Aile Planlaması Yasmin Mİ? Desolett Mi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

ozge_nur

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2008
195
2
arkadaslar dogum kontrol hapı suan desolett kullanıyorum fakat içerigindeki oranın yasmine gore çok fazla oldugunu gordum ve yasminin en az yan etkili illaç oldugunu duydum bilen arkadaslar varsa sizce hangisi iyi???????????

arkadaslar dogum kontrol hapı suan desolett kullanıyorum fakat içerigindeki oranın yasmine gore çok fazla oldugunu gordum ve yasminin en az yan etkili illaç oldugunu duydum bilen arkadaslar varsa sizce hangisi iyi???????????

Arkadaşım doktorunuza danışsanız daha iyi olur..:sm_confused:
Her insanın bünyesi farklı olduğu için her hap her insanda aynı yan etkiyi göstermez..
Siz doktor tavsiyesi ile ilaç kullanıyorum zaten derseniz,değiştirmeyin bence..yerimseniben

canım bende lalecıme katılıyorum bunyeye göre degışıyor banada ılk yasmın vermıştı doktor ama bende cok yan etkı yaptı daha sonra gınera kullandım oda cok kötü yaptı ve ben bu ılacları hep yarıda kesmek zorunda kaldım en sonda desoletı kullandım bana en ıyı o geldı onunda yan etkısı oldu ama dıgerlerı kadar degıl hatta bugun tekrar desolete başlıycam

canım laaleye katılıyorum ben doktor tavsiyesiyle yasmini kullandım ama dediğim gibi doktorum önerdi..
ilaçlar tavsiyeyle olmaz. bir hekimin vermesi gerek...

doktorum once yasmin vermişti hiç yan etkisi olmadı ama bu sefer doselett verdi ve yan etkileri var ben bu kutu bitince yine yasmine donmeyi duşunuyorum

canım ben daha önce ginera kullandım ancak hiçbir yan etkisini görmedim daha sonra bıraktım ve 4 ay sonra hamile kaldım şimdi ise miranova kullanıyorum doktor tavsiyesiyle ama felaket baş ağrısı ve mide bulantısı yaptı bir hafta oldu ama çok kötü

slm arkadaşlar... ben de ginera kullanıyorum. 1.5 sene oldu kullanalı. 1-2 ay sonra bırakmayı düşünütyorum. hamile kalabilmek için ne kadar zaman öncesinde atmam gerekir? yani ilaç bünyeden ne kadar zaman içinde atılıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar...

mrhb arkdşlr bn ilk olarak diane kullandım kist tedavisi için ğeçmişti ama şimdi yine var doktor bu sefer yasmin oldu 2gün oldu atalı bn öle bi yan etki görmedim diane de gögüs ağrım çok kötü oldu ve yasminde de gögüslerimde sızı yürürken bile acı hissediyorum aza indirmek için ne yapmak gerekir bnmle aynı durumda olanlar varsa yazarlarsa çok sevinirim

arkadasdlar bende once yasmin kullandım evt acayip gogus acısı yapıyordu ama başka hiç yan etkisi olmadı goguslerimdeki acıda 1-2 ayda geçti ama desolett kulanıyorum 1 aydır mahvetti beni ben yasminime geri doncemmmmmmmmmmm

arkadaşlar ben6-7 aydır desolett kullanıyorum ama bahsettiğiniz yan etkilerin hiç biri olmadı bende ,sadece 2 kilo almışım....acaba bendemi bi tuhaflık var? :sm_confused:

kızlar bende diana kullandım kist için ama,bilmiyorum diana hapından mı mide bulantısı,ağrısı şikayetleri ile gittim.gastrit çıktı.ilacı kestim.ama bu kadar yan etkisi olmaz değil mi,yani gastrit dianadan kaynaklanmıyordur heralde

Arkadaslar dogum kontrol haplarinin yan etkileri bunyeye gore degisiklik gosteriyor. 10 aydir yasmin kullaniyorum ve hic bir yan etkisini gormedim, cok da memnunum. ilk kullanmaya basladigimda doktora gitmemistim gecen ay kontrol icin doktora gittigimde dogru bir secim yaptigimi soyledi. Benim adet duzensizligim olmadi hic bir zaman, ama bu hapin adet duzenleyici etkisi de varmis, ayrica ayni hapi gorumceme doktoru tarafindan kist tedavisi icin verdi.
yasmin icin; 21 adet tablet bulundurur. ilk kullanimda adetin ilk gunu baslanir. 21 gunun sonunda hapa 7 gun ara verilir. bu 7 gunluk surecte adet kanamasi baslar. yedi gunun sonunda yeni kutu ile kullanima devam edilir.( sonraki aylarda adetin kacinci gunu oldugu onemsizdir) Ilk ay ek bi korunma yontemi ile desteklenmesi dogru olucaktir.

adi ne olursa dogum kontrol haplari hormon ihtiva eden ilaclardir ve doktora danisarak kullanilmaya baslanmalidir.

Bende iki aydir Yasmine kullaniyorum, çok çok memnunum
Onceki hapim çok agir gelmisti bana ama Yasmine gerçekten saglik olarak hiç dokunmadi bana, ve çok rahatim

peki kızlar bu hapları içerken sigara içen var mı?herhangi bir yan etkisi olurmuymuş?doktorunuz bu konu hakkında hiç bilgi verdi mi?

ben ilk önce desolett kullanmıştım 3 ayda 8-9kilo aldım.başka bi yan etki olmadı.sonra yasmine geçmiştim o çok çok iyiydi..

peki kızlar bu hapları içerken sigara içen var mı?herhangi bir yan etkisi olurmuymuş?doktorunuz bu konu hakkında hiç bilgi verdi mi?

X