Doğum kontrol hapı

DeNtiN

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
163
13
42
Arkadaşlar merhaba prezervatifle korunuyoruz ama ben artık istemiyorum doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum bu konuda tecrübelerinizi ve bilginizi paylaşır mısınız? marka, güvenilirlik ve yan etki olarak? şimdiden teşekkürlerr

merhaba arkadaşım.ben bu konuyu bir uzmanla konuştum.hapların çok uzun süre kulllanılmadığı sürece bir sorun oluşturmadığını,hatta gebe kalmayı kolaylaştırdığını,bazı kanser türlerini de engellediğini söyledi.ama dün gazetede okudum haplar meme kanseri yapıyor yazıyodu.istersen buna doktorunla görüş öyle karar ver. sağlıklı günler..

Selamlar Dentin, ben 1 yıl kadar Yasmin adlı doğum kontrol hapını kullanmıştım. Fakat hem kullanışsızlığı (her gün aynı saatlerde almak, unutmak vb.) hem de kilo artışı, göğüslerde şişme gibi yan etkileri nedeniyle bıraktım. Şimdi Mesigyna denen aylık bir iğne kullanıyorum. Çok da memnunum. Yasmin yan etkileri çok düşük olan haplardan bir tanesi ve bir çok kadının da hiç bir şikayeti yok. Fakat her kadında durum farklılık gösterdiği için sen yine de bir doktora bu konuda danış, basit bir testle sana en iyi gelecek olan hapı önerecektir. Güvenilirliği konusunda endişen olmasın. Yöntemi doğru uyguladığın takdirde %99 oranında koruyor.

bence bir doktora danış ve sana ne verirse onu kullan her bünyeye göre ilaç değişiyor.en doğrusunu doktordan öğrene a.sbilirsin

arkadaslar merhaba

doktorum yumurtalık kistimi kucultmek icin ginera hap verdi onu kullnıyorum.7ci gun bugun ilk kez sol gogsumde inanılmaz bir agrı oldu sanki adet agrısı gibi ama sadece sol gogsum ve kultuk altımdan dogru geliyor bu agrı.sizce bu haptan dolayı olabilir mi?cunku yeni bitti hastalıgım bu kutu bitince olacakmısım regl.doktorum ole dedi.sizce bu agrı normal midir?

arkadaslar kist icin aldıgım hapı unuttum 1 saat once icmem gerekiodu ben simdi ictm.doktor sakın unutma kist icin daha kotu olur dedi.sizce 1 saat cok etkilermi?of yaa :KK43:

X