli değildir ama hayat okulunu bitirmiştir, şöyleki; evlenmeden önce 4 kardeşine bakmış, evlendikten sonra kendi 2 çocuğunu büyütmüş, hepsinden sonra 3 evde çalışmıştır. Çalıştığı annelerden gözyaşlarıyla ayrılmış(taşınma veya annenin işten ayrılma sebepleriyle ayrılmıştır) ve çocukları tarafından hala aranıp hatrı sorulmaktadır. Profesyonel(akademik) değil belki ama bebek ise gelişimine çocuk ise ilk eğitimine fazlasıyla dikkat eder. gelenekseldir. çocuğunuzun tüm gıda, temizlik ve alışverişiyle ilgilenir.

istanbul bahçelievlerde oturuyoruz. evimizde veya evinizde gündüzlü olarak kalabilir. saygılarımızla.

not: evimizde internet bağlantısı olmadığı için işyerimden ben girebilmekteyim. kendisiyle konuşmak isteyen olursa iletişim bilgilerinden ulaşabilirler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Derin83 merhabalar, bu forumu okurken ulaştım size , annenizin bebek bakıcılığı yapmak istediği ile ilgili bir cümle okudum.
Anneniz kaç yaşında, hala iş arıyor mu , nereden gelecek, ne kadar ücret ister ?
Biraz bilgi verebilir misiniz ?
Biz sabah 07:00 akşam 18:00 arası 4 aylık bebeğime bakacak bir bakıcı arıyoruz. Tamamen bebek bakımı ve hijyenine yönelik işlerle ilgilenecek,dinamik bir bakıcı arıyoruz.

eğer ilgilenirse kendisi ve bizim aradığımız kriterlere uyuyorsa lütfen mesaj atınız.

iyi akşamlar.ben ümraniye, soyak yenişehir civarında oturuyorum.39 yaşında evli,lise mezunu,2 erkek çocuğu annesiyim.evime yakın haftanın 5 günü çalışabileceğim çocuk bakımı yada yemek yapım işi arıyorum.şimdiden tşkler.

X