kist varken klomen kullanılırmı?

sahre

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2008
70
2
arkadaşlar kist varken klomen kullanmak kistleri büyütürmü...bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum....

slm canım ben pco luyum bugun dr gıttım klomen verdı kıstlere zararı olsa vermezdı sanırım.sen doktor kontrolundemı baslayacaksın klomene?

ben bundan 4,5 ay önce kist varken doktor kontrolunde kullanmıştım bi taneyken dört beş tane oldu kist.allahtan daha sora oluşanlar kayboldu...önceden olan kist hala duruyo .onu büyütürmü diye korkuyorum açıkcası...başka nasıl tedavi görebilirim...

sanırım klomen tedavısı olumlu sonuc vermezs asılama baslayacak asılamada bırkac seferden sonra olumlu olmazsa tüp bebek oluyo.yanı tedavı sürecı genelde böle işliyo...umarım bnlara gerek kalmadan bebeklerımı kucagımıza alırız canım

benim bi oğlum var ama ikinci olmuyo...bende bu kiste bağlıyorum...ilk çocuğumdan öncede kist vardı hiç tedavi görmeden ikinci ayımda hamile kaldım...benim kist ilaçlarlada küçülmüyo ameliyatla alınması gerekiyo bende ona cesaret edemiyorum...3cm kistim küçük olduğunu düşünüyorum ameliyat için...dediğin gibi canım inşallah hiç bir tedaviye gerek kalmadan bebeklerimize kavuşuruz...

X