Beta hcg testi

DeNtiN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
163
13
42
Arkadaşlar Beta hcg testinizi nerede yaptırıyorsunuz? Yani özel hastahane, mi poliklinik mi sağlık ocağı mı? Sonucu ne kadar süre içinde veriyorlar? Ben bugün özel bir hastahanede saat 11 civarı yaptırdım çok acilse akşam 6-7 gibi arayın dediler çok sinirliyim!!!

Bir de normalde düzenli adet oluyordum ama bu ay 4 gün kadar gecikti ama geçen ay da 4 gün erken gelmişti. Gecikmenin 2. gününde şu erken gebelik testi fortel den yaptım (gecikmeyi beklemeden yapılabilen bir test) negatif çıktı 2 gün sonra tekrar yaptım yine negatif.. 4 gündür de sanki adet olacakmışım gibi hafif ağrım oluyor ara sıra göğüslerim de dolgunlaştı (adet olmadan önce bazen oluyor) şimdi sizce durum ne olabilr??:bbo:

Öncelikle eğer hamilelik istediğin ve beklediğin birşeyse umarım netice de istediğin doğrultuda çıkar canım. Benim gebeliğim belli olduğunda tam 4 haftalık hamileydim yani adet günüm 2 gün gecikmişti. yakınımdaki özel bir hastanede yaptırdım testi 2 saat sonra verdiler neticeyi. Bu arada bende de normal adet günümden 4 gün önce adet olacamışım gibi belirtiler vardı ama adetim gelmeyince ve ağrılarım artınca ben de hastaneye gittim ve kan testinden sonucu öğrendim. evde idrar yoluyla yapılan gebelik testleri 10 gün gecikme olmadan doğru yanıt vermiyor çünkü gebelik hormonunun idrarda gözükmesi kana göre daha gec oluyor.

Öncelikle eğer hamilelik istediğin ve beklediğin birşeyse umarım netice de istediğin doğrultuda çıkar canım. Benim gebeliğim belli olduğunda tam 4 haftalık hamileydim yani adet günüm 2 gün gecikmişti. yakınımdaki özel bir hastanede yaptırdım testi 2 saat sonra verdiler neticeyi. Bu arada bende de normal adet günümden 4 gün önce adet olacamışım gibi belirtiler vardı ama adetim gelmeyince ve ağrılarım artınca ben de hastaneye gittim ve kan testinden sonucu öğrendim. evde idrar yoluyla yapılan gebelik testleri 10 gün gecikme olmadan doğru yanıt vermiyor çünkü gebelik hormonunun idrarda gözükmesi kana göre daha gec oluyor.

sağol canım ama istemediğim ve aslında beklemediğim de bir şey çünkü korunuyoruz ama gecikme olunca herhalde yöntem başarısız oldu diye düşündüm

Eğer öyleyse bile ilk kalp atışını gördüğünde aslında ne kadar çok bebek sahibi olmayı düşündüğünü anlıyor insan canım. Hayırlısı olsun senin ve eşin için.

bende korunurken adetin 4 gün geçikti eczaneden aldığım ucuz idrar tahlilinde çift çizgi çıktı ertesi gün özel bir labarotuarda kan tahlili yaptırdım 1,5 saat sonra hamile olduğumu öğrendim ve aslında ne kadar çok hazır olduğumu anladım umarım herşey gönlünce olur hakkında hayırlısı olsun

Benim cidden hiç zamanı değil ama yeni mezun oldum sayılır bu yüzden daha muaynehanem yok bir diş hastanesinde çalışıyorum ve günde en az 3-4 radyograf alıyorum hamile olmam demek işten hemen ayrılmam demek ve benim bu işe ihtiyacım var hazır olsam bile maddi imkanlarım çok iyi olmadan bir bebek doğuamam her şeyden önce ona haksızlık olur bu die düşüniyorum yoksa aşık olduğum insanla bir bebeğim olacak bu çok güzel bir şey ama planlı olmalı tabi ki

test sonucum belli oldu hastahaneyi aradım negatif dediler ben tam rahatlamışken eşim "yanlışlık olamaz değil mi kesin mi bu vs." diye içime kurt düşürdü :mymeka: başına kan testinin yanlış olması gibi bir şey gelen var mı arkadaşlar??

X