erkek bebeği olan annelerin dikkatine

Sünnet derisi iltihabı (Balanit)
Penis ucundaki derinin iltihabıdır. Genellikle sünnetsiz kişilerde yetersiz hijyen sonucu olur. Enfeksiyon bakterial ,fungal veya viral kökenli olabilir.
Birçok başka hastalık da balanitise neden olabilir.
fizik muayene en etkin teşhis yöntemidir.
Belirtiler
• Sünnet derisinde kızarıklık
• Penis başında döküntüler
• Kötü kokulu akıntı
• Ağrı
Tedavi
Tedavi nedene bağlıdır. Kaynak bakteriyel enfeksiyonsa antibiyotik başlanır. Cilt hastalıklarına bağlıysa steroidli kremler kullanılır. Ağır durumlarda sünnet en doğru karardır.
• Balanitise bağlı kötü sonuçlar
• Müzmin enfeksiyon
• Penis çıkımında darlık
• Fimosiz (penis derisinde yapışıklık)
• Eğer yukarıda geçen belirtiler mevcutsa hekiminize başvurun
• Hijyen önlemede en önemli faktördür, banyo sırasında sünnet derisi sıyrılıp altı temizlenmeli. [/B]
BU KONU HAKKINDA KAFANIZDA SORU TAKILDIYSA YADA KARARSIZSANIZ ŞU SİTEYİ GÖZDEN GEÇİRİM KOLAY GELSİN ŞİMDİDEN:kahve:

Sünnet derisi iltihabı (Balanit)
Penis ucundaki derinin iltihabıdır. Genellikle sünnetsiz kişilerde yetersiz hijyen sonucu olur. Enfeksiyon bakterial ,fungal veya viral kökenli olabilir.
Birçok başka hastalık da balanitise neden olabilir.
fizik muayene en etkin teşhis yöntemidir.
Belirtiler
• Sünnet derisinde kızarıklık
• Penis başında döküntüler
• Kötü kokulu akıntı
• Ağrı
Tedavi
Tedavi nedene bağlıdır. Kaynak bakteriyel enfeksiyonsa antibiyotik başlanır. Cilt hastalıklarına bağlıysa steroidli kremler kullanılır. Ağır durumlarda sünnet en doğru karardır.
• Balanitise bağlı kötü sonuçlar
• Müzmin enfeksiyon
• Penis çıkımında darlık
• Fimosiz (penis derisinde yapışıklık)
• Eğer yukarıda geçen belirtiler mevcutsa hekiminize başvurun
• Hijyen önlemede en önemli faktördür, banyo sırasında sünnet derisi sıyrılıp altı temizlenmeli. [/B]
BU KONU HAKKINDA KAFANIZDA SORU TAKILDIYSA YADA KARARSIZSANIZ ŞU SİTEYİ GÖZDEN GEÇİRİN KOLAY GELSİN ŞİMDİDEN TABİ DOKTORDAN DOKTORA DEĞİŞİYOR BİRİ YAPIN DİYO DİĞERİ YAPMAYIN DİYO BUDA KAFA KARIŞTIRICI Bİ DURUM
http://www.bebekdoktoru.org/coc-iys-sdi.htm

Son düzenleme:
arkadaşlar görümcem sünnet yapan bir doktorun yanında çalışmış..kayınvalidem ve görümcem bana geldiklerinde bebeğimin pipisini çevirdiler..çok kızdım onlara böyle birşey duymadım dedim..annem de iki erkek çocuk büyüttü ne çevremde ne de ailemizde şahit olmadığım bir durumdu..hiç razı olmadım bebişimin pipisiyle oynanmasına..eşime söylemişler eşim durup durup çevir pipisini diyordu. özellikle eşimin yanında doktora sordum. doktor kaşlarını kaldırdı..sakın dedi oynamayın çocuğun pipisiyle...ben korkarım böyle şeylerden..Allah korusun..

adı üstünbde hijjen diyor yeterince hijjenık bakın bebıslerınıze bıseycık olmaz allahın ıznıyle

doktordan doktora değişiyo galiba okudumda kimi doktor sakıncalı diyor diye yazmış arkadaşlar cahil görüşü olarak aksedildi ,nebiilim artık herkesin inanıp inanmayışına bağlı saygı duymak lazım bilgin için ayrıca teşekkür ederim

arkadasım bunun cahıl goruşlulukle alakası yok cok doğru bir konuya degınmışsın. her annenın bebegı onemlı ve degerlıdır kımse bebegıne zarar vermek istemez tabiki. kullandığımız bebek bezlerının ıçınde emıcı tanecıkler bulunuyo oda erkek bebeklerın penıs ucunun içine gırebılıyo ne kadar dıkkat edersek edelım bende bırcok anne gıbı pinpirıklıyım doktorların coğu bunu zaten onerıyorlar enıştemde doktor ve bana kendısı oğretmıştı. bebeklerınızın canını yakmadan ozenle temızleyın derım. :nazar:

kızlar geçen bi konu hakkında internetten doktor tavsiyelerine baktım 10 doktor varsa biri evet diyosa biri hayır diyor o kadar çelişkili ki hangisine inanmalıyız. burdada aynı durum var biri doktor akraman bar diyo oynanacakmış diğeri doktora sordum oynanmayacakmış.
yanlı anlamayın zaten internetten çok şey paylaşıp öğreniyoruz saygım var fikirlere de sizinki gibi benimde kafam kaıştı yaa

Canım,biz doktora gittiğimizde doktorumuz bu işlemi kendisi yapıyor,ben bir sefer denedim ama acıtırım diye içim gidiyor.o yüzden doktorumuz yapıyor:)

hangi veriye dayanarak insanlara böyle bişey öneriyosunuz ki erkek çocugunun en hassas bir organı sözettiğiniz şey. elinizden mikrop kapmayacagı ne malum böyle savsataları buraya yazmanız çok yanlış şimdi siz çok sinirlenirsiniz eleştirildiniz ya burda eleştiriye pek açık deil bazı arkadaşlar.

arkadaşım bu eleştirilecek bu konu değilki herekes eleştiriye açık olmasın bu söyleyiş doktorlardan geldi kulaktan duyma safsatalı sözler değil ha sana ve bazı arkadaşlara ters gelebilir yapmassın ama safsata deyipte mantıklı gelen arkadaşların fikirlerinede saygı duymak gerekli

bizim doktorumuz da mutlaka yapın ihmal etmeyin sakın diyo her kontrolde.safsata olsa söylemezdi herhalde.gerçi bi dr.n dediği diğerini tutmuyo ya neyse...

bu bilgiyi veren dr sünnet yapan tamamen bu işin uzmanı olan bir cerrah olmalı. her dr uzmanı olmadan bu bilgiyi nasıl verir ya çok önemli bişey çünkü .

çocuklarınızın cinsel organıyla oynamak hazalma duyusunu erken keşfetmesine neden olur.bazı arkadaşların dediği gibi hijyen kurallarına uyulduğunda bu sorunla pek karşılaşılmaz.temiz tutcam diyede tekrar tekrar silmeyin buda cinsel organın hırpalanmasına neden olur.eğer zaten iltihaplanma gibi bir durum varsa çıkarmak yerine hemen bir doktora başvurup bilen eller tarafından pansuman yaptırın.kafasında soru işareti olan anneler içindir.lütfen kulaktan dolma tam emin olmadığımız bilgileri
kendimize saklıyalım burda yüzlerce anne var yalnış mesajlar vermiyelim.saygılarımla!!

Malesef benim oğlumdada oldu.. Doktor kireçleme yapmış dedi ve sünnet olması gerekiyormuş.. İlk defa anne olduğumuz için bilmiyoruz tabi çoğu şeyi yaşadıkça tecrübe ediyor insan.. Annelik zor zanaat..Bu arada doktor bana sünnet olana kadar sıvazlayıp iltihaplı yere batikon sür dedi bende günde bi kere sürüyorum.. Oğlunuzun böyle bir problemi olup olmadığını anlamak için silkelenip silkelenmediğini takip edin.. Silkelenen çocuk çişini yapmak isteyen ama bu sorun nedeniyle yapamayan çocuktur..

dr ve sünnetçi bilgisi kulaktan doğma bilgi değil arkadaşlar ben diye diye bıktım siz kulaktan doğma söz diye inatlaşmaktan bıkmadınız.herkes kendi dr ne derse onu uygulasın.

Bende oğlumu 15 gunlukken şimdikinden farklı bı dr. götürmüştüm o temizlemememi söylemişti ben de asla dokunmadım pipisine. Ama ara ara çişini yapamadıgı için huysuzlanıyodu. 4 aylıken bigun her çişini yapışında acayip huysuzlandı ve hiç ağlamadığı kadar ağlamaya başladı .dr. goturdüm ve o gunden sonra bezini her açtığımda pisini acıp eğer birşey varsa temizliyorum bidahada olmadı allaha şükür.Bende kesinlie temizlenmesinden yanayım cunku bırabır bunu yaşadım malesef.ama cok fazlada kurcalanmamalı tabi gereklı bakım yapılıp bezi bağlanmalı hemen.

evet dr ne derse onu uygulamakta fayda var kafasına göre yazılan bilgileri dikkate almamak gerekir böyle önemli konularda.

X