Yardım !!! Kuru Fasulye yapamıyorum:(

Fasulyeyi ayrıca haşlayıp pişirmek çok saçma, bütün vitamini ve tadı akıp gidiyor, Tadı suyunda saklı zaten.
1gece önce suda beklenip süzülüp sonra düdüklüde pişirildiğinde enfes bişey oluyor.
fasülyeyi ayrıca haşlayınca suyunu dökmüyorsun ki güzelim sosuda zaten bu suyun içine ilave ediyorsun kaybolan bişey yoka.s.

ay bende fasulyenin haslanmis suyu kullanilmaz diye duymustum hep hasladigim suyu döküp ayi tencerede yaptigim sosun icine atiyorum fasulyeleri

Benim kuruda güzel oluyo, bi dene istersen: fasulyeyi akşamdan suya koyuyorum. sabah düdüklüde 10-15 dak haşlayıp(kurunun cinsine göre) suyunu döküyorum. fasulyeyi kevgire alıp şöyle bi soğuk sudan geçiriyorum..
sonra düdüklüde önce eti iyice pişirip, sonra sıvıyağla soğan ve yeşil biber ekleyip kavuruyorum. soğanlar pişince salça ve karabiber+pulbiber ekleyip salçanın kokusu çıkana kadar karıştırıyorum. fasulye+sıcak su ekliyor, 1 tatlı kaşığı(silme) tozşekerde ilave edip ,buharı çıktıktan sonra 15-20 dakika kısık ateşte pişirip tuzu tencereyi açtığımda ekleyip olayı bitiriyorum...

X