Amniyosentez Yaptiranlar Lütfen Yardim

Merhaba benimde 2li taramada risk çıktı 111\1. 13.haftadayım 16.haftada görüşelim dedi gataya gidiyorum ayrıntılı ulrason felan yapmadı bişeyde soramadım ben çıkmadan başkasını aldı

Amniyosentez için Hangi devlet veya özel hastane önerirsiniz... Bu konuda fiyat bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim....Birde bu işlem nasıl bişi, ağrı sızı oluyor mu acaba ?:KK19:

hayırlısı olur inş. sonuçların iyi çıkar inş. Üçlü testimde 1:8 risk çıktı. Bende 13 nisanda yaptırdım amniyosentez. 2 ila 4 hafta arasında sonuçları çıkar dediler. Bir haftası bitti. Bekliyorum sabırsızlıkla.
Amniyosentez nasıl çıktı arkadaşım

Merhabalar benimde ikili tarama testin 70/1 çıktı ense kalınlığı normalmis amniyosentez önerdiler sizin seçimimiz biz öneriyoruz bu sonuçlara gore illa bebeginizde sorun var diyemeyiz yok da denilmez dediler tabi yaptirirsam düşük riski de var denildi. Karar vermek o kadar zor ki en çok da sağlikli bebeğim se düşük olma ihtimali uykular uyuyamadim zor da olsa yaptırmaya karar verdim ve geçtiğimiz salı günü yaptırdık çok şükür bebeğim sağlıklı düşük riskin yok oldu en büyük korkumdu bebeğimi kaybederim diye simdi 4. Gunumuzdeyiz ve kendimi çok iyi hissediyorum simdi sonucu bekliyoruz Allahın izniyle inşallah güzel sonuçlar alırız ankara gata da yaptırdım

merhaba bende 25 Kasımda amniyosentez yaptırdım. şimdi sonuç bekliyorum ve hiç aklımdan çıkmıyor inşallah sonucumuz temiz çıkar. benim ikili testimde kombine risk 1/990 sadece yaş riski 1/190 çıkmıştı. yaşım 37, ense kalınlığımız 1.30 mm, nazal kemik oluşmuştu.

Arkadaşla ben bugün sonucumu aldım. Sonucumuz tertemiz çıktı çok şükür. :anneadayı::KK200::KK200::KK200::halay::halay::halay::halay::halay:Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın, bu 21 gün bana geçmek bilmedi akşam, sabah, yemekte, iş yerinde hiç aklımdan çıkmadı, hep eğer bebeğim genetik bozukluğa sahipse onu en iyi nasıl büyütebilirim, bunu kabullenme sürecim, diğer çocuklarımla arasındaki bağın oluşması , vs. vs. vs. düşündüm durdum. bebeğimi aldırmayı asla düşünmedim eşim de öyle bana hep "tevekkül et biraz Rbbim bizden daha iyi bilir" dedi. Çok şükür bebeğim hiçbir genetik bozukluğa sahip değil. İnşallah tüm sonuç bekleyenler de böyle güzel sonuçlar alır.

merhaba bende 25 Kasımda amniyosentez yaptırdım. şimdi sonuç bekliyorum ve hiç aklımdan çıkmıyor inşallah sonucumuz temiz çıkar. benim ikili testimde kombine risk 1/990 sadece yaş riski 1/190 çıkmıştı. yaşım 37, ense kalınlığımız 1.30 mm, nazal kemik oluşmuştu.
Bende 23 kasımda yaptırdım merakla ve üzüntüyle bekliyorum hayır olur inşallah

iyi günler bende 15.02.2017 de amniyosentes yaptırdım 2 li teste risk 1/106 çıktı ayrıntılı ult pek bir şey anlamadılar kan sonuçlarımda temiz çıktı tek anlıyamadığımız neden riskli çıktılığı doktorum da riske girmedi ben Gaziantep ünv. sevk etti amniyosentesi yrd. doc yaptı sonucu 05.03.2017 çıkacakmış ne olur dua edin içimde oğlu kıpır kıpır :anneadayı: nasıl olur anlamadım

Çok şükür temiz canım emin m seninde öyle zaten bu artık ıspatlandı doğruluğu az... Hangi konuda down konusunda mesela benim 1.50 çıktı risk yüksekti meğer gelişim geriliği denmiş down falan değil yani Allah yardım etsin sonucunu nezaman alacaksın hayır lı haberler al İnş ki emin im öyle haber ver bana çok merak ederim

Çok şükür temiz canım emin m seninde öyle zaten bu artık ıspatlandı doğruluğu az... Hangi konuda down konusunda mesela benim 1.50 çıktı risk yüksekti meğer gelişim geriliği denmiş down falan değil yani Allah yardım etsin sonucunu nezaman alacaksın hayır lı haberler al İnş ki emin im öyle haber ver bana çok merak ederim
çok saol inşallah güzel haber alacağım allahın izniyle 05.03.2017 tarihinde sonuç :KK43:

Korkma İnş benim tarama kötü çıkmıştı down dediler oysa gelişim geriliği denmiş şimdi onla uğraşıyorum doktor aslında bu testin başka şeylerde söylediğini dedi 2 hafta geriden geliyor bu hafta suyumuz azaldı Allah büyük sabırla bekliyoruz

Korkma İnş benim tarama kötü çıkmıştı down dediler oysa gelişim geriliği denmiş şimdi onla uğraşıyorum doktor aslında bu testin başka şeylerde söylediğini dedi 2 hafta geriden geliyor bu hafta suyumuz azaldı Allah büyük sabırla bekliyoruz
Allahım yar ve yardımcın olsun inşallah :anneadayı: sorun şu ki benim bebeşin gelişimi güzel yanlız ayrıntılı ult bakıldığında bağırsakta leke varmış ünv. hastanesi açıklama yapmıyor ben araştırdım doktorun notlarından kendi doktoruma gittim oda bana gösterdi tek başına bir şey değil dedi zamanla geçermiş ense kalınlığına normal ama işte ana yüreği laf anlamıyor bir oğlum daha var 3,5 yaşında oda alıştı artık karnıma gelip kardeşiyle konuşuyor allahım hayırlısını versin her şeyden önce bu 15 günüm kaldı eğer ikili testi yaptırmasaydım bilmeyecektim çünkü ult anormal bir durumumuz yoktu

Benimde öyleydi herşey ense burun baktığında normaldi gelişim de öyleydi suyu iyi ama 22. Haftada başlıyormuş bu sıkıntılar atlatırız İnşallah down sendromu değilmiş yani aslında gelişim geriliği olacağını söylüyormuş bence sende korkma İnş o parlaklık yok olucak bir çok kişide duydum geçtiğini Allaha emanetler dünyaya getirip hasta oluyorlar ne yapabiliyoruz ki ama hamileyken en büyük stres göz görmüyor görmeyince stres büyüyor şimdi i benimde erken doğum veya karnında kaybetme riskim var yapacak hiç bileyim de yok Allah ne dediyse o dualarım seninle.... Tertemiz sonucunda benim gibi ağlayacaksın ahh boşver ne çektim diye

Benimde öyleydi herşey ense burun baktığında normaldi gelişim de öyleydi suyu iyi ama 22. Haftada başlıyormuş bu sıkıntılar atlatırız İnşallah down sendromu değilmiş yani aslında gelişim geriliği olacağını söylüyormuş bence sende korkma İnş o parlaklık yok olucak bir çok kişide duydum geçtiğini Allaha emanetler dünyaya getirip hasta oluyorlar ne yapabiliyoruz ki ama hamileyken en büyük stres göz görmüyor görmeyince stres büyüyor şimdi i benimde erken doğum veya karnında kaybetme riskim var yapacak hiç bileyim de yok Allah ne dediyse o dualarım seninle.... Tertemiz sonucunda benim gibi ağlayacaksın ahh boşver ne çektim diye
Saol canım allah razı olsun rabbim tüm bebekleri korusun inşallah :)

sonucum çıktıııııı 20.03/çok şükür iyi çıktı :anneadayı: yanlız bu sefer de suyum fazlaymış :KK43:

Ben doğum yaptım erken geldi dünyaya oğlum 12 gün yaşadı ve melek oldu.... Rabbim inşallah sizlerin evladını bağışlasın

Harmony ve Nifty gibi testler var amniyosentez kadar kesin ve sadece koldan kan aliniyor belki bilmeyen vardir diye yaziyorum

12+4 haftalik hamileyim.
dun rutin ikili test ve ense kalinligi olcumu icin hastaneye gittim. her sey normal der gecerler diye bekliyodum ki doktorum ultrasonda biraz baktiktan sonra beni bekletip ultrason uzmanini getirdi. o da doktoru onayladi ve ensesinin kalin oldugunu soylediler. daha sonra bekleyip ayrintili ultrasona aldilar. her sey yerindeydi, eli, bacaklari, organlari, burun kemigi ama ense kalinligi 3.1mis. kalbinde de fazla sorun gormedim dedi. o an soramadim fazla gormedim derken ne demek istedigini.
simdi hastanenin genetik profesorune yonlendirildim, yogun oldugu icin randevu vermelerini bekliyorum.
o da kontrol ettikten sonra nifty testi mi amniyosentez mi yapilacagina karar verilecekmis. ayrintili ultason uzmani amniyosentez daha kesin ve diger genetik hastaliklari da goruyor dedi. nifty icin de sadece down sendromu hakkinda bilgi verdigini soyledi. sanirim onlar ne karar verirlerse versinler ben emin olmak icin amniyosentez yaptiracagim.

X