Cilt Bakımı Ürünleri Defne sabunu

Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri

Yazzy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2008
15
0
40
Sevgili arkadaslar,

forumda sabun kullanmayin diye baslik okumustum. Tam aksini iddia eden Türkiyedeki kuzenim bana defne sabunu kullanmam gerektigini sivilceleri yok ettigini kuru ciltlere iyi geldigini söylemisti.

Sizce dogrumu? Faydasini gören varmi aranizda? Kullansam mi kullanmasam mi diye tereddüteyim suan.

Sevgiler.

Canım ,temizlik ve güzellik makyajdan ve maskelerden ibaret değildir.Ben temizlikte öncelikle su ve sabundan yanayım.Defne yaprağı olabilir başka bir bitkisel sabun olabilir.yeterksabun ve su kullan internet şimdi yaptığım kısa araştımayı ya buraya kopyaladım;antibakteriyelmiş,kullan hayatım
"Defne Yağı Sabunu; Akdeniz kıyılarında, Türkiye' nin Antakya ili civarında yetiştirilen defne ağaçlarının meyve ve yaprak yağları ile saf yemeklik zeytin yağından yapılır. Defne ağacının yaprağı, antiseptik ve anti-bakteriyel içeriğinden dolayı iyileştirici bir güç içerir. Bu sabun, yüzyıllardır kullanılan çok eski, geleneksel bir formüle dayanılarak yapılmış ve nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar gelmiştir. Geleneksel defne sabunu, hem cilt hem de saç için kullanabilen doğal el yapımı bir sabundur".

Hizli cevabin için tsk Piyano.

Denemekte fayda var demi. Zaten almistim fakat kullanmaya cesaretim olmadi. Asiri hassas ve kuru cildim var. Ayrica parfüme karsida alerjim var. çok kurutur diye korkuyorum.

Sabah tonik, aksam ise defne sabunu kullansam belki kurutmaz ne dersiniz?

Deneyip yazarim gelismeleri

Son düzenleme:
evet ben de defne sabununu kullanıyorum yaklaşık bir haftadır şaşılacak derecede azaldı sivilcelerim hatta hiç kalmadı kuruttu resmen tarafımdan herkese önerilir ama ben bir tanıdığa antakyadan getirtmiştim burda sahteleri çok fazlaymış alırken heryerden almayın derim ben

Çok kuru ciltleri sabun kullanmak daha da kurutur hele ki defne sabununun sivilceleri dahi kurttuğunu düşünürsek, faydasından çok zararı olacaktır.

Her bitkisel ürün her cilde uymaz arkadaşlar, ben de doğallıktan yanayım ve doğal ürünler kullanıyorum ama cildinize uygun bitkileri seçin...

Kuru ciltler için
Keçi sütü sabunu veya ballı sabun
uygun olur. bakınız : Bagno Di Roma. (sadece yüz için doğal sabun markası)

Sevgili arkadaslar,

forumda sabun kullanmayin diye baslik okumustum. Tam aksini iddia eden Türkiyedeki kuzenim bana defne sabunu kullanmam gerektigini sivilceleri yok ettigini kuru ciltlere iyi geldigini söylemisti.

Sizce dogrumu? Faydasini gören varmi aranizda? Kullansam mi kullanmasam mi diye tereddüteyim suan.

Sevgiler.

Benim bir arkadaşımın yüzü sivilceyle doluydu defne sabunu kullanıyorum dediğinden beri yüzünde birşey kalmadı.Sonra ben de kullanmaya başladım.Yüzümde sivilce yok ama cildi çok hoş yapıyor.ne kurutuyor ne de yağlı yapıyor.çünkü sabun zeytinyağlı.hatta banyoda bile lif ile kullanıyorum.Selülütlere de iyi geldiğini okumuştum.kullanın derim ben.duş jellerine boşuna para veriyoruz.

deniz24le aynı görüşteyim sanki vücut jelleri defne sabunu kadar temizlemiyo köpürüyo sadece güzel kokuyo o kadar ama defne sabununun temizlediğini hissediyorum ayrıca banyoda kabak lifini de şiddetle tavsiye ederim

Sevgili arkadaslar,

Sevgiler.

otacınınn bende aldım ama gunluk agacı sabunu dıger cesıtlerı ısırgan lavanta defne çam katranlı bısey olcagını sanma markaya guvendım aldım denıycem ıste)))

Ben saçım için kullanıyorum defne sabununu... Benim saçım çok dökülürdü ve yağlıydı.. Defne sabunu kullandığımdan beri hem daha geç yağlanıyor hem dökülmüyor. Saçımı yıkarken ister istemez yüzümede bulaşıyor... Bir zararını görmedim ben. Cildin kuru ve hassassa dikkatli kullan. Mutlaka nemlendirci ile destekle derim ben.

ben 2 gündür saçım ve yüzüm için kullanıyorum antakya'dan ev yapımı defne sabununu. yüzümü kurutur diye düşünmüştüm ama pamuk gibi yaptı, saçlarıma da saç kremi ile birlikte kullandım çok güzel oldu

kızlar cildim çok kuruydu hemde sivilce sorunum vardı şu an sivilceler için bişi diyemem etkisini anlamak için uzun süre kullanmak lazım ama diğer sabunların aksine cildimi kurutmadı yumuşacık yaptı:nazar:

Küçükken annem yıkardı bizi o zaman saçlarım halat gibiydi.Defne sabunu kullanmıyoduk ama yeşil sabun kullanıyoduk.İkisi farklı şeyler sanırım.Büyüdükçe kafada saç kalmadı.Bide aşırı bi kepek problemim var benim head & shoulders dışındaki bütün şampuanlar kepek yapıyo bana.Saçlarım şu sıralar çok dökülüyo diye zeytinyağlı defne sabunu kullanıyorum dökülme biraz azaldı gibi.Şampuanı hepten bıraktım.Sabun saçı kurutuyo ona çare olarak saç kremi kullanıyorum.Banyo tasının içine saç kremini döküp sulandırıyorum ve saç uçlarıma döküyorum.Bu arada kullandığım sabunun markası MEHMET AYDIN a101 de satılıyodu bi ara.

Küçükken nefret ederdim sık ve gür saçlarımdan.Ahh nerede o saçlar şimdi :KK43:

saçlarıma kullandım ama devam edemedim. saçımda boya olduğu için keçeleştirdi ve hiç durulanmamış gibi yağlı bir his bıraktı. ama dediğim gibi saçımdaki boyadan olabilir. yüzüme de kullanıyorum, ama öyle çok bir faydasını göremedim. cildim karma bu arada

ben antakyalıyım bizim büyüklerimiz hep defne sabunu kullanırlar. benim yüzümde sivilce vardı defne sabunu kuruttu, saçım çok yağlanıyordu defne sabunu kullan dediler yumuşacık oldu saçım. ama bilmiyom etkisini bgün başladım. sonuç gösterirse yazarım..

defne sabunu Ankarada bulunurmu cildim hem yağlı hemde kabarıklar oluyor güneşe soğuya çıkıınca doktor defne sabunu iyi gelir dedi bie deniz tuzu diyolar mavi renkte oluyor iyi gelir mi

defne sabununu çok kuru cildi olanlar kullanmasın. onun haricinde her cilt tipine uyar. ama cildinizi ve saçınızı nemlendirici kremle desteklemeyi de unutmayın tabi. çünkü ne kadar doğal bitkisel vs. de olsa sabun oldukça bazik, cildimiz ise sabuna göre asidik oluyor. o nedenle nemlendirici de kullanmak lazım. defne sabunu antiseptik olduğu için sivilceli ciltlere de iyi gelir. ayrıca kepekli saçlarda da faydalı olduğu söyleniyor. birçok marka var illa ki bulursunuz. kozmetikçilerde, markette, aktarda vs. bulabilirsiniz.

defne sabununu çok kuru cildi olanlar kullanmasın. onun haricinde her cilt tipine uyar. ama cildinizi ve saçınızı nemlendirici kremle desteklemeyi de unutmayın tabi. çünkü ne kadar doğal bitkisel vs. de olsa sabun oldukça bazik, cildimiz ise sabuna göre asidik oluyor. o nedenle nemlendirici de kullanmak lazım. defne sabunu antiseptik olduğu için sivilceli ciltlere de iyi gelir. ayrıca kepekli saçlarda da faydalı olduğu söyleniyor. birçok marka var illa ki bulursunuz. kozmetikçilerde, markette, aktarda vs. bulabilirsiniz.

bigi için tşk saçımda kepek çok deniycem kremi nasıl kullanırım bilemem çünkü hiç saç kremi kullanmadım

cildimede saçlarımada otacı defne sabunu kullanmaya başladım yaklaşık iki hafta oluyor benim gibi hassas ciltli bir insan bile kullana biliyorsa herkeste kullanabilir bence cildimi ipek gibi yaptı saçlarınsa bir aylık alışma süresi varmış onun için yorum yapamıycam ama ciltte resmen mucize gibi bir şey.

şiddetle tavsiye ettiğim sabun. kesinlikle gratis gibi büyük kozmatik zincirlerde satılanlardan almayın. mümkünse hataylı bir arkadaş edinin ve ondan sizin için ev yapımı getirmesini rica edin. böyle bir seçeneğiniz yoksa eğer ki benimde yok :) o zaman internette küçük bir araştırma yaparak hataylı küçük üreticilere ulaşıp sipariş verebilirsiniz.

X