Göz Makyajı göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır?

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

BarbunyaPilaki

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
826
7
Göz kalemi ve eyeliner nasıl kullanılır?

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir. Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri. Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin. Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin. Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin.

buyrun.... resimlerle eyeliner

:1yes2:
:nazar:
:çiçek:

Eklentiler

• $eyeliner_1.jpg
    $eyeliner_1.jpg
    7,3 KB · Görüntüleme: 332
  • $eyeliner_2.jpg
    $eyeliner_2.jpg
    7,8 KB · Görüntüleme: 278
  • $eyeliner_3.jpg
    $eyeliner_3.jpg
    8,2 KB · Görüntüleme: 607
Ben Bugday Tenliyim Gozlerim Aslinda Buyuk Degil Okadar Ama Hem Ustune Hem Altina Kalem Cekiyorum Birde Rimel Super Oluyor 15 Yasinda Kendi Kendime Buldugum Bir Taktik :) Herkes Diyorki Nasil Suruyosun Cok Guzel Duruyor Birde Gozlerim Misket Gibi Yuvarlak Bu Herkeste Guzel Durmaya Bilir Bence Bir Deneyin Derim Yani Benim Gozlerim 10 Metre Oteden Belli Olur Heralde :) Ne Derler Ona Turkan Soray Gozu Gibi Oluyor Dedigim Gibi Herkese Yakismaya Bilir Beyazlarada Cok Yakisir Bu Banada Beyazsin Diyolar Ama Ben Bugday Tenliyim Bence
canım senin gözlerin güzel ki demekki sana yakışıyor herkese yakışmayabilir...

Bende siyah göz kalemi sürüyorum genelde, tüm göz cizgime degil ama, ortadan arkaya dogru üstede ayni sekil ve cok hos gözüküyor. Gözler hafif cekik ve daha iri gözüküyo.

eyelineri bende kullanmıyorum bır türlü beceremedim sürmeyi ama göz kalemı olarak siyah her zaman tercihimdir burara yeşil ve mavı göz kalemi carmınanın cok guzel ikisini karıstırınca mukkmel oluyor sarışınlar ve renklii gözlüler için ideal

Eyeliner ve göz kalemi kullanmadan önce bilmeniz gereken en önemli şey, her iki malzemenin de mümkün olduğunca ince çizgilerle çizilmesinin gözü daha güzel göstereceğidir.

Siyah göz kalemi, siyah saçlı, esmer tenli bayanlar için çok uygundur. Esmerler dışındaki bayanlarda bu renkte bir göz kalemi ve eyeliner çok koyu sayılabilir.

Beyaz tenli kadınlar yumuşak kahverengi ya da gri tonlarını tercih etmelidirler. Gece ise, göze sürülen fara uyan renkli bir kalem tercih edilmelidir.

Eyeliner'ı çok ince uçlu bir fırçayla sürmek güzel bir görüntü oluşturacaktır. Eğer eyeliner sürmeyi bir türlü beceremiyorsanız işte size bir öneri.

Mümkün olduğunca aşağıya doğru bakın ve elinizle gerdiğiniz üst gözkapağınızdaki kirpiklerin dibine mümkün olduğunca yakın bir çizgi çekin.

Bu çizgi göz kuyruğunda sona ermeli, dışa doğru uzamamalıdır. Alt gözkapağına kesin bir çizgi çizmek istemiyorsanız, buraya eyeliner'la yanyana noktalar yapın veya eğrilemesine kısa kısa çizgiler çizin.

Bazen gözün üst kapağındaki kirpiklerin altına çizgi çizilmesi de hoş bir görünüm kazandırır. Bunun da yine ince ve düzgün olmasına dikkat edin

Ben eyeliner kullanamıyorum süremiyorm kaydırıyorum olmuyor bi türlü ama kullanmayı çok istiyorum. Damla diye bir arkadaşım var o her zaman kullanır en çok eyelinerı hoşuma gidiyor. Ben süremediğim için midir nedir :)

X