Bebek Beslenmesi bebekler gece kalkıyor mu?kaç saatte bir emiyorlar?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

inciboncuk

Guru
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2007
923
16
43
Arkadaşlar bebeklerinizin uyku düzeni nasıl benimki akşam 9 buçukta bi yatıyo gece 3 buçuk 4 te ben zorla uyandırıp emziriyorum sizinkiler nasıl aç kalıyor diye korkuyorum bi de gündüzleri kaç saatte bir emziriyorsunuz?ben hala ağlamasa da 2 saatte bir emziriyorum.CADIARZU

Benim oğlum 2 ay dokuz günlük.gece 12:00 da uyuduğu zaman sabah 04:00 kalkıyor.bunun dışında her saat başı uyanıkta olsa uyusada emiyor.dört te yattığımız zaman beşte kalkıyoruz altıda kalkıyoruz vb...
Dört saat uyku bana çok geldiği için önce bebeği uyandırıyordum ama uyandırsamda o emmiyor uyumaya çalışıyordu.Kilo alması ve sağlığı iyi bu açıdan onu rahatsız etmemeye karar verdim...

Arkadaşlar bebeklerinizin uyku düzeni nasıl benimki akşam 9 buçukta bi yatıyo gece 3 buçuk 4 te ben zorla uyandırıp emziriyorum sizinkiler nasıl aç kalıyor diye korkuyorum bi de gündüzleri kaç saatte bir emziriyorsunuz?ben hala ağlamasa da 2 saatte bir emziriyorum.CADIARZU

ayyy canım yaaa acıkıyordur o 9dan 4e kadar
demek uykusu çok ağır acıktıgının bile farkına varmıyor bebiş:)
biz 8-9 da emişiyoruz sonra 12 gibi bir daha...
derken saat 4gibi uyanıyor bir daha emişiyoruz
sonra sabah 6-7 gibi bir daha emiyor...
gündüzleri meleğime kalsa yarım saatte bir emecek ama ben 2,5-3 saatte vermeye çalışıyorum.

Benim fırlamam doğduğundan beri sağı solu belli değil. Bir bakıyorsun saatte bir uyanıyo, bir bakıyorsun 3 saat uyuyor. Sayesinde zombi gibiyim. Ben gözünü açık bulduğum an dayıyorum memeyi düşük tartılı doğduğu için. Doktorum bana şunu sıkı sıkı tembih etmişti. 2 satte bir emzir, eğer uyuyorsa 4 saati geçme. bende kırk yılda bir 3 saat uyursa korkmuyorum. Ama benim fırlamam acıkmıyor. En nefret ettiği şey emmek. Burnunu sıka sıka emziriyorum

canım benım oğlumunda uykusu ağır aksam 9,10 gıbı uyuyor,sabah 4 e kadar uyuyor rahat ama ben arada uykusunda emzırıyorum bazen oyle uyuduguda oluyor,ağlayınca uyanıyorum

canlarım bizimkiler artık 3 aylık oldu 1 aylık bebekler gibi cok acıkmayacak ve daha derin uyuyacaklar geceleri. bizimkide öyle. gece en fazla 2 kez uyanıyor. 9 dan 3 kadar uyuyor. eskisi gibi değiller onlarda değişiyorlar. hatta koca adam oldular resmen:))

canım benımkıde 10 gıbı yatıp gece 2 kere kalkıyor
ama bazen 3-4 oluyor sanırım o gunler tam doymadıgı ıcın cogalıyor kalkması

benim ki 8-9 gibi yatıyor bazen 12 kalkıyo sonra 3-5 gibi uyanıyo sabah 8 de tekrar kalkıyo
bazen 10 gibi yatıyor 2 de 4 de ve 7.30 da kalkıyo
artık keyfi hangisine yeterse
gündüz ukusu pek yok kuş uykusu gibi en çok 1 saat uyuyo
1.5 saatte bir emziriyorum gündüzleri az az emiyo ama napayım
kilosu iyi çok şükür

benim ki 8-9 gibi yatıyor bazen 12 kalkıyo sonra 3-5 gibi uyanıyo sabah 8 de tekrar kalkıyo
bazen 10 gibi yatıyor 2 de 4 de ve 7.30 da kalkıyo
artık keyfi hangisine yeterse
gündüz ukusu pek yok kuş uykusu gibi en çok 1 saat uyuyo
1.5 saatte bir emziriyorum gündüzleri az az emiyo ama napayım
kilosu iyi çok şükür

3 aylık bebeğe 1,5 saatte bir çok değil micanım hazımsızlık yapmıyor mu?

ben gece 12 de en son emziriyorum sabah 7ye kadar drumuz gece beslenmesini kesinlikle yasakladı bende size soracaktım siz bu linki açmışsınız saolun bende merakta kaldım ama drunm uyku en büyük besin dedi...

benimki 9da uyuyo 12de uyanıyo tekrar uyuyo 4 te uyanıyo sonra 1 saatte bir uynıyo 8 e kadar gün içindede sürekli emiyo belli olmuyo bazen yarım saatte bazen 1 saatte ama emmeden uymuyo kakası varsa bile emmek istiyo emerken altını dolduruyo günde 5-6 kere kaka yapıyo

benimkide günün belli saatlerinde çok mızmız özellikle aksam 8 den sonra bazen 11-12 ye kadar sürüyor sürekli meme versem istiyor osaatlerde, sonra artık yoruluyor uyuyor bazen gece 3 veya 4 gibi kalkıyor emiyor uyuyor bazende hiç uyanmadan sabah 7 ye kadar uyuyor. Ama sabah kalktığında baya gazı oluyor ve kakasını yapıyor. b&m arkadaşımın dediği gibi kakası varsa bile emmek istiyor ve emerken kakasını yapıyor. ama artık benimki gunde 2 bazen 3 sefer kaka yapıyor ve çok gazlı bie kızım var. Gazı yüzünden uykusundan bile uyanıyor çocuğum..

Benim kızım gündüz iyi maşallah ama gece biraz sıkıntılı oluyor mesela dün gece bir uyandı uyumak bilmedi,sallamaya falan da çok alıştırk istemedim 7.5 aylık kocaman kız oldu zaten..:KK66: Ek gıda da vermemize rağmen gece göğsümde uyumak istiyor hep,emmek istiyor..Kızlar kolikli yani gaz sancısı olan bebekler için rahatlatıcı müziklerin olduğu cd.ler var..Denediniz mi hiç? Belki bir işe yarar..

slm benim oglumda 14 haftalik gunduz uykusu hic yok denecek kadar az gecede 3 saate 4 saate uyaniyor yani belli olmuyor pek duzene oturamdik daha gunduzlerde 2 saate bir veriyom ona kalsa gogsumde uyum kalkacak ben izn vermiyom ama yinede benle dalga geciyorlar az emzir memisin dusecek :)

ben gece 12 de en son emziriyorum sabah 7ye kadar drumuz gece beslenmesini kesinlikle yasakladı bende size soracaktım siz bu linki açmışsınız saolun bende merakta kaldım ama drunm uyku en büyük besin dedi...

şuan çok şaşkınım
3 aylık bebek gece hiç beslenmeden olur mu yaaaa
tamam uyku da önemli ama bebişin kendisi uyanmıyor mu zaten?
uyanmasa bile senin uyandırıp beslenmen lazım

doktorumun da önerisi üzerine ben de doğduğu günden beri gündüz 2 saatte bir kaldırıp emzirme gece ise asla uyandırmama uygulamasını yapıyorum şu an gündüz 2 saatten fazla uyumuyor zaten (hatta 1 saatten fazla)gece kaka yapmadığı sürece ve ağlamadığı sürece kaldırmıyorum ama 9:30 dan 3:30 a da 6 saat var arada 12 de bir kaç kez emzirdim bu sefer yine 3:30 gibi kalktı ve kaka düzeni de değişti bi de gece emdikten sonra gazını çıkarabiliyor musunuz?uykulu uykulu gaz da çıkaramıyor ööööyle gazlı gazlı yatıyor sonra sabah cart cort sesleriyle uyanıyorum:)

benim kızımda eğer 12 de uyandırıp emzirmezsem 4.30 ta kalkıyo emmeye 2 gece uyandırmadım 6 saat aç aç uyudu çok üzülüyodum neyse içim rahatladı enazından :)

ya benim oglum hala 2 bazen 3 saatte bi emmek istiyo sabah 5ten sonrada saat bası uyanıyo siz ne güzel rahatlamışsınız

X