Otomobil Kullanan Bayanlar Kulübü

Arkadaslar oturun soruları ezberleyin motor için bir derse bile gitmedim ben ve cok yüksek almıştım...çıkan sorular tekrar cıkıyor ve sınavda hop diye işaretliyorsunuz görünce okadar basit yani...ama hiç bakmadan giden biriinn yapması mümkün değil.

:çok üzgünüm:senağlamasenağlamayaaaa ben hala birşey bilmiyorum motordan:nazar::nazar::nazar:

sana tavsiyem hemen geçmiş sınav sorularına çalış..%70 ini halledersin motorun sınavda...zaten 70 alırsan da geçiyosun..tamamdır bu iş o zamanyerimsenibenyerimseniben
kolay gelsin arkadaşım.a.s.

arkadaşlar önerileriniz için teşekkür ederim hepinize.a.s.
ya sadece 1 gün kaldı sınava yaaaa...:KK43: heyecandan ölücem..ya geçemezsem sınavı:KK43:

aşksız prenses nasıl geçti sınav:Saruboceq: benim iyiydi sanırım ama yine de çok korkuyorum kalabilir miym acaba diyekaydirigubbakcemile2
inşallah geçeriz:Saruboceq:

merhaba hanımlar bende araba kullanaya çokkkk meraklıyım kullana biliyorum ama arabamız daha çok yeni 2 hafta oldu alalı sıfır aldık bide eşim bana veriyo arabayı ama canı gidiyo bişi olucak eeeeeee haklıda yani ama ne yapıyım araba yeni diye kullamayıpta eskimesinimi bekliyecem knselcn arkadaşımın dedigi gibi arabam olsa hiç bakmam sürekli ben kullanırım babamın doblosu vardı onu istedigim kullanıyodum çok begeniyodum onu kullanmayı ama evlenince ayrı düştüm arabadan senağlama şimdi inş ehliyet alıcam bizim burda sokaklarda ve ve memletin yolunda rahatlıkla kullanıyorum tek sorunum trafige çıkmaya korkuyorum geçer bu kaorkumda dimi yanımda birisi varken daha cesaretli oluyorum ama ban karışmazsa.

kızlar korkmayın ben geçen sene bu zamanlar aldım ehliyetimi ve inanın kursuma bi tek evrakları teslim etmek için gitmiştim daha sonra sınava giriş belgemi almaya gittim budur yani. Ne dersler ne direksiyon eğitimi hiç birisini görmedim elimde bi tek kitapçık vardı sınava gireceğimi de kurstan 2 gün önceden haber vermişlerdi. sırnaşık şey

gittim paşalar gibi girdim 120 yada 150 soruydu galiba hatırlamıyorum 150 dakika süre vermişlerdi 60 dakika içinde yaptım çıktım hatta sınav sorumluları kızım nereye gidiyorsun otur yaptıklarını kontrol et demişlerdi sırnaşık şey hihoyyyt direksiyon sınavıda dahil yüksek puan alıp çıkmıştım. Kursum da küçük altın göndermişti süprizzzzz

sözün kısası kızlar birazcık trafik motor sağlık bilginiz varsa korkmanıza gerek yok son gün olduğu için şimdi çalışmayı bırakıp dinlenin kafanızı boşaltın yanlız hocalar yardım etmiyor haberiniz olsun !!!
PANİK YAPMAYIN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN :Saruboceq:

kızlar korkmayın ben geçen sene bu zamanlar aldım ehliyetimi ve inanın kursuma bi tek evrakları teslim etmek için gitmiştim daha sonra sınava giriş belgemi almaya gittim budur yani. Ne dersler ne direksiyon eğitimi hiç birisini görmedim elimde bi tek kitapçık vardı sınava gireceğimi de kurstan 2 gün önceden haber vermişlerdi. sırnaşık şey

gittim paşalar gibi girdim 120 yada 150 soruydu galiba hatırlamıyorum 150 dakika süre vermişlerdi 60 dakika içinde yaptım çıktım hatta sınav sorumluları kızım nereye gidiyorsun otur yaptıklarını kontrol et demişlerdi sırnaşık şey hihoyyyt direksiyon sınavıda dahil yüksek puan alıp çıkmıştım. Kursum da küçük altın göndermişti süprizzzzz

sözün kısası kızlar birazcık trafik motor sağlık bilginiz varsa korkmanıza gerek yok son gün olduğu için şimdi çalışmayı bırakıp dinlenin kafanızı boşaltın yanlız hocalar yardım etmiyor haberiniz olsun !!!
PANİK YAPMAYIN ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN :Saruboceq:

anladigim kadariyla türkiyede ehliyet almak kolay gibi.almanya da insanin emdigi sütü burnundan getiriyolar.direksiyon sinavinda yasadigim heyecani ömrüm boyunca yasamamistim.ilk direksiyonu da kaybetmistim iki gün bögüre bögüre agladim.

anladigim kadariyla türkiyede ehliyet almak kolay gibi.almanya da insanin emdigi sütü burnundan getiriyolar.direksiyon sinavinda yasadigim heyecani ömrüm boyunca yasamamistim.ilk direksiyonu da kaybetmistim iki gün bögüre bögüre agladim.

evet ya avusturyada cok zor...
bende ilk direksiyon sinavi kaybetmistim ve ben ehliyet felan alamam bu gidisle diye nasil aglamistim...
ama üc sene oldu ehliyetimi alali... :lepi:
araba kullanmayi cok seviyorum ayrica birazda hiz tutkum var.... :eek:

kızlar meb ın adresınde sınav soru ve cevapları yayınlanmıs ama sankı bır sorun var cevap anahtarı dogru degıl gıbı geldı bana sızde bakarmısınız

merhabalar bende yeni sayılır kullanalı araba :) ama önce kursta hocayla bırlıkte denem suruslerini anlatayım :KK70: hocam iyiydi ya eskı belediye soforlerindende ve bı okadarda sertti zaten sert olmasa azcık zor ogrenırdım ben yerimseniben yerimseniben yine bir deneme surusunde ben çok heyecanlanıyordum elim ayagım zangır zangır tıtrıyordu hoca guvenım gelsın die dedi bana bastır gazı gitsin bende bi gidiorum ama 110ile :eek: :eek:
uctum resmen :)) bizde koy gibi bir yer var onum bombos napim frene basıpta :p sonra onume coban kopekleri çıktı ,duramadım ben
:KK43: ve ezdim bi kaçtanesini:KK43:(( [hocamda ölüyormus bu arada kalpten ] biraz mola verdik ve yenıden devam ettık sonrada bi kaç kopek yine vardı işte psikolojik birsey ben arabayı kopeklerden kacırıyorum sarampole dusecez birsey deil:) hoca kızıyor bana yapma kızım onlar kaçsın sen neden kaçıyosun bide koca arabayı :)) ölee bir anıydı işte

bir tane daha var sıkmayayım sizi.. ben ehlıyeti aldım nihayet 2.cisinde ama :))) 2004te..

kardesım lada samara bir rus arabası aldı bana ( parası anca buna yetti yazık) bende mahallede biraz surdum tamam dedim gelistirdim kendımı artık sizide alayım yanıma gideris biyerlere:KK66: :))
kulaktan dolma bir sozle bursanın oylat kaplıcasına gidicez , teyzem tutturdu gidelim iyi dedim ( benımde ilk uzun yolum olcak.eskısehır-bursa)
sonra 2araba yola çıktık teyzemler geri donduler evde aygazı acık unutmuslar neyse biz yola devam edıyoruz yanımda kardesım arkada annemle kuzenım var...
ilk önce bir yanık kokosu geldi ama nasıl bölee dioruz onumuzdekı kamyonun egzosu doldu içeri :))) sonra arabadan sesler gelmeye basladı ve biz camları orttuk gerekcede araba zaten eskı dısarının sesi içeriye gelmesin :))) bizde 120yle gidiorus hani yol cabuk bitsin 2.30saatlık yol nede olsa :)))
neyse buyuk bir gurultuyle sallanmaya basladık arabayı zor zar durdurdum Allahtan yolda bizden baska biri yoktu.. saga cektık birde ne gorelim teker patlamıssss!!! kuzenım parcaları yoldan taopladı lastgın :) yedek lastık var ona guvenıyos!! iyi hos lastıgı çıkaramadık gucumuz yetmedi :KK43:( sonra teyzmleri aradık bizi es gecmeyin yolda kaldık böle böle ,enstemı bekledık geldiler sonra lastlgl çıkardık iyi hosta yedek lastık ladanın deilmiss Allahım sınırden ölcektim az daha.. sonra yol ortasında dusunuyoruz lastıkcı varmıydı die enıstem gitti geldi baya bi biz 2.30saat bekledik yol kenarında..
sonra işimiz oldu sukur ve yola devam ettık , oylat kaplıcasını bılen var mı bılmıyorum ama hep rampa ve virajj.. iyi hoşta giderken farkettim deprijaın teli kopmus !!!:KK43: dedım bir sournum daha var tel kopuk!! yine saga cektık .. yoldan gecen birini durdukduk motora filan baktı dedi inegole gidin sanayiye:) oda bızım bulungumuz yolun tam ters hattında ve 20kmlık yol nerdeyse ..
teyzemler oylat kaplıcasına vardıklarında saat 3mus :),bende vardıgımda saat 6idi.neyse banada böle bir tecrube oldu pişman deilim gittime acıkcası :)) neysekı kazasız belasız atlattık ...
a.s. a.s.

yıllardır araç kullanan biri olarak bu kulube üye olabilirim...
arabalara hastayım,uzun yolda araç kullanmanın(çift yönlü olmalı) zevkini bilen bilir,kamyon şöförü olsaymışım keşke der dururum...

selam arkadaşlar benimde 9 yıllık ehliyetimvar ancak bu yaz memelkette trafiğe çıkabildim ama hala izmirde yalnız başıma çıkamadım cesaret edemiyorum büyükşehir kalabalığına bunuda yenersem çok sevineceğim küçük kızım var en ufak bişeyde bile eşimi bekemek zorunda kalıyorum kızıyorum kendime böyle olunca

benimde 8 yıllık ehliyetim var ama arabamız yoktu neyse 2 sene önce yazlıkta annemle canıma tak etti hep gezmeye gitmek istiyoruz ama kızım küçük oldugu için kardeşimin arabasıyla gelmesini bekliyorduk hafta sonları arbamı aldı eşim tabi parsı benden çıkınca pek sevindi iş nedeniyle aydında kalıyordu birsüre ben kullanıyım izmire geçimce sen alırsın dedi ama lafta kaldı şimdi araba onda bense yine yine yaya kaldım ama canıma yetti simdi emekli olucak aldırıcam otamatik vites bir araba inadına çarpa çarpa kullancam

Merhaba arkadaşlar,benimde 10 seneye yaklaşık ehliyetim var ve araba sürmeyi çok seviyorum,eşimin işi gereği bazı şeyler bana kalıyor,bende o işleri allahın izniyle arabamla hallediyorum.
bende bir maceramı anlatayım,bundan 7 sene önce babam sıfır megane araba almıştı kardeşim ve bana bende kayseriyi bilen varsa orda bağlar meşhurdur,bağ evimize gitmek için yola çıktık,yolda giderken kavşaktan dönüp yola devam edeceğim ama ben ne yaptım sıfır arabayı orta refüje çıkardım,araba resmen sallanıyor,ben soğukkanlı bir şekilde yanımdaki kardeşime sen geçsene direksiyona ben birşey yapmadım dedim,yoldan geçenler arabayı ordan indirmemize yardım ettiler,kardeşimin arkadaşı geçiyormuş oradan ya sen nasıl becerdin dedi arabayı oraya çıkarmayı,ben pis pis güldüm tabi,onun dışında bir vukuatım olmadı çok şükür,ufak tefek şeyleri saymıyorum,şimdi hem şehir içinde hem uzunyolda araba kullanabiliyorum.

merhaba kızlar 4 senelik bir şoför olarak sanırım bu kulube üye olmaya hakkım varkaydirigubbakcemile3 araba kullanmayı çoooookkk seviyorum birde sevdigim bir müzik kulagımdaysa değmeyin keyfime ...her ne kadar sevgüülümle hızlı araba kullanma konusunda kavga ediyor olsakta her daim dikkatli bir kullanıcıyım ..ve bütün bayanların ehliyet almalarını şiddetle tavsiye ediyorum .:eek:

kızlar ben de ehliyetini gürültü patırtı hüngürt şakırt vaziyetlerinde almış birisiyim. kursa hergün düzenli gittim,oturup deli gibi sınavlara çalıştım, sınavlara girdim, direksiyon dersi aldım, direksiyon sınavına girdim. ama ilkinde kaybettim, aşırı heyecanlanmıştım kurulun önünde, ondan beni bırakmışlar,herkes geçmişti sınıfta 2 kişi mi ne kalmıştık. ay hayat o gün zindan oldu valla,hüngür hüngür ağladım oturup,bilmeyen de ağladığımı görünce önemli bişi var zannedip panik oluyordu :roflol: bunu resmen gurur meselesi gibi bişi haline getirmiştim,çok istiyordum çünkü araba kullanmayı,neyse kurs bitti,bu sefer özel ders furyası başladı, habire kurstan hoca tutup tutup ders aldım yıllarca bi bıraktım bi başladım bi bıraktım bi başladım. en son uzunca bi süre ders aldıktan sonra nihayet güzel kullanmaya başladım.artık arkadaşlarıma falan gidebiliyordum yanımda birisi olduğu müddetçe,annemle alışverişe gidiyoduk falan gayet iyi sayılırdı. tabi bu arada başımdan küçük komik olaylarda geçiyodu bi gün yola çıktım annemle alışverişten geliyoruz, tam eve yaklaştık birden ne farkettim dersiniz ???!!! ben o kadar yolu el frenini indirmeden gelmişimmmm inaanabiliyomusunuzzz sırnaşık şey sonradan tabi arabanın balatalarında arızalar oluştu ama kimse farkına varmadı benden dolayı olduğunu, neyse artık en sonlarda kendime göre büük bi ilerleme katetmiştim araba kullanma konusunda. ama birden trafiğe çıkmayı bıraktım, nedenini bende bilmiyorum, 6yıldır çıkmıyorum trafiğe.tekrar başlamaya da korkuyorum bu kadar ara verdikten sonra. bi türlü cesaretimi toplayamıyorum

senelerdir kullanıyorum ama çok sık değildi şimdi her işimi arabayla görmeye basladım yürümek zor geliyo malum hamişlikk ama eşim o kadar panik yapıyorki her seferine cıkmadan arıyorum dısarıdayken o arıyor habire bişi varmı die eve gelince arıyorum sağım kazasız belasız geldim die
yani bi gün sırf eşim bu kadar söylüyor diye bişey gelicek başıma.. allah korusun

AAAA bende uye olim bu kulübe... otomobil kullanmayı çok seviyorum şakkıdı
ilklerde çok heycanlansamda şimdi gülüyorum o hallaerime..lülülülülülü
bir gece önceden plan yapardım gideceğim yere hangi yollardan gitsem diye..CADIARZU
Bana ilk araba kullanmayı dedem öğretti.. sağolsun...a.s.
Şu an profösyönel bir sürücüyüm... :enbuyukkk: şakkıdı şakkıdı şakkıdı

X