Progesteron Için Progynex Iğne Kullananan Oldu Mu?

merhaba arkadaşlar,
ben progynex 200 mg yumuşak kapsül kullanıyorum. bunu kullananınız varmı acaba?

Arkadaşlar progesteron için Progynex iğne kullanan oldumu aranızda, progestan fitil kullanıyodum çok tahriş yaptığı için progynex iğne verdi, bu progestan iğnesinin eş değeriymiş,

ama iğneyi yaptıktan sonra kalçamdan ayak ucuma kadar inanılmaz bir ağrı oluyo bugün sabah yaptırdım akşama kadar ağrı iyice arttı ve bacağımı yukarı kaldıramıyorum sürüyerek yürüyorum ve çok canım yanıyo, ikigün önce yaptırdığım iğne yerlerine bile halen daha dokunamıyorum sertlikler var, doktor ovalayın iğne yağlı iğne diyo ama ovalamak falan kar etmiyo, oturup ağladım ağrısından valla

sizede aynı şey oldumu progestan iğnesinin eş değeriymiş oda aynı şeyi yapıyomu?
hiç anlatamam transferden sonra hastanede yatak istirahatinde 2 progestan igne yi hemşire yattıgım yerde vurdu ve ben bacagımı kıvışlatamaz oynatamaz saga sola dönemez oldum hah şimdi topal kaldın olacagı buydu dedim.5 tüpbebek tedavimdede progestan hap 8 saatte bir ya agızdan ya vajinadandı ama 5 ila 7 gün sonra ne oluyor malum yer kıpkırmızı el degmez oluyor igneye geçiyor ondan beter bu 12 günde beb benlikten çıkıyorum birde negatif aldımmı acılarla başbaşa kalıyorumki tüm canım sıkılıyor.ha birde progestan tabletler herkesi kabız edermiş bnde anlatamıyacak kadar ishal oluyorum.........................bilmem bu denememde ne olur

iğneyi toplandıktan 16 gün boyunca kullandım zaten. ama sonra bazı arkadaşlara bunun jelini vermiş. banada kapsülünü verdi. aşağıdan uygulamak üzere? kullananız varsa yardımcı olsun nolur?

sıkıntı yapma. benim 3. denememdi ve en rahat ettiğim bu yumuşak kapsülleri fitil şeklinde kullanmak oldu. hiç tahriş falan da yapmadı. ama itebildiğin kadar ileriye itmeye çalış bana dr öyle söylemişti.

arkadaşlar sormak istediğim şu. ben normalde 26 gunde bır hadi taş çatlasın 28 gunde bır regl olurum.
bu ıkıncı denemem, bu gun transferden sonra 11. gunum ve normalde bu gun adet olmam lazımdı. ancak hemşire yarın için yazmış testi. neyse her sekılde bu gun rel olmadım :))) bu benı gulumsetıyor. ama aklıma takılan su kı bu ığne hiç regl gecikmesi yaparmı? offf yarına kadar nasıl beklıcem ben. bu gun iğnemi vrulmak için hastaneye gıttığımde hemşire test yapalımmı dedi yok dedim. inanın hiç cesaret edemedim. eşim olmasa yarında yaptırmazdım, çok korkuyorum negatif sonuçtannn, offffffff

Canim öncelikle insallah hamilesindir de adetin ondan gelmemistirr .

Ben de haftada 3 gün Progynex igneyi ve günde 3 x 2 de progestan kapsülleri agizdan alarak kullandim ..

19 Subat test günümdü .. Negatif sonucu aldim ve 3-4 gün sonra adet oldum ..

Cok fazla gecikme olmuyor sanirim ..

Ama vücut yapisina göre degisebilir tabi ...

Insallah yarin burdan müjdeli haberler vermek nasip olurr ...

Dualarim seninlee ..

Canim öncelikle insallah hamilesindir de adetin ondan gelmemistirr .

Ben de haftada 3 gün Progynex igneyi ve günde 3 x 2 de progestan kapsülleri agizdan alarak kullandim ..

19 Subat test günümdü .. Negatif sonucu aldim ve 3-4 gün sonra adet oldum ..

Cok fazla gecikme olmuyor sanirim ..

Ama vücut yapisina göre degisebilir tabi ...

Insallah yarin burdan müjdeli haberler vermek nasip olurr ...

Dualarim seninlee ..

amin canım ben gunde bır ığne ve 3*2 şeklınde vaginadan kapsul kullanıyorum. hakkımızda hayırlısı artık. uf ya bu tedavının en zor tarafı beklemek zaten :KK43:(
ne olurdu embrıyolar standart olarak yuzde yuz tutunsaydıda acaba tuttumu dıye duşunmekten kafayı sıyırmasaydık.

merhaba ben fıtılını kullandım bende kanamaya sebep oldu ve dusuk yaptım.transferın 15.gunu bugun doktora kantestı yaptırmaya gıttıgımde ogrendım.kımısınde hıc yan etkısı yokmus.kımısınde varmıs.dedıgınız gıbı ıgneler cokmu acıtıyo .allah yardımcımız olsun ben 2.cı transferımde ıgne kullancam.:emir_bebek:

merhaba ben fıtılını kullandım bende kanamaya sebep oldu ve dusuk yaptım.transferın 15.gunu bugun doktora kantestı yaptırmaya gıttıgımde ogrendım.kımısınde hıc yan etkısı yokmus.kımısınde varmıs.dedıgınız gıbı ıgneler cokmu acıtıyo .allah yardımcımız olsun ben 2.cı transferımde ıgne kullancam.:emir_bebek:

Ben en son iğne mi ağustosta vuruldum..30 tane olmuşumdur.Düşük yapmadım ama bebeğimin kalbi durdu ve kaybettim..Donmuş tedavisine iğnelerden dolayı korkumdan başlayamıyorum..İğneler kalçamda parabilmem ne adını bile söyleyemediğim bir hasar bırakmış.Ordaki duyu sinirlerim etkilenmiş..İnan tedavi oluyorum ..acısı geçer diye bekledim aama dayanamayıp 10 gün önce doktora gittim..Belki ben hassasımdır ama iğne bir felaket ve kısmet değilse ,olmayınca olmuyor işte....

ben kullandım, maalesef kimyasal gebelikle sonuçlandı tedavim. şimdi dondurulmuş tedavisindeyim, Allah kısmet ederse yarın transferim olacak. pazar gününden beri tekrar iğne kullanmaya başladım. doğrusunu isterseniz iğneyi olurken bazen az bişi acıyor, bazen hiç fark etmiyorum bile. bu tamamen kendinizi sıkıp sıkmamanızla ilgili. çünkü iğne kas içine yapılması gereken bir iğne ve kendinizi kastığınız zamanlar kaslar da sıkışıyor ve iğnenin aralarına girmesi ve enjekte edilmesi zor oluyor sonucunda acı veriyor.. benim tenim çok hassas olduğu için mutlaka kanama oluyor enjeksiyondan sonra ama az miktarda genelde. ertesi gün iğne yerleri acıyor tabi, hafif sertlik de oluyor, bunlar doğal.. tavsiyem güvendiğiniz birine, tamamen rahat, kaslar gevşek şekilde iğneyi yaptırmanız. inşallah Rabbim tüm isteyenlere ve bize katından tertemiz bir soy verir.

Selam kizlar ben dun baya agri cekince iyice arastirdim yabanci sitelere baktim ve bi cozum buldum simdilik. Ampulu 15 dakika elinizde ya da vucut sicakliginizda icinize koyuyorsunuz boylece icindeki yag cozuluyor. İgne yapacaginiz yere 1 dakika soguk pres yaparsaniz giris acisi azalıyor igneyi hizli sokup ilaci yavasca birakmak en iyisi bence. İgneden sonra 10-15 dakka acuc icinizle masaj yapip dagitiyosunuz en sonda yarim saat sicak su torbasi koyuyorsunuz. Benim dun yaptigim yer hala agriyo ustune yatamiyorum bugun yaptigim yerde cok sukur hic agri yok.

Selam kizlar ben dun baya agri cekince iyice arastirdim yabanci sitelere baktim ve bi cozum buldum simdilik. Ampulu 15 dakika elinizde ya da vucut sicakliginizda icinize koyuyorsunuz boylece icindeki yag cozuluyor. İgne yapacaginiz yere 1 dakika soguk pres yaparsaniz giris acisi azalıyor igneyi hizli sokup ilaci yavasca birakmak en iyisi bence. İgneden sonra 10-15 dakka acuc icinizle masaj yapip dagitiyosunuz en sonda yarim saat sicak su torbasi koyuyorsunuz. Benim dun yaptigim yer hala agriyo ustune yatamiyorum bugun yaptigim yerde cok sukur hic agri yok.
Senden Allah razı olsun o kadar araştırdım çözüm bulamadım ne kadar güzel anlatmışsın çok sağol

2 öneri de benden.enjektöre ilacı çektiğiniz iğne ucunu siyah uçla değiştirip öyle yaptırın hastanelerde.iğne ucu yeşil uç oluyor genelde ve ampulden çekerken ampulün dibine değdiği zaman ucu bozuluyor.siyah uç ince uç...daha rahat edersiniz.

2 öneri de benden.enjektöre ilacı çektiğiniz iğne ucunu siyah uçla değiştirip öyle yaptırın hastanelerde.iğne ucu yeşil uç oluyor genelde ve ampulden çekerken ampulün dibine değdiği zaman ucu bozuluyor.siyah uç ince uç...daha rahat edersiniz.

O nası olacak? Siyah uç içinden mi çıkıyor? Görsel atabilen olsa ne iyi olurdu. Ben de bir hafta on güne bu ilaca başlamak zorundayım maalesef. Transferim crinone jel yeterli gelmediği için iptal oldu :KK43:(

Arkadaşlar sizler gibi bende iğneye dayanamadım oturup ağladım tedaviyi bırakmayı bile düşündüm .lütfen bunu iğne yaptırdığınız hemşireye söyleyin sana bağlı benim tedaviye devam edip etmemem sığın yanı biraz acıtasyon yapın ‘’Gine’yi bağırdığında ilacını yavaş yavaş versin içeri birden vurmasın .çaresizlikten buraya yazanlar olmuş onları okurum tecrübe ile sahip yazanlar çok haklılar Allah razı olsun işleri yolunda gitsin inşallah

X