Fatma anamızın eli otu

Ben doğuma on gün kala fln içileceğini duydum, iki gün içtim sonra bıraktım. Ama ilk içtiğim gün onun etkisi midir bilmiyorum göğsümden süt gelmişti Bayağı..

arkadaslar ben 1 temmuzda dogum yaptim, mart ayindada umre gorevimiz icin esimle arabistana gittik, sirf bu otu bulmak icin ekstra zaman harcadim cunku faydasi olacagina gonulden inaniyordum, zaten inanarak yapmak onemliymis, kafamda hicbir soru isareti olmadan otu medineden aldim. Evimize dondugumuzde otu yanina alip bildigim butun sureleri ota okudum ufledimm ayrica meryem suresi ve yasin suresini hem kendim okudum, hem kayinvalideme okuttum uflettim. 1 temmuz saat 17.00de 3cm acilmamla hastaneye yattim,(otu genis su dolu bir kaba koyduk )20.30da dogum gerceklesti. Doktorum bile inanamadi bukadar hizli acilma olmasina.Ben yatis yaparken iftar icin evine gitmisti saat 11de gelip seni dogurtacam demisti, ama daha iftar bile yapamadan apar topar soluk soluga geldi ben dogumhanedeydim bile. Hatta yanindaki stajer ebelere dediki boyle dogum 40 yilda 1 gelir dedi. Hersey cok cabuk gelisti cok sukur. Inanarak yapin derim arkadaslar. Otu eger piyasada bulamazsaniz ben fazladan birkactane almistim. Dogumu yaklasan arkadaslar varsa adresinize kargolayabilirim. Ayrica ot birkac kez kullanilabiliyor diye duydum, sakin atmayin.

bana da bi arkadaşım umreye gittiğinde getirmişti. gayet inanıyordum bu ota daha bekarken duymuştum çünkü işe yaradığını.35. haftamda suyum geldi apar topar hastaneye gittik ot çantadaydı zaten bi kavanoza da zemzem koymuştum otu içine koymak için.ben de hiç sancı olmadı ama çocuğun kalp atışları yavaşladı su geldiği için açılma da 4 cm oldu sadece annem hastanede otu suya koydu ve ara ara içirdi bana ben de kısmet değilmiş normal doğum yine de inanıp içtim ermissemanın da dediği gibi inanç önemli çocuğum sağlıklı doğsun diye doğum iyi olsun diye niyet edip içtim ben şükür iyi doğdu küvöze fln gerek kalmadı.

walla ben doğuma girdiğimde kaynanam koymuş bu otu suya benim hiç haberim yoktu, ot hiç açılmamış benim rahmim de öyle :) velhasıl sezaryen oldum :):)

Arkadaşlar bu bitki hz meryemin sancısı başladığında tutunduğu ağacın dalı bu doğum başlayınca sanırım suya konuluyo suya girincede içinde buzuşmuş dalları açılıyo ve allahın yardımıyla doğum da oluyo diye biliyorm allah yardımcınız olsun . Bu arada ben yeni üyeym

arkadaslar ben 1 temmuzda dogum yaptim, mart ayindada umre gorevimiz icin esimle arabistana gittik, sirf bu otu bulmak icin ekstra zaman harcadim cunku faydasi olacagina gonulden inaniyordum, zaten inanarak yapmak onemliymis, kafamda hicbir soru isareti olmadan otu medineden aldim. Evimize dondugumuzde otu yanina alip bildigim butun sureleri ota okudum ufledimm ayrica meryem suresi ve yasin suresini hem kendim okudum, hem kayinvalideme okuttum uflettim. 1 temmuz saat 17.00de 3cm acilmamla hastaneye yattim,(otu genis su dolu bir kaba koyduk )20.30da dogum gerceklesti. Doktorum bile inanamadi bukadar hizli acilma olmasina.Ben yatis yaparken iftar icin evine gitmisti saat 11de gelip seni dogurtacam demisti, ama daha iftar bile yapamadan apar topar soluk soluga geldi ben dogumhanedeydim bile. Hatta yanindaki stajer ebelere dediki boyle dogum 40 yilda 1 gelir dedi. Hersey cok cabuk gelisti cok sukur. Inanarak yapin derim arkadaslar. Otu eger piyasada bulamazsaniz ben fazladan birkactane almistim. Dogumu yaklasan arkadaslar varsa adresinize kargolayabilirim. Ayrica ot birkac kez kullanilabiliyor diye duydum, sakin atmayin.
ermissema hanım Allah analı babalı büyütsün evladınızı. Ben de hamileyim Ağustosta doğum olacak hayırlısıyla. Eğer elinizde hala bu ottan varsa bana kargolarsanız minettar kalırım.

Çok çok az düzensiz sancilarim oluyo otu suya koyup içtim 3 yudum inşaallah hayırlı sağlıklı bi doğum olur

X