Sadece Aptallar 8 Saat Uyur

iremsu

MaBel
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2007
1.828
5
images%5Ckitap8saat.jpg

Aklı başında olan hiçbir insan, ömrünün üçte birini yastığa bağışlamaz. "Erişkin bir insan günde en az 8 saat uyumalıdır." palavrasını ve / veya önyargısını kırarak 8 saat uyumanın bir alışkanlıktan ibaret olduğunu öğretmektedir. 4 saat uyuyarak 8 saat uyumuş gibi zinde uyanmayı da anlatan kitap, bunun nasıl yapılabileceğini öğretmektedir.​

emegıne saglık arkadaşım Allahtan ben 9 saat uyuyorum :jeyyar: yoksa aptal olacakmışım kaydirigubbakcemile5

uyku, yemek yemek, cinsellık bır noktaya kadar ıhtıyac, sonrası zevk, sonrası tembellıktir. valla haftasonraları bıraksan tum gun uyurumm sevıyorum napimmmm

Ben okudum adam gerçekten mantıklı anlatmış doğru olma payı çok yüksek ama açıkcası 4 saat uyku beni kesmedi =)

Düşününce mantıklı geliyo hayatının 1/3 ini uyuyarak geçirmek saçma geliyo ama 4 saat uyku da yetmez kiiii :) bu kitabı da bitirememiş sıkılmıştım ayrıca :) kitaplıgımda uyuyo bayadır :)

ben okudum bu kitabı.adam aslında mantıklı.olayları masalsı bir şekilde anlatmış fiezoflardan örnekler vermiş ama açıkçası 4 saat uykuyu benim aklım almadı yaaaCADIARZU

kitabı okumadım,ama 4 saat bana da pek az gibi geldi.sonuçta uyku yararsız,boşa geçirilen bir vakit değil ki.vücudun bakım ,onarım ve yenilenme zamanı.bence büyüklerimin dediği gibi azı karar,ortası yarar fazlası zarar.

Aaa çok ilgiinç nasıl yani o kadar uzman boşuna mı diyor günde 8 saat uyuyun diye?Şaşırdım doğrusu...

Ben bu kitabi okuduktan sonra 6 saat uyumaya basladım baya bir kac gün böyle devam etdim ama okul bitince bu kaar zamanla ne yapacagımı bılemedım ve can sıkıntısından uykum geldi :)) ama güzel bir kitap okumaya deger.

akşamlara kadar uyuyan insanları hiç bir zaman anlayamadım, yazğık değilmi uykuda geçen vakte. çok uyku insanda baş ağrısı, uyuşukluk yapar, düzenini bozar. haftasonu bile 9 u geçirirsem sinir olurum

X