Fatma anamızın eli otu

bu otu benim tanıdıklarımdan 2 kişi kullandı ve faydası olduğunusöyledi.hatta bir tanıdık benim için umreden yeni getirmiş.bu otun kullanılışı doğum sancıları başladığında sıcak suya bu otu koyuyorsun ve ot açılıyor.sancıların varken içiyorsun.tabi faydası noktasına gelince her insanın bünyesi farklıdır kimileri çok kolay doğum yapar kimileri çok zor.ama bu otu içip çok zor doğumdan en az zor doğuma inmesi bile bence bir mucize.belki bir hikmeti vardır.tabi bunun yanında duanın da önemi çok.çünkü doğum esnasında o sancıların çekildiği bir anda yapılan dua kabul olurmuş.rabbim hepimize kolay doğumlar nasip etsin inşallah!

bayanlar bişey sorucam, bu otu ben de umreden gelen bi tanıştan aldım, ama bu bir dalda küçük çiçekler şeklinde, suyun içine dalın tamamı mı koyulacak yoksa çiçeklerden koparıp mı koyulacak? ayrıca ben şöyle duydum, doğumdan birkaç gün önce hergün bir bardak içmeye başlanıyomuş ve doğum kolay oluyomuş.
şimdi suya tamamını mı koyayım ben yoksa çiçekleri koparıp mı? :44:

bütün koyuyorsun arkadaşım arkadaşlarında anlattığı gibi doğum sancısı başladıktan sonra suya koyuluyor rahim kolay açılsın benim suni sancıyla oldu annemler sancı verildiğinde koydular ve içti 8 saat sonra açıldı ama herkesin yapısı farklı sen yinede dua edip iç derim ben hayırlı kolay doğumlar versin RABBİM :KK49:

Kızlar bu ot Umreden geliyor bizzat çok yakın 2 akrabam geçen ay içersinde denedi ikisininde doğumu çok kolay oldu çok şükür Umreye giden birileri varsa muhakak isteyin.

Bu arada otu sadece suda bırakmıyosunuz sancınız başladığında suyun içerisine koyuyorsunuz biraz bekledikten sonra o sudan içeceksiniz içine UAsin okuyan birileride olurda süper olur.

doğumum başladığında suyum gelmişti,hacıdan gelen fatima ananın elini annem suya koyup evin çeşmelerinide açmış öyle hastaneye gittik,doğumum çok güzel geçti...suda açılmış herkese hyırlı doğumlar

merhabalar banada umreden yeni getirdiler gerçekten kapalı bi el gibi bana söylenen sancılar başladığında suya koymak ve o sudan içilmesi bide önceden üzerine dua okumak daha etkili olur sanırım mevlam herkese kolay doğumlar nasip etsin

merhaba kizlar ben gecen yaz dogum yaptim. bu otu bana arkadasim verdi ve gercekten faydasini gordum !
ben sancim baslayinca niyet ettim ilik-sicak suyun icine koydum ve 1 cay bardagi suyundan icim ve ot 1 saate kalmadi acildi
dogumumda kolay ve cabuk oldu. kesinlikle sizde uygulayin.

normal doğum yaptımdaha doğuma 1 hafta vardı gezmeye gittik. hacı bi kadın bu ottan verdi bana.
o gecenin sabahı suum geldi .
hastaneye giderken o otu suya koydum.
öğlen doğurdum.
bu arada hastneye giderken yanıma hurma aldım.
onu yedim.
kesinlikle rahat doğum yaptırıyor .
ama sakın sancınız suyunuz gelmeden yemeyin son aylar yemeyin hurmayı.
erken doğuma sebeb olmasın birde

Bu ottan bendede var dogumuma cok az kaldi.sancilarm baslayinca icicem.icine dua,surelerde okunuyo...benm tanidiklarda icti ve kolay dogurdular.ins banada faydasi olur pirt diye dogururum:))

suyun içine koyup acılırsa raht dogum olur inancı bana batıl geliyor.
bence içilmesi lazım suyunun.

kızlar bende bu otu kullandım ve süper bi doğum oldu çatım dar olmasına ragmen 3 dikişim vardı.ve doğum çok kısa sürdu doğum hikayemi okumanızı tavsiye ederim

mrb hanımlar normal doğum yapıp 5 saat sonra evime gidebilmiş biri olarak size iki tavsiyem var.ilki doğumdan önceki 2 ay yürüyüş ama son 2 haftaya kadar, ikincisi normal doğumu yapabileceğinize olan inancınız(tabiki ki sağlık açısından herşey normal ise).ben mardin gibi bir yerde özel hastanelerin normal doğum bölümü olmadığından kadın doğum hastanesinde bebeğimi dünyaya getirdim.üstelik o hastanede görevli olan benim özel polikliniğine gidip 9 ay boyunca para yedirdiğim ve doğum gecesi aradığımda nöbetçi doktor ben değilim diyen doktora bile muhtaç olmadan bir ebenin yardımıyla.12 de geceliğimi giyip doğum başladığı için doğumhaneye alındım ve 03:15 gibi doğum yaptım.eğer ben yaptıysam herkes yapar sadece inanın çünkü doğum kadının fıtratında var ve normal olan doğum da vajinal doğum sezeryan ise ameliyat.birde bugün haberleri izlediğinizde seyahat sırasında dinlenme tesisinde verilen molada tuvallette bebeğini doğurup sonrada seyahate devam eden kadını gördüyseniz anlamışsınızdır.biz kadınız güçlü ve kararlıyız inanırsak eğer her şeyi yaparız.hepinize sevgiler , kolay doğumlar.Rabbim hiç bir annenin kucağını boş koymasın(aaaaaaaamiiiiiinnn)olumunekankayizsmile

Bu msj çok iyi geldi tşkkürler :KK16:

kızlar kullandınız mı bu otu, ptesi ben de hastaneye gideceğim suni sancı verilecek. sıcak suya mı koycaz normal suya mı, bir de içecek miyiz? herkes farklı bişey söylemiş..

kızlar kullandınız mı bu otu, ptesi ben de hastaneye gideceğim suni sancı verilecek. sıcak suya mı koycaz normal suya mı, bir de içecek miyiz? herkes farklı bişey söylemiş..

Cnm doğumunu yaptın mı? nasıl geçti? otun faydası oldumu? olduysa nasıl kullandın otu?

X