folbiol

ogretmen3891

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008
81
0
Arkdaşlar 1 aydır folikasit için folbiol kullanıyorum. Dr. tavsiyesiyle ama karnım çok şişkin ve bu çok rahatsız ediyor beni. Sizce bunu bıraksam bi sorun olur mu?

cnm aynı dert bende de var acayip şişkinlik yapıo drun vermiş bırakmak konusunda da bişi diyemem yine druna sor istersen o karar versin hamilemisin bu arada

cnm aynı dert bende de var acayip şişkinlik yapıo drun vermiş bırakmak konusunda da bişi diyemem yine druna sor istersen o karar versin hamilemisin bu arada

Teşekkürler canım bu konuda yalnız değilmişim:) Canım hamile değilim sadece dr a hamile kalmadan önce gerekli testler için gittim ve o da o gün bana b ilacı verdi. Sen hamile misin? Ben haziran 10 u bekliyorum o zaman anlıyacağım...

hem şişkinlik hemde iştah açıo bu yüzden kilo yapıooo :kızgın: bide bende sürekli mide bulantısı yaptı bıraktım çağresiz :mymeka:

evet cnm hamileyim sende inş bu ay hamiş olursun aşırı derecede seni rahatsız etmiyosa kullanmaya devam et hem alışmış olursun çünkü hamiş olunca 3 ay kullanma zorundasın
şişkinliklerimizin azalması dileğiyle sevgiler...a.s.

güzelim bu hamile kalmak için kullanılan bir ilaç değildir. bu gebeliğinin en iyi şekilde geçmesi için yapılan bir temel atma çalışması desem doğru olur. gebe kaldığında ilk 3 ay bebeğin omurga beyincik vs. gibi organlarının sağlıklı gelişmesi için gerekli bir ilaçdır a.s.

valla ben folic plus içtim hamişlikten önce ve şimdi de içiyorum çok etkisi var folic plusun kilo yapmıyo kesinlikle doktora sordum.folbiol o kadar yararlı eğil 1 tane vitamin var onda ama folic plus ta 3 tane vitamin var daha iyi yani

yaa kızlar bu ilaç şişiriyormu bende 4 gün olacak başlayalı hamiş değilim ama aşılama olacağım ve kan sayımım düşük biraz aşılama içinde bugün iğnelere başlayacağım ...
bende zaten kronik karın şişliği vardır hep 4 -5 aylık hamile gibi gezerim şimdi adetliyim adetliykende en az 4 gün şiş gezerim ..ne yazii ben bu ilacı içtikce hem şişecem hemde kilomu alacam aman yaaa dok.sonra zayfla der ...dok.sorsam yok öle bişey der yeme kilo alma der ayyy delircem yaaa

Arkdaşlar 1 aydır folikasit için folbiol kullanıyorum. Dr. tavsiyesiyle ama karnım çok şişkin ve bu çok rahatsız ediyor beni. Sizce bunu bıraksam bi sorun olur mu?

canım bırakma bence devam et kullanmamız lazım..şimdi benim bildiğim bu ilaçların bi sıralaması var..dr.um öyle dedi..ilk 2 ay folic plus verdi günde 3 sefer alıyosun..eğer dedi bu bünyene ağır gelirse folbiol kullaırsın..neyse bi sorun yapmadı 2 ay folic pluss kullandım...hamile kalmayanlar için folic plus her ay kullanmak iyi değildir dedi..başta verdi o yüzden şimdi folbiole devam ettiriyor..hamile kaldıktan sonrada daha etkili ve bol vitaminli olan elevit i yazdırcakmış..

canım bırakma bence devam et kullanmamız lazım..şimdi benim bildiğim bu ilaçların bi sıralaması var..dr.um öyle dedi..ilk 2 ay folic plus verdi günde 3 sefer alıyosun..eğer dedi bu bünyene ağır gelirse folbiol kullaırsın..neyse bi sorun yapmadı 2 ay folic pluss kullandım...hamile kalmayanlar için folic plus her ay kullanmak iyi değildir dedi..başta verdi o yüzden şimdi folbiole devam ettiriyor..hamile kaldıktan sonrada daha etkili ve bol vitaminli olan elevit i yazdırcakmış..

Canım gerçekten de ben de çok şişkinlik yaptı ve nefes alamaz oldum bu sıcak havalarda yatarken. Ve de iştahım açıldı belki de folbioldandır. Dün gece felaket şişkinlik vardı içmedim valla. Sabah iyi idim ancak şimdi yemek yedim ve karnım davul gibi oldu. Napcam bilmiyorum valla...:sm_confused:

benim doktorumda folic plus kullanmamı istedi folbiolu tavsiye etmem dedi.Hamile olana kadar bir tane içmen yeterli demişti.bende hiç rahatsızlık yaratmadı.

bende folic plus kullanıyorum..ne olur ne olmaz diye...çünki hamileliği planlayan bir kadının en az 2ay önce başlaması gerektiğini okumuştum...
günde 1 kere kullanıyorum...rahatsızlık vermedi bana...

Hamile kalmaya karar verdikten sonra baslattı doktorum kullandırmaya ve gebeligin ilk 3 ayında da devam ettim bu folik asit içeren bi hap genelde onceden baslanıyor ki bebişler için saglıklı bi ortam hazır olsun diye.Biraz dişinizi sıkın derim ben

yaklaşık 2.5 yıldır bebek istiyorduk ama olmadı, tek tüpümün kapalı olduğu söylendi, tam tüp bebek yapmaya karar verdik ve ben o ay hamile kaldım, naçizane tavsiyem, soğan kürü ..Eğer hamile kalamıyorsanız lütfen soğan kürünü deneyin derim. Sanırım ben onun faydasını gördüm.

kızlar bende 10+4 gebeyim folbiol içiyorum doktorum ilk verdiğinde yorumları okuyup korkmuştum ama şuan 2 kilo bile verdim 1 haftadır sabah kahvaltısını yapınca aynen kusuyorum karnımdada kabızlık dışında hiç şişkinliğim yok ilacı bırakmayın bence kilo şişkinlik durumu kişiden kişiye değişiyor sanırım şuan normalim ben yararlı bir ilaçmış bırakmayın öptüm

Cnm bende 8 hftalk hamıleyım dktrm folbıol dıe bı ılac vermıs henuz yenı basladım ama zaten hamılelıgım cok zor gecıyor bıde sıskınlık yaparsa kotu olur acaba folıc plus la folbıol aynı grevımı gruyor ona devam edıcem ???

bende folbiol kullandim hamile kalmadan once baslatmisti doktorum 6-7 ay kullandim gebeliktede 12. haftada biraktirdi doktorum birkma bence doktoruna soyle o karar versin

X