çocuk bezine dikkat!!!

kedi dili

EN BÜYÜK TÜRK ATATÜRK!
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2008
830
7
arkadaşlar ben evlenmeden önce(memlekette) çocuk bezler üreten firmalarla çalıştım(prokter and gemble- pampers(türkiyede prima adlı)ve haggies,en iyisi onlar:hooray:)Bana o firmalardan verilen bilgi size aktarıyorumyasakkelime:Erkek çocukların cinsel organlar dışarda olduğu için, fazla sıcakta temas olduğunda, ilerde kısırlığa yol açiyor yüzde 80senağlama,özelikle yaz aylarında,hem hava sıcak,hem çişin sıcak,resmen testisler pişiyor:1shok:,Benimde 4 yaşinda oğulum var,10 aylikken ben bezden vazgeçtim,lazımlığıa alıştırdım:teytey:,şimdi de 5hafta doğuma kaldı,ikinci de erkek olacak:emir_bebek:,onuda pişirmeye hiç niyetim yok,küçük pamuk kilot aldım,kakasını yaptırdıktan hemen sonra poponu yıkıp,kilot giyecem,sizede tavsiye ederim:teytey:

Tebrikler canım 10 aylıkken bunu yapmışsın süper doğrusu ben de çok üzülüyorum bebişlerimiz bu bezlerle mahvoluyor acaba ben de kızımı alıştırabilir miyim bu kadar erken?Tavsiyelerini bekliyorum canım

bende alıştırma külotlarından giydirmeyi düşünüyorum hiç değilse çişi dışarı çıkmaz

ya benim oglumda kirki cikmadan sürekli cis tutmaya alistirmistim kakasini asla kendine yapmazdi kakasi geldiginde hep bir isaret veridi sonra ikinci oglum dogunca inat yapti simdi ne yapsamda bezden baska biryere yapmiyor 18 aylik oldu ve benim birseyler yapmam lazim bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

annem benı de 10 aylık alıstırmıs maasallah
bebısıme de ınsa allah annem bakacagı ıcın O'na guvenıyorum
ınsa allah en erken donemde alısır

Tebrikler canım 10 aylıkken bunu yapmışsın süper doğrusu ben de çok üzülüyorum bebişlerimiz bu bezlerle mahvoluyor acaba ben de kızımı alıştırabilir miyim bu kadar erken?Tavsiyelerini bekliyorum canım
Tabiki aliştırırsın,şimdi yaza girdik,lazımlığı onun görebeleceği yerekoy,bir iki kere göster ne olduğunu,kendi tuvalete otur onuda yanında lazımlığa(bizimki kendi beğendi mavi bir ayicik şekli,bi de mavişli ördek var),elbisesi giy,altına normal pamuk kilot,kendi çikarabilsin,zorlamadan,sıkılmadan(çocuklar çok çabuk sıkılır herşeydan,ama o kadar da kendi başina, sizin yardım olmadan işini yapmasını ister,bu fırsat ona tanın)çişi gelince lazımlığı kendi görüp otursun(sizden beklenen şu:A-aa benim kızım çok akıllı!ben seninle gurur duyorum,benim kızım kendi başina küçük tuvalete oturdu,bu çok güzel aferin!(bi de küçük ödül olarak bi şeker,vea öpücük)belki de ilk seferde tam başaramaz,olsun istediğinden emin olun(benimki ilk seferde bezle oturmuş,bakmış lazımlığı boş hani çiş sormuş,bende ikinci seferde onun kakası gelince oturalım sordum,ama bezi çikaralım,tamam bana İZİN vermiş,öyle deneince,orda kakası gördü,öf pis kokuyor,lazımlık pis olsun,ama popo tertemiz,onunda hoşuna gitmiş,bazen ondan sonra lazımlığı arabaya taşimak zorunda kalıyorduk:roflol:tam bir komedi.sizede bu konuda yaratıcılık tavsiyem,başarılar dilerim,çocuklar hepsi çok zekiler,sadece biz yetişkiniz nasıl onlara anlatıcağını bilmeliğiz(basit kısa kelimeliri kulanarak)ben oğulmu ve eşimi alıştırdım:sm_cool:ben seni seviyorum demeden yatmazlar,işe gitmezler,çocuk bunu duymalı,hissetmeli,Şenizbu onun piskoloji için çok önemli,bi de stres ortamında çocuk kesinlikle bulunmamalı(onun önünde tartışmayın!)bu da tuvalet sorunu yaratabilir:1hug:

Şuan Avrupa da moda doğar doğmaz alıştırmaya çalışıyorlar çocukları bezlemeye karşılar.Bizde dün bunu konuşmuştuk eşimle sende bizi ayrıca bilgilendirdiğin için çok sağol...

:emir_bebek:
Şuan Avrupa da moda doğar doğmaz alıştırmaya çalışıyorlar çocukları bezlemeye karşılar.Bizde dün bunu konuşmuştuk eşimle sende bizi ayrıca bilgilendirdiğin için çok sağol...
bir şey değil,bebişlerin sağılığı en önemli şey...:emir_bebek:

ya benim oglumda kirki cikmadan sürekli cis tutmaya alistirmistim kakasini asla kendine yapmazdi kakasi geldiginde hep bir isaret veridi sonra ikinci oglum dogunca inat yapti simdi ne yapsamda bezden baska biryere yapmiyor 18 aylik oldu ve benim birseyler yapmam lazim bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum.

kırkı cıkmadan mı alıstırnız nasıl yanı

ya dhaa bebekler etrafını yenı kesvedıyo nasıl alıstırıcaz kı wc ye gıtmeyı sacma bence hee hanı emekler anlar o zaman dogru ama dha bı kac aylık bebek ın-cın sacma

ya dhaa bebekler etrafını yenı kesvedıyo nasıl alıstırıcaz kı wc ye gıtmeyı sacma bence hee hanı emekler anlar o zaman dogru ama dha bı kac aylık bebek ın-cın sacma
Benim oğulum 8ayliken hiç emeklemeden dırek yurümeye başladı:emir_bebek:,6ayliken onu yastık yardımıyla yatakta vs otuturuyordum yavaş yavaş, bebiş oturmayı öğrenince ,,koltuk,,lazımlğı alın orda otursun,sıkmayın,zorlamayın,kalkmak ieteyince kaldırın,sevdirin o ,,koltuğu,, daha önce dedim gibi bebişler çok zeki,her şeyi zorlaştıran bizis yetişkiniz,ilk seferde olacak gibi birşey yok,benimki 6ay oturmayı öğrenmiş,10aya kadar bezden kurtulduk;şimdi de ikinci oğuluşum olacak,onu da öğretirim:1hug:sizede tavsiye,benim annem bana delimı ne diyordu,hiç öyle şey olurmu,demekki oluyor,abimin kızlarını ben alıştırdım,kendi oğulumu da,o kadar da zor bir şey değil:kahve::nazar::nazar::emir_bebek:

evet bencede bebekler cok zekiler sorun bizde daha öncede yazdigim gibi kirki cikmadan alistirdim büyük oglumu ama simdi inat yapiyor o baska mesele kücük oglumda henüz 3 aylik onuda karnini doyurduktan hemen sonra cis oturtuyorum o da hemen yapiyor ha tabi eger yapasi yoksa yapmiyor benim simdiki sorunum büyük oglumu tekrar nasil alistiracam

evet bencede bebekler cok zekiler sorun bizde daha öncede yazdigim gibi kirki cikmadan alistirdim büyük oglumu ama simdi inat yapiyor o baska mesele kücük oglumda henüz 3 aylik onuda karnini doyurduktan hemen sonra cis oturtuyorum o da hemen yapiyor ha tabi eger yapasi yoksa yapmiyor benim simdiki sorunum büyük oglumu tekrar nasil alistiracam
CADIARZUşu aklıma geldi,senin büyük oğuluş kıskandığı seni:mymeka:, sen küçükle ilgilendiği görünce,kendini bırakmışsenağlama,aldatılmış hissediyor,elbette bebişi o da seviyor,ama onun aklında sen BENİM annessın diye geçiyoŞeniz(onun aklında şu var ben de bi çiş kaçirsam anne benimle ilgilenir,çorba döksam ANNE BENİM kıafet deiştirir,senin ilgi istiyo),günde en az yarım saat SADECE onunla ilgilensen dene,onun ANA GÜVEN duygusu kazanmayı çalış,terk edilmediği ona ispatla,:nazar:eminim çiş kaçirma olai azalır,zamanla yok olur:nazar::nazar::nazar:a.s.

ya aslinda günün büyük bir bölümünü onunla geciriyorum ama yinede kiskaniyor iste, poposu alisik olmadigindan sürekli pisik oluyor, bide senin kullandigin yöntemi denicem bakalim o zaman napacak.

Erken verilen tuvalet eğitiminin çocuklarda ters tepkiye yol açıyor ama...

" Tuvalet eğitimi, çocuğun sosyal gelişiminde önemli bir basamaktır. Her çocuğun tuvalet eğitimine hazır olma yaşı farklıdır Bazıları 18-24 ay arası buna hazır olma belirtileri gösterirken, bazı çocukta ise 30 aya kadar beklemek gerekecektir.

Çocuğun Tuvalet Eğitimine Hazır Olduğunu Gösteren İpuçları:

Çocuk, gündüzleri en az 2 saat kuru kalmaktadır.
Öğle uykularından kuru kalkmaktadır.
Barsak hareketleri belli zamanda gerçekleşmekte, önceden tahmin edilebilmektedir.
Tuvalet ihtiyacını çeşitli hareketlerle veya sözle ifade etmektedir.
Çocuk; basit talimatlara uymakta, banyoya gidebilmekte ve soyunabilmektedir.
Bezi kirlenince rahatsız olmaktadır.
Tuvaleti kullanmak istemektedir.
Bunun dışında , çocuğun eğitime duygusal olarak ta hazır olması gereklidir. Eğer direniyorsa, onu zorlamayın! Sadece biraz daha zamana ihtiyacı olabilir. Zorlayıcı bir tuvalet eğitimi, çocuğun kendini kötü hissetmesine yol açar, kalıcı problemlere, kabızlığa yol açabilir.Ev taşıma, kardeş doğumu, ailede ölüm, ayrılık gibi stresli dönemler denemeye başlamak için uygun zamanlar değildir. "

Dr. Nilüfer Toprakçı

ALINTIDIR

X