Otomobil Kullanan Bayanlar Kulübü

Burası eskisi gibi aktif olsa özellikle tecrübeli bayan sürücü arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var ehliyetimi alalı 2 ay oldu manuel kullanıyorum eşim ehliyeti alınca araba aldı zaten biraz yoğun trafikler de panik oluyorum o kadar tam şehir içinde yoğun yerler de daha tek başıma çıkmadım markete giderken yakın yerlere falan tek gidiyorum biraz daha herşeyi halletsem heryere gidecem tavsiyelerinizi bkliyorum arkadaşlar nasıl bir usta şoför oldunuz yada nasıl olunur:KK51:

Zamanla olunuyor canım. Öyle birden bire hiç birimiz öğrenmedik. Ama mecbur tek başına çıkınca öğreniyorsun. Benim ilk çıkışım tam bir komediydi ama o ilk çıkışın sayesinde şuan kendimi oldukça usta görebiliyorum. Sanırım 8. yılım. Kavgaya bile tutuşuyorum o kadar yani :KK70::KK70::KK70: Vee çok şükür şimdiye kadar hiç benden kaynaklı bir kazam olmadı. Sadece bir kez park halinde geri geri çıkarken arkadaki arabaya çarptım. O da tamamen benim dikkatsizliğimden kaynaklıydı. Önemli olan telaşlanmamak. Umarım siz de en kısa zamanda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada ben de manuel kullanıyorum.

Zamanla olunuyor canım. Öyle birden bire hiç birimiz öğrenmedik. Ama mecbur tek başına çıkınca öğreniyorsun. Benim ilk çıkışım tam bir komediydi ama o ilk çıkışın sayesinde şuan kendimi oldukça usta görebiliyorum. Sanırım 8. yılım. Kavgaya bile tutuşuyorum o kadar yani :KK70::KK70::KK70: Vee çok şükür şimdiye kadar hiç benden kaynaklı bir kazam olmadı. Sadece bir kez park halinde geri geri çıkarken arkadaki arabaya çarptım. O da tamamen benim dikkatsizliğimden kaynaklıydı. Önemli olan telaşlanmamak. Umarım siz de en kısa zamanda istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Bu arada ben de manuel kullanıyorum.
Cevabın için teşekkürler canım epeydir tek çıkmaya başladım bayağı oturdu herşey muhakkak günde 10 15 dakika da olsa arabayla haşır neşir oldum markete falan hep arabayla gittim en markete gitmesem bile evin önünde park yerini değiştirdim hiç değilse park yerinden çıkişlarmı bile serileştiriyim eksimlerimi düzeltmeye çalıştım bayağı oturdu herşey ufak tefek hatalarım oluyo o kadar oda dediğim gibi arabaya ne kadar sık kullanırsam o kadar çabuk oturuyor bazı kadın şöforleri görüyom resmen arabayla bütünleşmiş inşallah öyle bende öyle olurum birgün :110::nazar::cool:

2006 yılında aldım ehliyeti. 2012 yılında direksiyon dersi aldım. Hamilelik ve çocuk araya girince devam edemedim.
Artık araba kullanmak mecburiyetindeyim. Geçen hafta kendi aracımla 3 saat ders aldım. Şehrin en yoğun trafiğinde araç kullandım. Güvenim yerime geldi.
Ta ki bu akşama kadar. Avm den çıkarken trafiğin az olduğunu farkedince eşime tam benlik bu zamanlar dedim. Eşimde sen kullan ozaman dedi. Ama eşimin yanında çok gerildim ve düz yolda duvara çarpacaktım az kalsın.
Şimdi o kadar gerginimki sanki araba kullanamayacakmışım gibi.Kendime güvenim bitti.
Yarın için hocayla yine konuştum. Biraz daha birlikte kullanacağız.
Motive olmaya çok ihtiyacım var.

Yılmadım devam ettim. Yoğun trafiğe girmesemde tek başıma çıkıyorum artık. Devam etmek önemli. Ve eşlerden uzak durmak

Merhaba bende bu konuyo hortlamak istiyorum. Bende ehliyetimi 2014 yılında aldım ama arabamız yoktu aktif kullanmadım.Sonra araba aldık ama eşim sayesinde direksiyona oturamadım. 2 ay önce gözümü karattım 10 saat direksiyon dersi aldım ama sürücü kursuna başvurdum çok pişmanım keşke özel hoca bulsaydım çünkü bana göre çok çok birşey öğretmedi ama güvenim geldi.
Eltim sağolsun biliyor araba kullanmayı onunla çıkıyoruz hafta sonları ve hiç sorun olmuyor. Ama eşimle binince beni çok geriyor herşeye kaşırıyor sürekli konuşuyor ve hatta bağırıyor buda beni panikletiyor olmuycak hatalar yapıyorum geriliyorum.
NAsıl aşıcaz bunu bilmiyorum adam normalde sakin bir yapıdadır ama yanımdaki koltuğa oturunca hulk oluyor :) Yani bugün işe arabayla geldik yaklaşık 10 km sorunsuz geldik ama susma şartı koydum lütfen sus dedim sustu sorunsuz geldik. Benzinliğe girdik birşey aldı çıkışta yine başladı sağa yanaş yayaya dikkat et onu yap bunu yap derken yol kenarındaki işaret zımpırtısna sürttüm azz bir bağırdı anlatamam hayır bana bunları yapan adam 3 kez kaza yaptı gıkımız çıkmadı yani bu konuda görüldüğü üzere çok dertliyim.
ama artık karar verdim onunla binmiycem araca o uyurken kapıp anahtarı kaçıcam işe :)))))

Hanimlar meraba canim çok sıkkındı dertlesmek istedim.geçen hafta 5gün otomotik vites araba da bi surucu kursundan ders aldim.trafik te tabiki cok iyi değildim ama genede heyecanimi yendim.mahalle içinde ufak tefek hatada olsa kullanabiliyordum.taki 2 saat önce esimle kendi arabamizla çıkana kadar.bizim araba sedan.esimin yaninda o kadat panik oldum ki.küçük sakim bi ilcede oturuyom.burda bile o kadar heyecan yaptim ki.yok gaza sert basiyon yok frene sert basiyon burnunu çok çıkartın arabanin çok geniş döndün derken güvenim gitti.iki saattir hickirarak ağlıyorum.zor kazandığım güvenim iki dakkada gitti.ki 1 kilometre bile surmemistim daha.kurs arabasindan sonra bizim araba farklı geldi.eşim ne alakasi var ikiside otomatik diyor.normalmi 5 saatlik dersten sonra fren gazi hala tam hissedememek.kursta asmistim aslında.çok moralim bozuldu çok

Arabamiz yeni ve modelli bi araba.sizce şartları zorlayıp ogrenene kadar bi araba almalimiyim.bu arabada eşim arabanin parçası pahali diye sürekli uyaracak

2006 yılında aldım ehliyeti. 2012 yılında direksiyon dersi aldım. Hamilelik ve çocuk araya girince devam edemedim.
Artık araba kullanmak mecburiyetindeyim. Geçen hafta kendi aracımla 3 saat ders aldım. Şehrin en yoğun trafiğinde araç kullandım. Güvenim yerime geldi.
Ta ki bu akşama kadar. Avm den çıkarken trafiğin az olduğunu farkedince eşime tam benlik bu zamanlar dedim. Eşimde sen kullan ozaman dedi. Ama eşimin yanında çok gerildim ve düz yolda duvara çarpacaktım az kalsın.
Şimdi o kadar gerginimki sanki araba kullanamayacakmışım gibi.Kendime güvenim bitti.
Yarın için hocayla yine konuştum. Biraz daha birlikte kullanacağız.
Motive olmaya çok ihtiyacım var.
Halledebildiniz ni acaba

Merhaba bende bu konuyo hortlamak istiyorum. Bende ehliyetimi 2014 yılında aldım ama arabamız yoktu aktif kullanmadım.Sonra araba aldık ama eşim sayesinde direksiyona oturamadım. 2 ay önce gözümü karattım 10 saat direksiyon dersi aldım ama sürücü kursuna başvurdum çok pişmanım keşke özel hoca bulsaydım çünkü bana göre çok çok birşey öğretmedi ama güvenim geldi.
Eltim sağolsun biliyor araba kullanmayı onunla çıkıyoruz hafta sonları ve hiç sorun olmuyor. Ama eşimle binince beni çok geriyor herşeye kaşırıyor sürekli konuşuyor ve hatta bağırıyor buda beni panikletiyor olmuycak hatalar yapıyorum geriliyorum.
NAsıl aşıcaz bunu bilmiyorum adam normalde sakin bir yapıdadır ama yanımdaki koltuğa oturunca hulk oluyor :) Yani bugün işe arabayla geldik yaklaşık 10 km sorunsuz geldik ama susma şartı koydum lütfen sus dedim sustu sorunsuz geldik. Benzinliğe girdik birşey aldı çıkışta yine başladı sağa yanaş yayaya dikkat et onu yap bunu yap derken yol kenarındaki işaret zımpırtısna sürttüm azz bir bağırdı anlatamam hayır bana bunları yapan adam 3 kez kaza yaptı gıkımız çıkmadı yani bu konuda görüldüğü üzere çok dertliyim.
ama artık karar verdim onunla binmiycem araca o uyurken kapıp anahtarı kaçıcam işe :)))))
Nasıl halledebildiiz mi benimde moralim o kadat bozukki gitti bütün güvenim

X