prolaktin hormonu yüksek çıkan var mı ?

alhan

dünyama hoşgeldin meleğim
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2008
2.256
15
slm kızlar bugun doktora gıttım pco hastasıyım ayrıca tahlıl sonuclarımı degerlendırırken prolaktın ın cok yuksek dedı ve bu kısırlık sebebı olabılır dedı.cok ama cooook kötüyüm suan böyle bıseyle karsılastınız yada duydunuzmu lütfen bı cvp verın banaaa....senağlamasenağlamasenağlama

evet benim yüksekti 62 ilaç içtim düzeldi ama kötü günlerdi ilacın yan etkisi çok perişan etti beni allahım çok şükür yeni kendime geliyorummmmm

Evet Duydum Ayni Sikinti Arkadaşimda Var Ama şu An Hamile Hemde 2 Ye...başka Bir Sorunun Yoksa Gebe Kalmana O Engel Olmaz ...inşallah ..

uzulme pkolu olupta cok hamıle kalan var bende pkoluyum doktorum bana pko hastası olduğunu bılmeyıp cok hamıle kalan bayan var dedi hem bız tedavıde goruyoruz benımde prolaktın yuksektı dostınex kullandım 1 ay hemen duştu sakın sıkma canını bende cok zor donemler gecırdım ama anladımkı kendımı o kadar sıkmaya gerek yokmuş.rabbım verecekse zaten verecek veren de o alanda oyle değilmi...yeterkı tedavılermıze devam edelım hepımızın olacak buna ınanın ve bolbol dua edelım arkadaşlarım mumının mumıne yaptığı duaları rabbım gerı cevırmez herşeyın başı dua....

ama var ya parlodel diye bi ilaç içtiç o 1 düşürdü ama bveni bitirdi bulantı yaptı sıkıntı yaptı hiç biyerde duramıyodum çok kötü günlerdi hatırlamak bile istemiyorum sakın o ilaçtan içmeeee

benım içtiğim ilaçta bıraz rahatsız edıcıydı ama cokta kotu yapmadı napalım buna katlanmamız lazım en azından bır caresı var bu hastalığın ılaçla duzelebılıyor..bı hamıle kalsakta rahatlasak dimi kızlar

gulsu senın kullandığın ılaca baktımda googleden zaten bu ılacın yan etkılerı varmış sendede yan etkıler fazlasıyla olmuş

evet ya inan çok kötüydüm emar çekildi beyinde küçük bi adenom varmış ilaç sayesin de 1 düştü ammaaaaaa bende bittiiiiiiiimmmmmmm

adonem gıttımı pekı benımkıde 52 ye cıkmıştı ama duştu işin kotu tarafı tekrar cıkıyomuş bu ıllet hormon

valla bilmem dr dediki adenomun çıkması hormonun azalmasıyla ilgili deil dedi ama çok şükür şu an iyiyim ayrıca dedi ki hamileliği çok da etkileyici bi unsur deil bu ilacı içerken bile hamile kalabilirsin sonradan öğrendik ki eşimde sperm sorunu varmışşşşş

ya bende pkoluyum fsh falan yuksektı şimdilik duzeldıler eşımde sperm sayısı cok guzel ama ılerı hızlı cok az buda ayrı bır sorun pekte tedavıyle duzelecek bışey değil dedi doktor klomen verdı eşıme bende bı ara kullanıyodum kolemenı

aynen bide de öyle sperm sayısı fena deil ama ileri hareketli sorunu var oda en önemlisiymişş eşim de klomen ve evicap içiyorrr

eşımın doktoruna sordum klomen ne kadar etkılı olur dıye pekte etkılı olmaz dedi bakalım rabbım bıze ana ve baba olmayı yazmışsa oluruz yazmamışsa elden bırşey gelmez...

prolaktin yüksekliği artık çok rahat tedavi ediliyor merak etme süt bezleri hormonunun yüksek olması yani bebeğin varmış gibi göğüsler süt topluyor acı büyüme sözkonusu oluyor, benimde 111 gibi bişeydi düştü sorun yapma ilaçla düşer o Allah hayırlısını versin inş.

insallah duzelı dıye umut edıyorum bugun dr gıttım klomen verdı bundan sonra ne olacak bakalım kızlar?

aynen bide de öyle sperm sayısı fena deil ama ileri hareketli sorunu var oda en önemlisiymişş eşim de klomen ve evicap içiyorrr

slm gülsu cum asılsın?görüşemedık epeydır denk gelemedık yaaaw

Son düzenleme:
bendede yeni evlendiğim sıralarda gittiğim doktorum prolaktinin yüksek demişti ve dopergin diye bir ilaç verdi tam 2 sene kullandım o ilacı her ay testlerden canım çıkmıştı. sora epey aradan sora doktor değiştirdim. ankarada bir doktora gitmeye başladım prof dr. kutay biberoğlu, ona eski doktorumun yaptığı bütün test sonuçlarını ve yazdığı reçeteleride götürmüştüm. Bana tatam testlerde süt biraz fazla çıkmış ama bu çocuğu engelleyecek kadar çok değil üstelik yediğin şeylere bağlı olarak bu hormonun biraz yüksek çıkması çok doğal demişti. Diğer doktorum benden 2 yıl boyunca hiç rahim filmi istememişti. Siz siz olun bebek tedavisine başlamadan önce muhakkak rahim filmini en başa alın ben bu hatayı yaptım fakat bilmeden oda benden istemedi. Şimdiki doktorum önce rahim filmi istedi bütün testlerin yanı sıra.Sonuç olarak rahmimde perde çıktı süt falan değilmiş yani hamile kalamayışımın sebebi. Aman sakın siz böyle bir hata yapmayın ben kaçırdığım ve sıkıntıyla geçen zamanlarıma üzülüyorum en azından şimdi gerçek sebebi öğrendim içim rahatladı.

evet ilk başta benım de yıksektı bıldıgım kjadarıyla sut hormonu ilaçla duzelıyo

Prolaktinim yüksek, hem de ne yüksek benneyaptımki
Test yaptırdım 200 çıktı, 1,5 aydır dostinex kullanıyorum,
3 senedir parlodel kullanıyordum, ilacı 2 ay kestim, hemen 200'e çıktı,
Hiperprolaktinemi (prolaktin seviyesinin çok yüksek olması) galaktöre'ye (göğüslerden süt gelmesi) bağlı olarak hipofiz adenomu oluştu, 3 sene önce doktor ameliyat dedi, ameliyat olmadım.:mymeka:
Adenom ebatlarında küçülme var, ama ilacı ömür boyu kullanmak zorundayım :sm_confused:
Şimdi 1,5 yıllık evliyim, doktorum bebek için önce hormonu düzenliycez dedi.
Hormonun ilaç tedavisi ile düşebileceğini biliyorum, çünkü daha önce yaşadım. Gel gör ki insanın aklına bebek gelince ayrı bir sabırsızlanıyor,
Korkulacak bir şey yok, benim 200 olduğu halde çok kafaya takmıyorum, ha hemen düşmez belki ama düşecek,
Bir de hayıt tohumu özellikle prolaktin hormonunun düzenlenmesinde çok faydalıymış,

X