Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlar için öneri?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Fountain

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2008
3.199
119
a.s.Saçlarım dalgalı ve kabarıyor tek başıma fönde çeksem olmuyor öneriniz var m?

köpük ve vigo ile şekilli dalgalı olarak kullanabilirsin ya da düzleştiriciye ihtiyacın var ama her zaman yapmamanı öneririm eğer dalgalı saçı yakıştırıyorsan kendine ve seviyorsan köpük kullanmanı öneririm jöle değil ya da saçının üzt bölümü düz ve hacimli aşağıya doğru güzel dalgalı da kullanabilirsin mesela berrak tüzünataç(öyle miydi soyadı:) hande subaşının dalgalı saç modellerine bir bak derim onlar da kabarık hacimli ve dalgalı benim de aslında favori saç modellerimden biridir

Merhabalar önerin için çok teşekkür vigo nedir?saç köpüğü marka olarak?a.s.

Merhabalar önerin için çok teşekkür vigo nedir?saç köpüğü marka olarak?a.s.

vigo resimdeki fön makinesine takılan başlık canım..
301.jpg

nasıl kullancağını da yaziim.. saçlarının ıslaklığını havluyla alıyosun.. sonra saç köpüğü ya da jöle sürüyosun saçını avuçlayarak.. (hatta saçın çok dalgalıysa hiçbişi sürmeden yap ben öyle yapıyorum) sonra saçlarını öne atıp eğiliyosun başını.. o vigonun uçlarıyla sanki saçını avuçlar gibi kurutuyosun.. daha dalgalı olması için kuaförler bi yandan öyle kuruturken bi yandan elleriyle mıncıklıyolar bööle saçını =))

bu arada saçın kıvırcık değil de dalgalıysa başka bi önerim var vigo yerine.. saçlarını katlı kestir, banyodan sonra saçına hiçbişi sürmeden normal kurut.. sonra saç düzleştiricisiyle sadece önüne düşen tutamları düzleştir..alnına ve yanaklarına değen kısımları yani.. istersen aradan da bikaç tutam alıp düzleştir.. şahane oluyo.. yerimseniben

a.s.bilgi için teşekkür katlı nasıl bişey ama?bi kere kestirdim kabarmasından bıktım

a.s.bilgi için teşekkür katlı nasıl bişey ama?bi kere kestirdim kabarmasından bıktım

ya o saçının yapısına göre değişir.. kıvırcığa yakın bi dalga ve kalın telliyse katlı kullanmak zor tabi.. daha da kabartır.. tam saç tipini bilemediğim için bişi diyemycem.. en iyisi kuaföre saçımı kabartmycak, kolay kullanabilceğim, katlı bi kesim istiyorum de..

[/IMG][/URL]
resmi mahvettim ama örnek gösteriim dedim :çok üzgünüm: benim saçım dalgalı ve ince telli.. resimdeki halinde jöle ya da başka bişi yok kendi halinde kurumuş halinde dalgası yani.. saçımın önleri kaşlarımın hizasından başlayıp yana doğru uzuyo.. orda kahkül gibi çıkmış dağılınca ama değil.. yarım kahkül.. diğer yanlarında ve arka kısmında da bol kat var.. çok çok rahat kullanıyorum yani 2-3senedir aynı modeli =)) hiçbişi yapmasam da uğraşmışım gibi duruyo.. arada eserse önlerini falan düzleştiriyorum tamam.. =) eğer senin saçın da böyleyse ve modeli beğendiysen rahat kullanırsın sen de yerimseniben

Son düzenleme:
ya şey kızlar burda mı okudum bilmiyorum ama mükemmel kıvırcık saçlar için biberiye otunu haşlıyoruz 3 kaşık yoğurtla karıştırıp 1 çay kaşığı avakado yağını ekleyipsaçında 20 dk falan tutuyosun haftada 1 kez ELEKTRİKLENME VE KABARMA OLMUYOMUŞ SONRAA VE KOLAY ŞEKİL ALIOMUŞ:)

saçın kıvırcığa yakın dalgalı ise köpük kullanabilirsin cnm benim de çok tecrübem yok ama iyi markalrın wella new wave, loreal de iyidir ;saç köpüklerini alabilirsin pek ço kçeşitleri var sen doğal bir görünüm istiyorsan farklı daha sert yad a ıslak bir görünüm istiyorsan daha farklı bir köpük tercih edeceksin jölelerde olduğu gibi:)
kıvırcığa yakın değil de ne düz ne dalgalı gibi ise arkadaşımızın saç modelinden kullanabilirsin çok kullanışlı her halukarda köpük jöle sürüp vigo ile şekil verebilirsin ya da hiçbir şey sürmeyeyip doğal haliyle vigo uygulayabilirsin kabarıyorsa büyük ihtimal bir şey sürmen gerekebilir saç kremi de olabilir 7/24 gibi ya da sprey belki
sen saçını nasıl görmek istiyorsan ona yakın bir model bulmaya çalış sonra onu uygularsın:)iyi şanslar

ya o saçının yapısına göre değişir.. kıvırcığa yakın bi dalga ve kalın telliyse katlı kullanmak zor tabi.. daha da kabartır.. tam saç tipini bilemediğim için bişi diyemycem.. en iyisi kuaföre saçımı kabartmycak, kolay kullanabilceğim, katlı bi kesim istiyorum de..

sszo0.jpg

sszo0.9f4a5478a3.jpg

resmi mahvettim ama örnek gösteriim dedim :çok üzgünüm: benim saçım dalgalı ve ince telli.. resimdeki halinde jöle ya da başka bişi yok kendi halinde kurumuş halinde dalgası yani.. saçımın önleri kaşlarımın hizasından başlayıp yana doğru uzuyo.. orda kahkül gibi çıkmış dağılınca ama değil.. yarım kahkül.. diğer yanlarında ve arka kısmında da bol kat var.. çok çok rahat kullanıyorum yani 2-3senedir aynı modeli =)) hiçbişi yapmasam da uğraşmışım gibi duruyo.. arada eserse önlerini falan düzleştiriyorum tamam.. =) eğer senin saçın da böyleyse ve modeli beğendiysen rahat kullanırsın sen de yerimseniben
Benim saçlarım belki biraz daha dalgalı ama model çok yakışmış bende deniyim diyorum teşekkür bide köpük alıyım arada kullanırım

gün87 arkadaşım önerin için teşekkür ama o dediğin otu bilmiyorum sanırım süremem zahmetli birazda saçlarım bayaca uzun benim sevgiler..önerin için teşekkür

Son düzenleme:
Benim saçlarım belki biraz daha dalgalı ama model çok yakışmış bende deniyim diyorum teşekkür bide köpük alıyım arada kullanırım

teşekkür ettim :1rolleyes:
ben köpük fln aldım ama hiç kullanmadım ağırlaştırıyo diye saçımı.. arada niveanın bi jolesini kullanıyorum o hiç ağırlaşma yapmıyo.. (nivea-parlaklık veren jöle) ya da loreal'ın bi saç spreyi var pembe böyle.. üstünde hot boucl yazıyo.. onu sıkıyorum.. ama genelde bişi kullanmam.. saçın benden daha dalgalıysa sen de bişi kullanmasan olur bence şekil vermek için.. kendi doğal dalgasıyla kurut vigoyla ya da normal kurutma makinesiyle.. istersen de kabarmaması için 7/24fln sür çok rahat kullanırsın yerimseniben

ya aynı sorun bendede var galiba saçlarımızın yapısı aynı :) benim saçlarımda kıvırcığa yakın dalgalı düzleştiriyorum ama yinede kabarıyo napsam aynıı hiç salamıyorum :KK43:

kızlar ben cozumu buldum 7 24 suruyorum bazan kopuk bazan duzlestırıcı bazan bukle masası nasıl ıstersem zamanıma baglı ama kakullerıme fon cekıyorum spreyle saıtlıyorum arkasıda dalgalı hos oluyor herkes begenıyor koyu kestane boyadım baya ıyı gorunuyor

beren saatın dızıdekı sacları cok quzl.. benmde üst düz qdyor aşşa dogru dalgalanıor ama berenın qbı deıl maleseff.. ne yapablrm

X