Sayfa: 1/3 123 SonSon
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Amniyosentez Yaptiranlar Lütfen Yardim

1. Konu Sahibi : aysem28 #1
    Giriş tarihi
    May 2008

Amniyosentez Yaptiranlar Lütfen Yardim

18 haftlık hamileyim 16,haftamda yapılan üçlü test sonucumda 1/76 down sendromu riski çıktı dünyam başıma yıkıldı bu hiç beklemediğim bir durumdu ama hayat bu belli olmuyor yaşım 28 akraba evliliği ve down hikayesi iki sülalede de hiç yok:bbo:

apar topr ankaraya gittim orada eyüp ekici diye alanında uzaman bir nükleer tıp uzmanı varmış bana amniyosentezin gerekli olduğunu ve yaptırıp yaptırmayacağımı sordu ben de burada sorun çıkmazsa yaptırmam dedim belli olur mu diye sordum %90 dedi neyse yapılan kontrolde bebeğimin gayet sağlıklı olduğunu ve 8 kasıma hazırlanmamı söyledi dünyalar benim oldu o kadar rahatladım ki anlatamam takii zekai tahri burak hastanesinden bir profesörün down ultrasonda bulgu vermeyebilir demesiyle herşey allak bullak oldu ve beni amniyosenteze ikna etti

ertesi gün yaptırdım ve şu an bekliyorum 10 gün kadar kaldı o kadar zor ki beklemek anlatamam daha önce bu tecrübeyi yaşayanlar varsa lütfen değerlerinizi ve sonuçları paylaşın senağlamasenağlama

2. Konu Sahibi : aysem28 #2
    Giriş tarihi
    Nov 2007
    benım ıkılı test sonucum 98/1 çıkmıştı... şimdi sana amnıyosentezı anlatayım; amnıyosentez senın vucudunda çıkan değerde 76 kadın da bır down sendromu rıskı olabıleceğini araştıran testın doğru olup olmadığını kanıtlayacaktır. ama senın çocuğun down sendromlu demek değildir bu olabılecek ıhtımal çıkmış 3 lu testının sonucuna guvenebılırmısın hayır o testte yanlış olabılır. ama doğruda olabılır. 500/1 çıkan kadın bıle down sendromu bebek dunyaya getırebılır. çunku 500 de 1 olsada oda bı ıhtımaldır sadece olası bıraz zor ama ıhtımaldır... ben çok araştırdım arkadasım amnıyosentezede gırdım sonucumuda aldım sonucumda hiçbir problem çıkmadı.. en çok korktuğum amnıyosentezden sonra ya bebeğim düşerse? dıye korkuyordum allahtan onu da atlattım.. şımdıkı aklım olsa amnıyoseneteze gırermıydım? HAYIR asla girmezdım bu benım fıkrım çunku ıkılı uçlu tarama testlerı de yanılıyor yanılan bışeye ben neden ınanayımkı eşim olmasa yaptırmazdım asla... ama sen içinde şüphe kalacaksa yaptır bakalım ama emınım sonucun herkesınkı gibi ıyı çıkacak....

3. Konu Sahibi : aysem28 #3
    slm canım bende amniyosentes oldum.hiç acımıyo sonucumu bekliyorum 22 haziranda sonucumu alıcam genelde sonuçlar temis çıkıyo hiç acımıyo hiç korkma merak etme bebeğinde sende ıyı olucaksın...özelden mesaj atarsan konuşurus canım... geçmiş oldun hepimisin bebği sağlıklı korkma canım

4. Konu Sahibi : aysem28 #4
    Iraz Guest
    canim benimde 3 lü taramada 490/1 down sendromu ihtimali cikmisti ve cok korkmustum.benide ayrintili ultrasona aldilar hemen.ama temiz cikti yani sana söyle söyliyeyim down sendromlu bebeklerin bazi belirtileri olurmuus mesela kücük parmagindaki orta kemik normalinden genis olurmus,ense kalin olurmus,birde makatina bakmislardi.yani tabiki 100/100 sonuc vermiyordur ama Allahtan baska hickimse o garantiyi veremez canim.ama icini ferah tut bebegin ve bebeklerimiz Allahin izniyle saglikli olacaklar insallah.

5. Konu Sahibi : aysem28 #5
    Giriş tarihi
    Oct 2007
    canım bu testler tarama testi kesin sonucu vermiyor..
    bizim müdürlerimizden birinin ilk çocuğunda da risk çok yüksek çıktı.amniyosentez yaptırdılar o da riskli çıktı.tam hatırlamıyorum neyle ilgiliydi görünen hata.alalım dedi doktoru bebek engelli.9 ay boyunca bu şekilde devam etti.hayır doğacak dedi anne de baba da..
    ve bebek çok sağlıklı bir şekilde doğdu.ne zeka gerili var ne de fiziksel bir engeli..
    o yüzden senden ricam Rabbime sığın sen.bu testler tam sonuç vermiyor..

6. Konu Sahibi : aysem28 #6
    benim arkadaşımda 3 lü taramada down sendromlu olduğu söylendi ve amniyosentez yaptırdı....sonuçları temiz çıktı şu anda oğlu 2 yaşında maşallah hiçbir sorunuda yok....

7. Konu Sahibi : aysem28 #7
    İNŞALLAH güzel haberler alırsın canım ve sağ sağlim doğurursun yavrunu..rabbim sana bağışlasın...

8. Konu Sahibi : aysem28 #8
    sedabaday Guest
    dün amniyosentez yapildi, cocugumu düsürcem diye cok korkuyorum, biran önce su üc hafta gecsede neticeyi alsam...

9. Konu Sahibi : aysem28 #9

amniyosentez

mrb arkadaşlar
    bende amniyosentez yaptırdım 24 gün önce ve bugün sonucunu aldım
    doktorum sabah aradı temiz çıkmış sonuçlar
    çok mutluyum
    inşallah herkesinki temiz çıkar.

10. Konu Sahibi : aysem28 #10
    Giriş tarihi
    Apr 2007
    canim cok sevindim senin adina :)

Sayfa: 1/3 123 SonSon