Amniyosentez Yaptiranlar Lütfen Yardim

Kızlar merhaba;
ben de bu konuyu çok araştırdığım için endişeli olan anne adaylarına bilgi vermek istedim. Ben ikinci doğumuma hazırlanıyorum ve oranım 314 de 1 çıktı 3lü tarama testinde. Bana kalsa yaptırmayacaktım, ilk kızımda da yaptırmamıştım ama eşim ısrar etti, doktoruma danıştım o kendi eşine her iki doğum öncesi de yaptığını ve düşük oranlarının aslında güncel olmadığını söyledi. Ben de dün yaptırdım.

1. 5-10 dk süren çık kısa ve acısız bir işlem.Amniyosentez sonrası kan uyuşmazlığı için olduğum iğne çok daha fazla acıttı

2. 1 gün dinlendim, dinlenme harici yapılacak hiçbirşey yok

3. bence bu denli önemli bir konuda özellikle çocuğunuzu riske atmayın, bir ömür pişman olmaktansa yaptırın derim ben

4. Benimki 150 TL tuttu, resmi rakam buymuş, haberiniz olsun:

arkadaşlar merhaba ,az önce doktorum aradı 3 lü tarama testi sonucuna göre down sendromu riskimyüksek çıkmış.16. haftada ,2 hafta sonra amniyosentez yapılacak...çok korkuyorum hadi o da riskli çıkarsa.. sabah sabah nasıl kötü bir haber bu...daha yeni yeni alışıyorken ona...gidecek mi benden..

Acil çünkü yeni bir test çıkmiş. Kan testi bu su alınmıyor ve bebişlere için hiçbir tehlikesi yok. Doktorum bir seçim yapmamı istedi amniosentez yada bu. Yaptıran yada bilgisi olan varsa sevinirim....:))))

canım bu testler tarama testi kesin sonucu vermiyor..
bizim müdürlerimizden birinin ilk çocuğunda da risk çok yüksek çıktı.amniyosentez yaptırdılar o da riskli çıktı.tam hatırlamıyorum neyle ilgiliydi görünen hata.alalım dedi doktoru bebek engelli.9 ay boyunca bu şekilde devam etti.hayır doğacak dedi anne de baba da..
ve bebek çok sağlıklı bir şekilde doğdu.ne zeka gerili var ne de fiziksel bir engeli..
o yüzden senden ricam Rabbime sığın sen.bu testler tam sonuç vermiyor..

Gerçekten zor bir karar bende o olayla karşıkarşıyayım ne yapacağımı bilmiyorum banada fikir verirseniz sevinirim benim olayım şöyle:benim bebeğimin ensesi kalın çıktı olması gerekenden fazla çıktı 4.7 falan çıktı...daha sonra doktor bize amiyosentezi önerdi yaşımda 38 bizde yaptırdıık.Ama onu yaparken ense kalınlığı görmedi sadece beyaz bir şey gördü hemde bebeğin ensesinde ödem, çıktı acaba şey dedik ordaki ödem toparlanmış olabilir mi?Daha sonra sonuçları bekledik ve sonuçlar geldi bizim ki tabi hızlandırılmış şekildeydi 1 haftada çıktı sonuçlar.Galiba down sendromlu ama biz daha görmedik yüzde kaç oranında olup olmadığına dair sizce ne yapmalıyım? Bu olayla karşılanlar yazabilir mi lütfen acil cevap arıyorum :/ :KK43:

Gerçekten zor bir karar bende o olayla karşıkarşıyayım ne yapacağımı bilmiyorum banada fikir verirseniz sevinirim benim olayım şöyle:benim bebeğimin ensesi kalın çıktı olması gerekenden fazla çıktı 4.7 falan çıktı...daha sonra doktor bize amiyosentezi önerdi yaşımda 38 bizde yaptırdıık.Ama onu yaparken ense kalınlığı görmedi sadece beyaz bir şey gördü hemde bebeğin ensesinde ödem, çıktı acaba şey dedik ordaki ödem toparlanmış olabilir mi?Daha sonra sonuçları bekledik ve sonuçlar geldi bizim ki tabi hızlandırılmış şekildeydi 1 haftada çıktı sonuçlar.Galiba down sendromlu ama biz daha görmedik yüzde kaç oranında olup olmadığına dair sizce ne yapmalıyım? Bu olayla karşılanlar yazabilir mi lütfen acil cevap arıyorum :/ :KK43:
Sizin sorununuza benzer bir sorunum var ama ben aminosentez yerine anne kanindan alınarak yapilan fetal dna analizi yaptırdım. 3 gun oldu yaptirali 12 gunde çıkacağını söylediler. Aslinda %99 güvenirlikli bir test ama suana kadar yanilmadigi söyleniyor. Bende sizin gibi napacagimi bilemiyorum. Ömür boyu birine muhtaç olarak yasayabilecek bir bebegi dünyaya getirmek ne kadar doğru bilemiyorum. Yarin bana birsey olsa ne olacak kim bakacak evladima ustelik normal bir cocukta olmayacak surekli ilgilenmek gerekecek allah hepimize kolaylik nasip etsin.

Sizin sorununuza benzer bir sorunum var ama ben aminosentez yerine anne kanindan alınarak yapilan fetal dna analizi yaptırdım. 3 gun oldu yaptirali 12 gunde çıkacağını söylediler. Aslinda %99 güvenirlikli bir test ama suana kadar yanilmadigi söyleniyor. Bende sizin gibi napacagimi bilemiyorum. Ömür boyu birine muhtaç olarak yasayabilecek bir bebegi dünyaya getirmek ne kadar doğru bilemiyorum. Yarin bana birsey olsa ne olacak kim bakacak evladima ustelik normal bir cocukta olmayacak surekli ilgilenmek gerekecek allah hepimize kolaylik nasip etsin.
Amin inşallah bakalım napıcaz bizde bilemiyoruz :KK43:

bebegin herşeyi normal:nazar::nazar::KK71: fakat bebeğin uyluk kemiği kısa olunca ne oluyor ne demekir:KK43::KK61::KK61: LÜTFEN ACİL ÇABUK CEVAPLARSINIZ SEVİNİRİM

Arkadaşlar merhaba ben 29 yasindayim 4,5 aylik hamileyim bir buçuk aydir çok zor zamanlar geciriyorum ikili testim yuksek riskli cikti ense 3.1 mm ve burun kemiği izlenmedi CVS yaptirdim 14 haftamda sonucu 20 gün bekledim uykusuz gecelerle sonuç net değilmiş numuneye anne hücresi karismis dediler perinatologa gidip ayrintiliya baktirdim bu sefer burun kemiği cok küçük buda bi sorun aminosentez yaptir dediler kizimi ve beni deney gibi kullaniliyolar sanki hergun dua ediyorum aminosentez yaptıranlar bana yardimci olabilir mi lutfennnn

OTE="ceydasav, post: 32125156, member: 506938"]Acil çünkü yeni bir test çıkmiş. Kan testi bu su alınmıyor ve bebişlere için hiçbir tehlikesi yok. Doktorum bir seçim yapmamı istedi amniosentez yada bu. Yaptıran yada bilgisi olan varsa sevinirim....:))))[/QUOTE]
Can

OTE="ceydasav, post: 32125156, member: 506938"]Acil çünkü yeni bir test çıkmiş. Kan testi bu su alınmıyor ve bebişlere için hiçbir tehlikesi yok. Doktorum bir seçim yapmamı istedi amniosentez yada bu. Yaptıran yada bilgisi olan varsa sevinirim....:))))
Can[/QUOTE]

Canım Merhaba sen bu kan testini yaptırdın mı sonuç nasıl çıktı ben de dün yaptırdım kanimi verdim ama çok korkuyorum olmsuz olursa ne yaparım bilemiyorum Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Arkadaşlar merhaba ben 29 yasindayim 4,5 aylik hamileyim bir buçuk aydir çok zor zamanlar geciriyorum ikili testim yuksek riskli cikti ense 3.1 mm ve burun kemiği izlenmedi CVS yaptirdim 14 haftamda sonucu 20 gün bekledim uykusuz gecelerle sonuç net değilmiş numuneye anne hücresi karismis dediler perinatologa gidip ayrintiliya baktirdim bu sefer burun kemiği cok küçük buda bi sorun aminosentez yaptir dediler kizimi ve beni deney gibi kullaniliyolar sanki hergun dua ediyorum aminosentez yaptıranlar bana yardimci olabilir mi lutfennnn

Sonucunuzu bizlerle paylaşır mısınız acaba? Bazı kullanıcılar kendi dertleri geçince buraya yazmaz oluyorlar, lütfen siz onlardan olmayın..

Merhabalar bende iki gun once amniyosentez yaptirdim ve sonucunu üç hafta sonra alacağım. . Nasil geçecek bu günler bilmiyorum çok stresliyim stresten devamli burnum kaniyo

Arkadaşlar bugün amniyosentez yapildi düne kadar hareketini neredeyse hiç hissetmediğim bebeğim bugün yerinde durmuyor içerde sanki sürekli hopluyor. Acaba böyle olan oldu mu

Arkadaşlar 25 haftalık hamileyim.
İkili tarama testlerimiz tertemiz çıkmıştı doktorum 3 luye gerek görmedi bu yüzden.Biz yine tedbri almak adına Detaylı ultrasyonumuzu yaptırdık ama sonuç:KK61:Bebeğimin sol böbreği yerinde yok,ilk yok dendi sonra biraz aşağıda pelvik böbrek dendi.Tarama devam ederken bu seferde kalbinde deliğe rastlandı.(dünyam başıma yıkıldı kısacası)
Sonra Çapa hastanesindeki profesorlerden görüşme ayarlayıp tekrar detaylı ugs ye girdim sonuç aynı böbrek yerinde yok ve kalp delik.Sonra Ekardiyo uzmanları kalbine baktı,iki organda problem olduğu için down sendromu olabileceği ve degeorge sendromumu ne dedi.Yarın amniyosentez ile karnımdan sıvı alınacak çok korkuyorum,Bebeğimi kaybetmekten ve sonuçların kötü çıkmasından.:KK61:

İkili tarama testlerimiz tertemiz çıkmıştı doktorum 3 luye gerek görmedi bu yüzden.Biz yine tedbri almak adına Detaylı ultrasyonumuzu yaptırdık ama sonuç:KK61:Bebeğimin sol böbreği yerinde yok,ilk yok dendi sonra biraz aşağıda pelvik böbrek dendi.Tarama devam ederken bu seferde kalbinde deliğe rastlandı.(dünyam başıma yıkıldı kısacası)
Sonra Çapa hastanesindeki profesorlerden görüşme ayarlayıp tekrar detaylı ugs ye girdim sonuç aynı böbrek yerinde yok ve kalp delik.Sonra Ekardiyo uzmanları kalbine baktı,iki organda problem olduğu için down sendromu olabileceği ve degeorge sendromumu ne dedi.Yarın amniyosentez ile karnımdan sıvı alınacak çok korkuyorum,Bebeğimi kaybetmekten ve sonuçların kötü çıkmasından.:KK61:
Çok geçmiş olsun bazen düzelme oluyor görünen şey yok olabilir yada olması gerektiği duruma dönebiliyor ınş. Bebisin toparlar

Merhaba benimde ayrıntılı ultrasonum sıkıntılı pazartesi amniosrntez yapılacak #monikcys siz ne yaptınız sonucunuz nasıl

Merhaba bimde ayrıntılı ultrasonum sıkıntılı ne yaptınız merak ettim

X