Progesteron Için Progynex Iğne Kullananan Oldu Mu?

kuzi

Guru
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2007
3.326
19
46
Arkadaşlar progesteron için Progynex iğne kullanan oldumu aranızda, progestan fitil kullanıyodum çok tahriş yaptığı için progynex iğne verdi, bu progestan iğnesinin eş değeriymiş,

ama iğneyi yaptıktan sonra kalçamdan ayak ucuma kadar inanılmaz bir ağrı oluyo bugün sabah yaptırdım akşama kadar ağrı iyice arttı ve bacağımı yukarı kaldıramıyorum sürüyerek yürüyorum ve çok canım yanıyo, ikigün önce yaptırdığım iğne yerlerine bile halen daha dokunamıyorum sertlikler var, doktor ovalayın iğne yağlı iğne diyo ama ovalamak falan kar etmiyo, oturup ağladım ağrısından valla

sizede aynı şey oldumu progestan iğnesinin eş değeriymiş oda aynı şeyi yapıyomu?

Arkadaşlar progesteron için Progynex iğne kullanan oldumu aranızda, progestan fitil kullanıyodum çok tahriş yaptığı için progynex iğne verdi, bu progestan iğnesinin eş değeriymiş,

ama iğneyi yaptıktan sonra kalçamdan ayak ucuma kadar inanılmaz bir ağrı oluyo bugün sabah yaptırdım akşama kadar ağrı iyice arttı ve bacağımı yukarı kaldıramıyorum sürüyerek yürüyorum ve çok canım yanıyo, ikigün önce yaptırdığım iğne yerlerine bile halen daha dokunamıyorum sertlikler var, doktor ovalayın iğne yağlı iğne diyo ama ovalamak falan kar etmiyo, oturup ağladım ağrısından valla

sizede aynı şey oldumu progestan iğnesinin eş değeriymiş oda aynı şeyi yapıyomu?

kuzicim ben fitil kullanıyorum..hafif bir tahriş ve kaşıntı olmuştu..doktora değiştirelim iğne olayım dedim..ama doktorum iğnenin acısına hiç dayanamazsın bu kaşıntıya razı ol dedi..aynen senin yazdıklarını anlattı bana..iğne yerlerine dokunamazsın, şişer,çok acır dedi...o yüzden değiştirmedi...o fitil biliyorsun hap olarak da kullanılabiliyor..bi de onu danış istersen doktoruna..normalde fitil değil o..oral tablet...belki daha az yan etkisi olur ağızdan alırsan...

evet canım ben bu iğneyi kullanıyorum.
daha önce yurt dışından gelen 25 mg progesteron ignesi kullanıyordum gün aşırı 2 ampul . tanesi 5-5,5 ytl idi.Sonra piyasa aynı içerikli bu türk malı iğneler proygnex sürülmüş alimdekiler bitince ondan aldım daha 1 ampul 50 mg içeriyor ayrıca 50 mg 5 ampul 12 ytl.
Acısına gelince evet çok acım yanıyor ama etkili , igne yoğun olduğu için yavaş vuruluyor acısı , o yüzden hemen kalkılmaması lazım çünkü yoğun olduğu için geri gele biliyormuş bu yüzden 20 sn falan uzanık durnanız lazım bir uygulama bir tarafa diger, diger kalçaya vurularaktan devam etmenizi , yerini asla ovalamamanızı tavsiye ediyorum acısı günlerce süre biliyor o tarafsımda uyayamıyorum.Ama kaltlanmak gerek. öptüm.
her iki iğne de aynı acıtıyor arada fark yok.:a015:

kuzicim ben fitil kullanıyorum..hafif bir tahriş ve kaşıntı olmuştu..doktora değiştirelim iğne olayım dedim..ama doktorum iğnenin acısına hiç dayanamazsın bu kaşıntıya razı ol dedi..aynen senin yazdıklarını anlattı bana..iğne yerlerine dokunamazsın, şişer,çok acır dedi...o yüzden değiştirmedi...o fitil biliyorsun hap olarak da kullanılabiliyor..bi de onu danış istersen doktoruna..normalde fitil değil o..oral tablet...belki daha az yan etkisi olur ağızdan alırsan...

sağol canım ya, bende sorun yok yani desene
ne berbat bişeymiş oturmak bi dert yürümek bi dert çok eziyet çekiyorum, progestan oral olduğunu biliyorum ama fitil olarak daha etkiliymiş

progestanın dozunu arttırdı tahrişten şikayet edince iğne verdi, şimdide fitil kullanayım diyorum iğneleri bitir diyo, ama ben söylemeden fitile devam edicem bu çekilmez böyle, sabah 10'da yaptırdım akşam 10 oldu geçeceğine çoğalıyo ağrı

evet canım ben bu iğneyi kullanıyorum.
daha önce yurt dışından gelen 25 mg progesteron ignesi kullanıyordum gün aşırı 2 ampul . tanesi 5-5,5 ytl idi.Sonra piyasa aynı içerikli bu türk malı iğneler proygnex sürülmüş alimdekiler bitince ondan aldım daha 1 ampul 50 mg içeriyor ayrıca 50 mg 5 ampul 12 ytl.
Acısına gelince evet çok acım yanıyor ama etkili , igne yoğun olduğu için yavaş vuruluyor acısı , o yüzden hemen kalkılmaması lazım çünkü yoğun olduğu için geri gele biliyormuş bu yüzden 20 sn falan uzanık durnanız lazım bir uygulama bir tarafa diger, diger kalçaya vurularaktan devam etmenizi , yerini asla ovalamamanızı tavsiye ediyorum acısı günlerce süre biliyor o tarafsımda uyayamıyorum.Ama kaltlanmak gerek. öptüm.
her iki iğne de aynı acıtıyor arada fark yok.:a015:

ayy aktüel nasıl katlanıyosun ona ya, bana hiç biraz yatmamı söyleyen olmadığı gibi bide sürekli ovala alkolle dediler, ben dayanamıycam yarın işe nasıl gideceğimi düşünüyorum bu bacakla, fitil kullanıcam:sm_confused:

ayy ben de ilk denemede kullanmıştım.evet çok feci ağrıyor.benim kalçalarım mosmor olmuştu,oturamıyordum bile.bana da iğnenin yavaş yapılması gerektiği söylenmişti.bi de arkadaşlar iğneyi yaptırdıktan 1 saat sonra falan mı ne büyükçe bir pamuğa alkol döküp iğne yapılan ya da ağrıyan yere konulursa ağrıyı azaltacağını duymuştum.Ama ben bunu sonra duydum,uygulayamadım. yani faydası olur mu bilemem.

canım ben de 1.5 ay progynex kullandım sonra doktor crinone jele çevirdi. bence vuran hemşireylede çok alakalı benim canım hiç acımıyordu hissetmiyordum bile. ama bazen farklı yerde vurulduğumda çok canımın yandığıda oluyordu. benim şikayetim ilacın dağılması zordu. hep ovmam gerekiyordu.bence jelden daha iyi.en azından kana karışıyor ve daha etkili oduğunu düşünüyorum.

canım kuzi ben ilk denememde progesteron iğne kulandım 3 tane 25ml günde 1 sefer vuruldum.2.denememde yani şimdiki hamileliğimde ilk 7 hafta vajenden yumuşak kapsül kulandım ama çoğul gebelik olduğu için kanama oldu ve iğne daha koruyucu olduğu için günde 2 sefer 50ml progynex iğneye geçtim şu anda 9+1 günlüğüm yaklaşık 14. haftaya kadar kulanmak zorundayım.Senin ile ayni şikayetler bendede var bol alkolü pamuk ile masaj yap bana doktor bunu yapmamı söyledi.Meleklerimiz için dayanmak zorundayık.

Ben de PROLUTON diye bir iğne kullandım.Bahsettiğin iğnenin eş değeri.Acısı vuran hemşireye göre değişiyordu.Bazen hemen geçiyor,hiçbirşey anlamıyorum,bazen de ertesi güne kadar süren bacaklarıma kadar yayılan korkunç bir ağrı oluyordu.

teşekkürler arkadaşlar
ben fitil'e geçtim ve doktora söylemedim zaten bana önce fitilin dozunu artırmıştı tahrişten şikayet edince iğne verdi,
en son iğnemi dün sabah olduğum halde hala üzerine oturamıyorum, merdiven çıkamıyorum birde üstüste vurulduğumu düşünemiyorum bile,
zaten bugün feci derecede midem bulanıyo, hiçbirşey yiyemiyorum, başım ağrıyo işyerinde akşamı zor ettim ve birde üstüne iğneyi kaldıramazdım. İnşallah bişey olmaz Allaha emanet artık

teşekkürler arkadaşlar
ben fitil'e geçtim ve doktora söylemedim zaten bana önce fitilin dozunu artırmıştı tahrişten şikayet edince iğne verdi,
en son iğnemi dün sabah olduğum halde hala üzerine oturamıyorum, merdiven çıkamıyorum birde üstüste vurulduğumu düşünemiyorum bile,
zaten bugün feci derecede midem bulanıyo, hiçbirşey yiyemiyorum, başım ağrıyo işyerinde akşamı zor ettim ve birde üstüne iğneyi kaldıramazdım. İnşallah bişey olmaz Allaha emanet artık

kuzicim senin kaç aylıktı bi de ikiz mi tek mi

Aminnn menekşecim sağol, girdim girdim cuma günü girdim şükür, kalp atışınıda gördüm rahatladım, iki hafta sonra tekrar ultrason var

ya bi çok yerde ultrasona 2 hafta sonra çağırıyolar benim gittiğim yerde 3 hafta sonra çağırmışlardı. beklemekten helak olmuştum. bende girdiğimde 7 hafta 3 günlüklerdi.

ya bi çok yerde ultrasona 2 hafta sonra çağırıyolar benim gittiğim yerde 3 hafta sonra çağırmışlardı. beklemekten helak olmuştum. bende girdiğimde 7 hafta 3 günlüklerdi.

evet bende sonucu aldıktan yaklaşık 3 hafta sonra girdim ultrasona, sonucu beklemek bukadar zor gelmemişti valla

ya lutfen bana cevap verin bu progesteron fitili adet gununu mu geciktiriyo benim bugun transferin onikinci gunu testim cuma gunu hala adet olmadim gunum baya gecti bende umitlenmistim acaba hamilemiyim diye hala umitliyim ama burdaki bazi arkadaslar bu fitili kullandigi halde bebek tutmayinca testen once adet oluyolar bu nasil oluyo madem geciktiriyo kizlar cok korkuyorum lutfen bildiginiz bisey varsa yazin ben sadece fitil kullaniyom gunde uc kez

ya lutfen bana cevap verin bu progesteron fitili adet gununu mu geciktiriyo benim bugun transferin onikinci gunu testim cuma gunu hala adet olmadim gunum baya gecti bende umitlenmistim acaba hamilemiyim diye hala umitliyim ama burdaki bazi arkadaslar bu fitili kullandigi halde bebek tutmayinca testen once adet oluyolar bu nasil oluyo madem geciktiriyo kizlar cok korkuyorum lutfen bildiginiz bisey varsa yazin ben sadece fitil kullaniyom gunde uc kez

transferdn sonraki 12. gün test yapılıyor sen neden yaptırmadın ki?

şimdi canım herkesin bünyesinin aynı olmadığını ilaçlara aynı tepkiyi vermediğini biliyorsundur.
Yurt dışında farklı uygulamalar olabilir tranferden son ra 12 gün yada 5 . gün yapılan transferlerde 10 sonra kandan bakılıyor.Yurt dışında hastanelerde ben kantesti istiyorum şansınız yok .Dr reçeteye ne zaman yazdığsa o zaman yapılıyor.sanırım adet günü beklentilerinlerinide bekliyorlar.Fitil aşılamada adet geçikmesi, kimyasal gebelikte bebeğin düşüne engel olabiliyor.bu gün 12 gün ise hem ümitlen hemde ümitlenme benim genelde 12 . gün kantestinden 2 sonra adetim olmuştu.Arada lekelenmelerin , fitilde kahverengi gelmeler olabilir.Tüp te adet geçikmesi pek oluşturmaz 3 gün daha sabırla beklemeni tavsiye ediyorum.O günde olmazsan birşans var diye biliriz.

X