Fatma anamızın eli otu

ceylann

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2008
125
0
Doğumdan önce bu otun suyunu içince doğum çok kolay oluyomuş diye bir halk sölentisi duydunuz mu? veya bunu uygulayan var mı?

hiç duymadım ama hurmanın çok faydalı olduğunu biliyorum,ben normal doğum yaptım,doğumdan önce de sonra da bol bol yedim,hem doğumu kolaylaştırıyo hem de süt yapıyo,tavsiye ederim

Ben duydum hatta yapan akrabalarım da oldu doğuma giderken suya konuluyor sen doğumdayken o suda açılıyor.Gerçekten bir etkisi var mı bilmiyorum belki psikolojik olarak rahatlatıyor ve doğümun kolay olmasını sağlıyor olabilir

Ben denedim çok inanmıştım ama faydası olmadı ot suyun içinde açıldı ama benim rahim açılmadı

ewet.o otun özelliği.sıcak suya girince açılır.ben 40 gün içtim ama sezeryan oldum.şükür iyiyim ama.

ben suya koymadım ama doguma giderken bir bardak ılık suya koydum içtim ve su duayı okudum sümme ema tehüfe ag berak bunu agrı çekerken bile okudum dogumum normal dogum ve allahıma şükürler olsun kolay dogum yaptım

arkadaşlar bu bitkiden bende de var yengem hacdan getirdi bana henüz nasıl uygulanacağı hakkında bi fikrimiz yok kimisi diyor ki doğuma giderken suya koyuyorsun o bitki açıldıkça rahim açılıyormuş,ama başka biriside ve bunu uygulayan biri söyledi son ayına girdiğinde suya koyuyorsun ve 1 ay boyunca hergün 1 yasin,7ayetel kürsi okunup suya üfleniyormuş ve doğum sancıların tuttuğunda doğuma giderken bu suyu içiyormuşsun bizimde kafamız karıştı şimdi hangisi doğru diye,bunu uygulayan varmı gerçekten ve suya koyduğunda hemen açılıyor mu bitki eğer açılıyorsa doğuma giderken uygulamak daha mantıklı öyle 1 ay önceden yapılırsa allah korusun erken doğum falan olur,bi fikri olan varmıı..

benim bildiğim bu otu doğum sancın başlayınca suya koyacaksın ve suyundanda içeceksin.Bir ay öncesi çok erken bencede. Herkesin kas yapısı vs.farklı olduğundan doğum mutlaka kolay olur diyemeyiz ama faydası oluyordurki kullanılıyor.Yan etkisi olmadığına göre deneyebiliriz

mrb hanımlar normal doğum yapıp 5 saat sonra evime gidebilmiş biri olarak size iki tavsiyem var.ilki doğumdan önceki 2 ay yürüyüş ama son 2 haftaya kadar, ikincisi normal doğumu yapabileceğinize olan inancınız(tabiki ki sağlık açısından herşey normal ise).ben mardin gibi bir yerde özel hastanelerin normal doğum bölümü olmadığından kadın doğum hastanesinde bebeğimi dünyaya getirdim.üstelik o hastanede görevli olan benim özel polikliniğine gidip 9 ay boyunca para yedirdiğim ve doğum gecesi aradığımda nöbetçi doktor ben değilim diyen doktora bile muhtaç olmadan bir ebenin yardımıyla.12 de geceliğimi giyip doğum başladığı için doğumhaneye alındım ve 03:15 gibi doğum yaptım.eğer ben yaptıysam herkes yapar sadece inanın çünkü doğum kadının fıtratında var ve normal olan doğum da vajinal doğum sezeryan ise ameliyat.birde bugün haberleri izlediğinizde seyahat sırasında dinlenme tesisinde verilen molada tuvallette bebeğini doğurup sonrada seyahate devam eden kadını gördüyseniz anlamışsınızdır.biz kadınız güçlü ve kararlıyız inanırsak eğer her şeyi yaparız.hepinize sevgiler , kolay doğumlar.Rabbim hiç bir annenin kucağını boş koymasın(aaaaaaaamiiiiiinnn)olumunekankayizsmile

sizleri motive edeyim derken unuttum ben bu otuda duydum inanç meselesi psikolojik etkisi olabilir.ben fetih suresi okudum ve biter bitmez doğuma gittim.

bu otu doguma giderken suya koyuyorsun ve o açıldıkça rahım de açılıyor.. benım butum arkadaşlarım kullandı.. ve gerçekten faydasını görenler ve rahat dogum yapanlar oldu.. mekke veya medine de bulunuyor.. yol kenarlarında pazarlarda satılıyormuş.. çok ucuz bır fiyatı var.. ben ümreye giden birine getirttirdim.. bana sadece bu çiçegi getir dedim.. şu anda hazır bekliyor.. kullanacagım dogumda...
ümreye giden birinden isteyebilirsiniz....

kızlar şimdi bu su içilince içindeki etken madde mi doğumu kolaylaştırıyor yoksa bir inanış mı?

bu bitkiden bende var yengem hacdan gelirken getirmişti bana ama herkes bişe söylüyor doğuma giderken suya koyuluyor ama kimisi o suyu içiceksin diyor kimisi içilmez diyor hangisi doğru acaba doğumuma çok az kaldı yapıcaz ama net bi bilgi yok elimizde..:uhm:

Doğumdan önce bu otun suyunu içince doğum çok kolay oluyomuş diye bir halk sölentisi duydunuz mu? veya bunu uygulayan var mı?

cnm benm annem bana doğumdan bir gün önce gelmişti gelirken de bu otu getirmiş ablam göndermiş. benim suyum gelince evdne çıkmadan önce bir kase su içine koymuş benm haberim olmadı:) hast.ye gittim çok çabuk doğum yaptım eve geldiğimizde bi baktık ki, ot tamamen açılmış el şeklini almış ne kadar doğru bilmiyorum su filan içmedim annem sadece ot çabuk açılırsa doğum kolay olur dedi bence suyunu içme nolur nolmaz bebek taşıyorsun

bana da annem getirdi hacdan bu otu doğuma giderken ılık suya koyacağım bende ama hastane bir saat uzaklıkta ya yolda doğurursam diye korkuyorum :)

bence çok iyi bişey ben yaptım doğuma giderken suyun içine koydum bi fatiha üç kulhü okudum suyundanda içtim abdest alıp namaz kılıp zemzem suyu içtim ve hacdan gelen hurma yedim hamd olsun rabbime sancısız gittim doğuma 4cm açıktı suni sancıyla bir saatte doğum yaptım çok kolay oldu...rabbim herkese böyle doğum nasip etsin imkanı olan bunları uygulasın bulabilirseniz allahın izniyle kolay doğum olur inşallah......

X