Vajinal Ultrason

_DURU_24

BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2006
1.660
18
41
Kizlar Merhaba Size Birşey Soracağim..23 Mayista Bebek Düşünmeye Basladigimiz Için Dr Gittim.alttan Muayene Etti.yumurtalarimin Temiz Oldugunu Herseyin Normal Oldugunu Söyledi Ve Folik Asit Folbiol Verdi...daha Sonra....26 Mayista Evde Yaptigim Gebelik Testiyle Hamile Oldugumu öğrendim.ogün Tekrar Muayeneye Gittik....alttan Vajinal Ultrasonla Bakalim Dedi. 2 Haftalikti ...yani Suan Görünmez Fakat Rahimde Yumurtaliklarda Sorun Varmi Bakalim Dedi...daha 3 Gün önce Bakti Zaten...bende Dedim Alttan Muayene Istemiyorum Dedim Daha 3 Gün önce Baktiniz Dedim Sorun Yoktu...sonra Dosyama Bakti Dogru Dedi..daha Sonra Beni 2 Hafta Sonra Cagirdi...gectiğimiz Cuma Günüydü Gittim...krnimdan Daha Kontrol Etmeden Görünüyomu Görünmüyomu Diye Alttan Bakicam Dedi Bende Bebişimi Göreyim Diye Tamam Dedim...ama Herkes Tehlikeli Diyor Alttan Baktirmak...doktorada Dedim Bi Tehlikesi Yok Dedi...ama Bazi Doktorlar Bakmiyolar Bile...görünmüyorsa 2-3 Hafta Sonra Cagiriyorlar...şimdi Size Sorum Acaba Alttan Bakti Bi Sorun Olurmu Birde Bu Dr Sizce Iyimi.....devam Edeyimmi

Canım öncelikle hayırlı olsun...bendee doktora gittiğimde sadece kontrol için gitmiştim alltan muayene etmişti vee vajinal ultrasonla baktı,herseyin normal oldugunu soledi gebelik varmı dediğimde olabilirr daha henüz bişi görünmüyor demiştii aradan 1 ay gecti gecmedi tekrar dr. gittiğimde gebelik kesesi göründü yani ozaman gittiğimdede hamileymişim.anlayacagın bir problem olmadı egerki doktorunada güveniyorsan baktırabilirsin canım...Allahın izniylee bişey olmazz...:1rolleyes:

tehlikeli olsa doktorlar bakarmi hic alttan?
benim ilk 6.haftamda ve 11.haftamda vajinal ultrason oldu..
bile bile niye tehlikeye atsinki doktor hastasini?
ilerleyen aylardazararlidir belki ama.6 haftalikken keseyi
iyi gorebilmek icin vajinal ultrasonun en iyisi oldugunu söylemisti doktorum..

arkadasım suan 3 aylık hamileyim benim doktorum her seferinde karnımdan bakıyor ve sonra oda değiştiriyoruz vajinal bakıyo.onlar sonuçta ellrindeki aleti ne kadar kullancaklarını biliyorlar.bence alttan bakılmalı mesela bana plasentan asağıda görünüyo çok çok dikkat et dedi vajinal bakmasa bunu göremeyecekti birde bu yönlü düşün.onlar işini bilir.güvenmen gerek

benim ilk 3 ay alttan bakmisti 2 haftada bir...tehlikeli olsa neden baksinlarki bakkaldan almiyolar o diplomalari haaa guvenmedigin doktorada gitme zaten.......

Kizlar Merhaba Size Birşey Soracağim..23 Mayista Bebek Düşünmeye Basladigimiz Için Dr Gittim.alttan Muayene Etti.yumurtalarimin Temiz Oldugunu Herseyin Normal Oldugunu Söyledi Ve Folik Asit Folbiol Verdi...daha Sonra....26 Mayista Evde Yaptigim Gebelik Testiyle Hamile Oldugumu öğrendim.ogün Tekrar Muayeneye Gittik....alttan Vajinal Ultrasonla Bakalim Dedi. 2 Haftalikti ...yani Suan Görünmez Fakat Rahimde Yumurtaliklarda Sorun Varmi Bakalim Dedi...daha 3 Gün önce Bakti Zaten...bende Dedim Alttan Muayene Istemiyorum Dedim Daha 3 Gün önce Baktiniz Dedim Sorun Yoktu...sonra Dosyama Bakti Dogru Dedi..daha Sonra Beni 2 Hafta Sonra Cagirdi...gectiğimiz Cuma Günüydü Gittim...krnimdan Daha Kontrol Etmeden Görünüyomu Görünmüyomu Diye Alttan Bakicam Dedi Bende Bebişimi Göreyim Diye Tamam Dedim...ama Herkes Tehlikeli Diyor Alttan Baktirmak...doktorada Dedim Bi Tehlikesi Yok Dedi...ama Bazi Doktorlar Bakmiyolar Bile...görünmüyorsa 2-3 Hafta Sonra Cagiriyorlar...şimdi Size Sorum Acaba Alttan Bakti Bi Sorun Olurmu Birde Bu Dr Sizce Iyimi.....devam Edeyimmi

canım arada bir vajinal ultrason iyiymiş.mesela erken düşükleri tespit edebiliyorumuş.rahim açılması filan varsa onu vajinal ultrasonda buluyolarmış.bi
programa doktor katılmıştı,aynı sizin gibi şikayet eden arkadaşlarda var o yüzden izledim.doktor vajinal ultrasonu tercih ediyoruz dedi.erken doğum riski varsa müdahale edebilmek içinmiş.karındakinde belli olmuyormuş.

canim benim hic korkma dr bana hala alttan bakiyor ama 10. haftadan sonra karindan bakariz dedi...cunku vajinal ultrasonda bebegin kalp atisi dhaa erken duyulur karindan olana nazaran..ben dr uma sordum bir tehlikesi var mi diye..o da tehlikesi olsa yapmayiz,vajinal yapmamiz sizin icin daha iyi dedi...hem yumurtaliklara bakiyoruz hem de beebgin yerlesip yerlesmedigini goruyoruz ki kalp atislari da dhaa erken duyuluyor dedi...normalde karindan baksak ancak 8. haftada duyulur dedi...ama benim beebgiminkini 6+6 iken duymustum...

hicbir tehlikesi yok bence böyle laflara aldirma..ultrason aleti bebege degmiyor ki dusuk riski olsun...sacmalik bence...

merhaba kizlar ben gecen hafta vajinal ultrasona girdim doktor 5folikul sagda 6 solda dedi sizcenormalmi yoksa kotumu:KK43:((

meraba kızlar bende 13.haftalık hamileyim doktorum bana hala alttan bakıyor dün ikili tarama testimiz vardı ense pili kalınlığına baktı yine alttan baktı arkadaşların dediği gibi altan bakınca 2 hafta sonra neler olabileceğini görüyor canım o yüzden alttan baktırmak sakıncalı değil sakıncalı olsa doktor bize bakar mı tabi ki bakan doktorunda acami olmayacak tecrübeli bir doktor olacak canım

Merhaba ben 6 aylık evliyim.evlwndigimin ilk ayında adet duzensizliginden doktora gittim.hormon testinde degerlerim cok yuksek cikti pkolu olduğumu öğrendim yazz doğum kontrol hapı verdi 4 ay kullandım.tekrar doktora gidip hormon testi yaptırdım bu sefer değerlerim cok iyiydi.ama doktor çocuk için tedaviye başlıcaz dedi iğne ve ilaç...tedaviye 1 ay sonra baslamak istedim ama adetimin olmasına 1 hafta var ve benim kasiklarimda çok batma gerilme mide bulantısı oluyor doktora gittim alttan baktı hiç bişeyin yok dedi.acaba hamile olsam bile görünür mu alttan bakınca...çok üzüldüm doktor bişey yok deyince

Canım öncelikle hayırlı olsun...bendee doktora gittiğimde sadece kontrol için gitmiştim alltan muayene etmişti vee vajinal ultrasonla baktı,herseyin normal oldugunu soledi gebelik varmı dediğimde olabilirr daha henüz bişi görünmüyor demiştii aradan 1 ay gecti gecmedi tekrar dr. gittiğimde gebelik kesesi göründü yani ozaman gittiğimdede hamileymişim.anlayacagın bir problem olmadı egerki doktorunada güveniyorsan baktırabilirsin canım...Allahın izniylee bişey olmazz...:1rolleyes:
ya canin benim bnde konteole gittiyimden ovulyasyon oldu dedi bana gebelik olusdumu dedi henu bisey yok dedi sen gittiyinde kac hafta gecmisdi adetden?

X