Çocuk Hastalıkları tuvalet eğitimi

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
E

EU1

Ziyaretçi
merhaba,

3 yaşındaki oğluma tuvalet eğitimine başladık. bir hafta oldu 3. gün söyledi ama sonra salıvermeye başladı. şu an ne tuvalete ne de lazımlığa yapmak istemiyor. henüz daha başındayız diyorum ama çocukların genellikle 1 haftada alıştığını söylerler ya, biraz moralim bozuluyor. 1 hafta oldu henüz pek bir gelişme yok.

bu konuda çok şey okudum, yok ödül vereceği zyok şunlara dikakt edeceğiz ama başlayınca herşey fos çıktı sanki.

fikir verirseniz sevinirim.

1 hafta kendinizi üzmek için çok kısa bir süre...Üzerine gitmeyin bir iki hafta ara verin bu tuvalet eğitimine...Sonra tekrar başlayın...mesela ben tuvalet eğitimine başlamadan önce kendinden bi kaç yaş büyük çocukları çişlerini tuvalete yaparlarken görmesini sağlamıştım...Ona belli bir yaşa gelen insanların artık çişlerini tuvalete yapmaları gerektiğini ve onunda bunu yapacak yaşa geldiğini söyledim...Tuvalete girmeye böylece başladık, ama tabi daha bağırsaklarını yeni kontrol etmeye başladığı için tuvalete yetişemeden yaptığıda çok oldu....Sadece sabırlı ve sakin ol

Kusura bakmayın yanlışlıkla msj. gönderdim . 22 aylık oğluma tuvalet eğitimine başladım Lazımlık aldım ama uzun süre oturmak istemedi henüz hazır olmadığını anladım ve biraz daha beklemeye karar verdik en azından 2 yaşına kadar Allah hepimizin yardımcısı olun

sıkıntılı bir süreç benim kızımda 2 yaşında yeni alıştırıyoruz utandırmamaya dikkat et altına yaptığında her zamankinden daha yumuşak davran sosyal gelişimi etkilenmesin eğer ki tuvalete yapmak istemiyorsa zorlama hazır olmayabilir o zaman bu adaptasyon süreci uzar kendi istediği zaman en doğru zamandır dışardan duyduklarına bakma benimki 1 yaşında 2 günde alıştı diye hava atanları çok duyarsın çocuğuna bırak belki senin ki daha geç alışacak zaman tanı kolay gelsin

X