Progesteron Için Progynex Iğne Kullananan Oldu Mu?

ya lutfen bana cevap verin bu progesteron fitili adet gununu mu geciktiriyo benim bugun transferin onikinci gunu testim cuma gunu hala adet olmadim gunum baya gecti bende umitlenmistim acaba hamilemiyim diye hala umitliyim ama burdaki bazi arkadaslar bu fitili kullandigi halde bebek tutmayinca testen once adet oluyolar bu nasil oluyo madem geciktiriyo kizlar cok korkuyorum lutfen bildiginiz bisey varsa yazin ben sadece fitil kullaniyom gunde uc kez

Herkeste aynı olmaz tüp bebekte kullanılan genel ilaçlardan biraz gecikme olabiliyo, mesela benim adetlerim çok düzenli olmasına rağmen ilk denememde 12.gün negatif sonucu alıp ilaçları kestikten 1 hafta sonra adet görmüştüm.
Ama belki de ve inşallah hamile olduğun içinde gecikiyo olabilir başkalarıyla çok kıyaslama kendini, inşallah tutmuştur bebişlerin hayırlısıyla çok az kalmış biraz daha sık dişini

evet her insanda ayni olmuyomus cunku burda negatif cikan arkaadaslarimizin cogu regl oluyo testen once seninde agrin varmiysi peki benim tarnsferin ucuncu gunuyle yedinci gunu arasi cok agrim oldu sence bu olumlu bi belirtimi kuzi

evet her insanda ayni olmuyomus cunku burda negatif cikan arkaadaslarimizin cogu regl oluyo testen once seninde agrin varmiysi peki benim tarnsferin ucuncu gunuyle yedinci gunu arasi cok agrim oldu sence bu olumlu bi belirtimi kuzi

Benim ağrıdan ziyade 3-4.günden itibaren karnımın alt bölgelerinde şişkinlik dolgunluk hissi oldu ve damarlar çekiliyo gibiydi sürekli, bir taraftan öteki tarafa yatarken rahatsızlık hissediyodum sonucu öğrene kadar devam etti, ama belirtilerde kişiden kişiye değişiyo, ben adetten çok farklı belirtiler olduğunu hissetmiştim mesela ama kimisi hiç bir şey hissetmeden hamile kalıyo o yüzden bu belirtilere göre oldu olmadı diye yorma kafanı rahat ol

banada doktor hap verdi ama hap bittikten sonra adet olacaksın dedi
ama ben ahpı kullandığım süre içerisinde azar azar benden kan geldi anlamadım çocuk istiyorum üç yıldan beri ama olmuyor ben de poko varmış ne olur bana cevap yazın bu hap iş yarıyormu şimdiden tşk

banada doktor hap verdi ama hap bittikten sonra adet olacaksın dedi
ama ben ahpı kullandığım süre içerisinde azar azar benden kan geldi anlamadım çocuk istiyorum üç yıldan beri ama olmuyor ben de poko varmış ne olur bana cevap yazın bu hap iş yarıyormu şimdiden tşk

progynex in hapı da mı varmış , bilmiyordum canım ..ben iğnesini kullanıyorum düşük tehdidim olduğu için .. ama dediğim gibi hapı olduğunu da bilmiyordum , işe yarar mı , o konuda da fikrim yok .ilacın prospektüsünde yeterli bilgi yok mu bu konuda acaba ??

arkadaşlar men prognex hapından kullandım adet söktürüymüş

beni fazla etkilemedi ben adet söktürücü özelliğinden başka birşeye yaradığını sanmıyorum.varsa nelerdir öğrenebilirmiyim

Arkadaşlar bende anlamadım aslında burda yazılanları.Ben korunmayı bırakalı 4 ay oldu(hapla).Bu ay regl belirtilerinin hepsi üzerimde fazla olmasıyla beraber regl olamadım.Doktora gittim her yerim şiş regl olamıyorum diye.Doktor vajen ultrasonla muayene etti.Bana progynex in iğnesini verdi.5 adet ampul var içinde.50 ml lik ampuller.Tek seferde ikisini birden yaptırt bir hafta bekle eğer regl olmazsan yine 2 tane daha yaptır.Bu defada olmazsan tekrar gel muayeneye dedi.Ben geçen hafta vurdurdum iğneyi.ığne vurulurken canım çok yanmadığı için devamındada rahat geçecek sandım ama nerdeyse 3-4 gün iğne yeri bayağı ağrı yaptı.1 hafta geçti regl belirtileri hala devam ediyor fakat yine olamıyorum.Bugün gidip son iki iğneyide vurulcam bakalım.Yine olmazsa doğru doktora ....

merhaba şu bahsettiğiniz progynex iğnelerden 38 tane oldum iğrenç berbat acısı var hatta o kadar çok hastaneye gittimki iyi bir hemşire bulmak için ama en sonunda buldum el çok farklıymış hiç acıtmadı ve ağrımadı ama hala o kalçalarımı mahveden hemşireler küfrediyorum çünkü mosmor hala kalçam neyseki doktorum acıdı bana ve progestan diye fitil verdi.ama oda iğrenç heşey çok güzel ama yinede çok şükür şuan ikizlere hamileyim allah hepinize nasip etsin arkadaşlar

Dün buraya iğneyle ilgili görüşlerimi yazdıktan sonra hamile olduğumu öğrendim ve doktorum progynex iğneyi gebelik olması durumunda destekleyici,olmaması durumunda ise regle yardımcı olsun diye verdiğini söyledi.

Slm ... Suan tedavide olup da bu ilaci kullanan var mi ?
Yani progynex ampul ? Kullaniyor musunuzz ?

Ben yurt disindayim .. Türkiyeden siparis vermek istiyorum ama sorup sorusturdum bir kac tanidiga piyasada yok diyorlaarr .. :1shok:
Üretimi durdurulmus ?? Dogru mu?

kızlar doktor banada fitil verdi bu nasıl kullanılıyo vajinadan mı yoksa makattan mı

bu iğneler kaçıncı haftaya kadar kullanılıyor bilen varmı

kızlar ben de her sabah jelini hazneden alıyorum , akşamda iğnem var kalçalarım moraradı walla ama alıştım sanırım artık..aman boşa gitmese bu emekler bariii....

Slm, bende aynı igneyi (gunde 1 kez 50mg) kullanıyorum,

ilk zamanlar sadece ignenin girişi cok acıtıyordu senağlama, şişlik az da olsa oluyor, gece yatmadan kolonyalı pamuk ile masaj yapiyoruz dagılsın diye....

Hastanenin birince ignenin cok acıttıgını söleyınce önce sogutucu sprey (cocuklara kullanıyorlarmış) kullandılar sonra igneyi vurdular; bende her gittigimde yerde sprey soruyorum artık iğneyi de hissetmiyorum, morluklarim var ama herhangibir agrım yok cok şükür.....

Siz de mutlaka sogutucu sprey isteyin, hastanelerin cogunda var, siz istemedikce böyle birsey kullanmıyorlar... Ayrıca iğneye bir etkiside yok, vurulacak yer soguktan dondugu için iğne falan hissetmiyorsunuz.... kaydirigubbakcemile3

bu iğneler kaçıncı haftaya kadar kullanılıyor bilen varmı

canım eger gebelik gerçekleşirse en az 10 haftaya kadar kullanılıyorr yinede dozu ve zamanı düşük rikine göre biraz farkedebiliyor doktor ona göre söylüyor.....

merhaba bende hergün 2 doz bu iğneyi oluyorum. Çok ağrı yapıyor fakaat gaz, şişkinlik yada ödemle ilgili bi bilginiz varmı. yarın 5. iğnem var. 10 gün daha kullanıcam ve şimdiden kocaman oldum. Bu konuda sizinde tecrübeleriniz varsa bilgi verirseniz sevinirim

Bu iğneden 90 tane olmam gerekiyor ve bu sabah 78. yaptırdım.
Sabah akşam olmak üzere hemde...Kalçalarımda yer kalmadı ama meleğim için değer...
Çok abartılı ağrılarım olmadı yapan kişi ilede alakalı galiba...Yavaş yavaş morarmaya başladı iğne yerlerim ama bu kadar iğneye karşıda normaldir artık yerimseniben
12 haftaya kadar kullanılabiliyormuş bu iğneler...

Benim gebeliğim tüp bebek ile değil ama düşük tehlikem olduğu için verdi doktorum...9+6 yız bugün:emir_bebek:

Son düzenleme:
arkadaşlar ben bu iğneye toplama günü başladım.test gününe kadar kullandım.sonra crione jele başladım.şu an 10+2 hamileyim hala jeli kullanıyorum.eğer kanamanız olmazsa 12.haftaya kadar crione jel veriyorlar bildiğim kadarıyla.iğneyi sürekli kullanmıyorsunuz.ama hala iğne yerlerim ağrıyor ve kaşıntı vardı,kaşıdım,tahriş oldu.bayağı süre geçmiyor yani,iğne yerlerinin ağrısı.zaten yaptırırken de ağrıyor bayağı,bence tercih şansınız varsa crione jel daha mantıklı ve rahat.

Slm, bende aynı igneyi (gunde 1 kez 50mg) kullanıyorum,

ilk zamanlar sadece ignenin girişi cok acıtıyordu senağlama, şişlik az da olsa oluyor, gece yatmadan kolonyalı pamuk ile masaj yapiyoruz dagılsın diye....

Hastanenin birince ignenin cok acıttıgını söleyınce önce sogutucu sprey (cocuklara kullanıyorlarmış) kullandılar sonra igneyi vurdular; bende her gittigimde yerde sprey soruyorum artık iğneyi de hissetmiyorum, morluklarim var ama herhangibir agrım yok cok şükür.....

Siz de mutlaka sogutucu sprey isteyin, hastanelerin cogunda var, siz istemedikce böyle birsey kullanmıyorlar... Ayrıca iğneye bir etkiside yok, vurulacak yer soguktan dondugu için iğne falan hissetmiyorsunuz.... kaydirigubbakcemile3

canım sen istanbulda nerede vurdurdun bu iğneyi soğutucu spreyle?

X