Bebek Beslenmesi bebeğım elını ağzına sokuyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

snowdrop

sağlık,huzur ,mutluluk...
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2008
952
9
37
kızlar bebeğım elını yumruk yapıp ağzına sokuyor kemırıyor bir sey yıyomus gıbı ne yapmalıyım daha bebeğım 2 ay 5 gunluk

benım oglum 2 ay 9 gunluk.oda elını yumruk yapıp agzına sokuyor hatta dıger elıylede desteklıyor.ama bu normal bır hareketmıs cogu bebek yapıyormus bunu.emme ıcgudusunden kaynaklanıyormus bu.

:roflol: benim oğlumda 4 aylık ama oda yapıyo hemde 2 elını sokmaya calısıyo sokamayıncada sınırlenıp aglıyo kafana takma cnm normal yani
ellerının farkına yenı vardılarda ondan 2 aylkken bı basladı hala daha devam

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol: hadi yaaa elastik çocuk deseneee

KIZLAR BENİM OLUŞUMDA 2 AY 16 GÜNLÜK ODA ELİNİ AĞZINA SOKUYOR DİĞERİYLEDE SIKI Bİ DESTEK VERİYOR AMA OLE GÜZEL EMİYOKİ ÇIKAN SESE BAYILIYORUM SANKİ BAL YİYO OYYYYYYYYYYYYYY FINDIK KURDUM BENİM:dance::dance::dance::dance::dance:

benim oğlumda elini ağzına sokuyo hatta baş parmağını sokuyo bazen o zamanda midesi bulanıyo a.s oğlumun karnı acıkınca yada gazı olunca genelde bunu yapıyo ben fazla izin vermiyorum sinirlendirmeden oyunla geçiyom elini
8 aya kadar normalmiş ellerini ağzına sokmaları

Benim oğlum 2 ay 3 haftalık ne yazık ki o da elini ağzına sokuyor. Doktorumuz ağzı onun 3. gözü dedi. Hatta yalancı meme önerdi. Ama ben 1 haftadır cesaret edip veremiyorum yalancı memeyi. Ya acıkırsa anlamazsam diye. Cork cork emiyor. Aç diye emiyor sanıyorum sürekli emzirmek istiyorum bu seferde kusuyor. Çıldırma noktasındayım. Çok üzülüyorum. Aç değil gibi çünkü ağlamıyor. Benim ilk bebeğim. Hiçbirşey bilmiyorum anlayacağınız. Ben tek çocuğum, eşim tek çocuk ve ikimizde çalışan annelerin çocuklarıydık, dolayısı ile annelerimizde bir şey bilmiyor. Bende çok çıkmazdayım..

Benim oğlum 2 ay 3 haftalık ne yazık ki o da elini ağzına sokuyor. Doktorumuz ağzı onun 3. gözü dedi. Hatta yalancı meme önerdi. Ama ben 1 haftadır cesaret edip veremiyorum yalancı memeyi. Ya acıkırsa anlamazsam diye. Cork cork emiyor. Aç diye emiyor sanıyorum sürekli emzirmek istiyorum bu seferde kusuyor. Çıldırma noktasındayım. Çok üzülüyorum. Aç değil gibi çünkü ağlamıyor. Benim ilk bebeğim. Hiçbirşey bilmiyorum anlayacağınız. Ben tek çocuğum, eşim tek çocuk ve ikimizde çalışan annelerin çocuklarıydık, dolayısı ile annelerimizde bir şey bilmiyor. Bende çok çıkmazdayım..

bebeğin ağız döneminde yani emme içgüdüsü çok kuvvetli ondan emiyor aç değildir canım aç olsa anlaşılır zaten hiç susmaz hep ağlar açken bebekler emzik emiyorsa emsin bırak

hıııım normal demekkı bende acıkıyo zannedıyorum devamlı beslemeye çalısıyorum bu seferde yemıyo bunalıyorum ,aydınlattınız ıçın tesekkurler arkadaslar

kızlar bebeğım elını yumruk yapıp ağzına sokuyor kemırıyor bir sey yıyomus gıbı ne yapmalıyım daha bebeğım 2 ay 5 gunluk

Ellerine bebek eldiveni taksan olabilir .Kızım bebekken yapıyordu hareketi çok sevimli geldiği için ilgilenmemiştim .Ama bu hareket daha sonra parmak emme alışkanlığına dönüşebiliyor .:1hug:

canım eldıvenı tutmuyorkı elınde bır elını açıyor obur elındekı eldıvenı çıkarıyor hareketlerı çok kuvvetlı

benim oğlumda 3 aylık elini yumruk yapıp ağzına sokuyor emiyo,hatta bazen iki elini birden sokmaya çalışıyo bende her defasında acıktığı için yaptığını düşünüp doyurmaya kalktım tabii çocuk kustu dün doktora sordum normal olduğunu acıktığı için yapmadığını söyledi ellerinin hijyenik olmasına dikkat et dedi sabunlu suyla silebilirsin dedi bende panik yapmıyorum artık........

kızlar benım oğlanda ellerını 2 aylıktan berı ağzına sokuyordu sonuç perşembe gunu 5. ayına gırıd allta ıkı diş birde engellemyın ben doktorunun yanında engelemeyekalktım bı kersınde ellerını ağzından cektım yalancı memesını vermeye calıştım bırak ellerını emsın memeden daha ıyıdır dedı ,bıde etrafındakı olan olayları böle anlamaya calışırlarmış öle dedı doktorkı , cok guvenırım süper bır doktordur kendısı oyuzden engellemeyın valla benım oğlanın üstunu değiştırmekten gına geldı bı ara , ıpıslak önu herdefasında , bıde bı gayretı varkı evlere şenlık yanı nerdeyse gırtlağına sokacak ellerını dişlerını cıkarınca 1 hafta hıç sokmadı şimdi gene başladı heryer salya tabı sanırım yıne dış cıkaracak valla bıde hıç anlamadım nası cıkardığını bısabah kalktım dışı var öbur sabah baktım yanında bı tane daha şaşırdım yanı buyuk oğlum perışan olmuştu valla dış cıkarırken neyse uzattım benım cenem bıraz düşüktür idare edın sayıgılar.......

benimkide 2.5 aylıkken elini sokup diğer eliyle destekliyodu şap şup emiyodu şimdi 3 aylık oldu artık ellerini birbirine kenetliyo onlara konuşuyo ayıramazsa kızıyo ağlıyo :p

ay çok şekerler ya her bebğin ayrı bir hikayesi var
benim kide emiyo şak şuk ses çıkıyo kaç oda öteden hatta balkondan bile duyuluyo
engellesek bile boş yine emiyo
bazen memeyi bırakıyo elini emiyo emerken

İşte ayağını emen kardeşim..
ben2yk4.jpg

kızlar benim kızımda 2 aylıkken başladı yumruk yapıp ağzına sokmaya kendi büyüdükçe çıkardığı seste arttı.bugün annemle tel. konuşurken şapırdamasından annemi duyamadım :) canım ya nasıl emiyo gözleri boncuk boncuk açıp şapur şapur gidiyoooo

X