Ya sigarayı bırakamazsam :(( sigarayı bırakan hamişlerrrr yardımmmm çok mutsuzum

minik2008

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2008
9
0
kızlar herkese selam,
ben sizle bir endişemi paylaşmak istiyorum. Haziran sonu korunmayı bırakıcam bende. artık çalışmalara başlıycaz yani :) ben 6 yıldır sigara içen biriyim. şu andaki durumum günde 1 paket (en az). geçenlerde bebiş düşüncesi ile 1 hafta bırakmayı denedim başaramadım. Ya hamileliğimde de bırakamazsam naparım ben. bilinçli bir insanım tabiki zararlarını biliyorum ama bırakamıyorum. tek umudum hamileliğimde iğrenmek sigaradan. daha önce sigara içip de hamile olduğunu öğrenince bırakanlar tecrübelerinize ihtiyacım var. lütfen. :1no2::bbo:

Ben 28 yasindayim ve 17 yasindan beri sigarayi hic birakmamistim.
Ama bebek istedigim gun sigarayi birakacagima da emindim. Gunde 2 paket sigara iciyodum. Hamile kalmayi dusunmeye basladigim ilk gun sigarayi biraktim. Inan bana gercekten istersen birakirsin. Ama esinin de birakmasi bence cok onemli. Hamile kaldiginda sigarayi birakmak diil aslinda en az 2-3 ay oncesinde birakmak lazim. Cunku biraktigim ilk ay gercekten cok zorlandim. Hamileligin basinda ztn stressli bi durumun icinde olucaksin, O donemde birakman daha zor. Oncesinde bu stresi yasayip kurtulman en iyisi olur. Saglikli sigarasiz bir ortamda bebegini dunyaya getirmen dilegiyle....

helinasli çok teşekkür ederim, sanki etrafımda hep hiç sigara içmemişler var gibi hissediyorum. önceden bırakabilmek gerçekten çok iyi olur tabi. offfff ay lanet olsun şu sigaraya başladığım güne. her seferinde aman nasılsa korunuyorum psikolojik baskı yapmıyım kendime diye diye bugüne geldim :) inşallah dediğin gibi olur canım. sevgiler.

bende senin gibi düşünüyordum ama hamile olduğumu öğrendiğim günden beri içmiyorum sadece 3 gün sıkıntı çekiyorsun 3 gün sonra rahatlıyorsun.bol bol su iç ve sakız tavsiye ederim.ben şu an 10 haftalık hamileyim ve hiç sigara içmedim rahat ol sende içmezsin.helede hamile iken sigara içmenin bebeğine vereceği zararları bilirsen emin ol hiç içmezsin.sağlıklı bir hamilelik geçirmeni dilerim.

ben 7 yıldır sigara kullanıyordum 1 paket içiyordum geçtiği günlerde oluyorduçok stresli bir işyerinde çalışıyorum muhasebeciyim düşün artık gerisini ofiste herkes sigara kullanıyor 2,5 yıl bebek için uğraştım sonunda çok şükür hamileyim 26 haftalık hamile kaldığım gün sigarayı ağzıma bile almadım çünkü ona kavuşmak için çok uğraşlar verdik.çok fazla stresli olmadım beyinle alakalı bir durum bu nedenle stres yapma inan ol bebeişin için onun bile üstesinden gelirsin

Ben aslinda suanda soyle diyorum. Iyiki bebek istemisim..Yoksa sigarayi birakmayi dusunmezdim asla..O kadar asiktim ki sigaraya..Simdi de bi daha asla baslamam..Ne kadar iyi hissediyorum kendimi biraktigim icin..Keske hic icmemis olsaydim ama zararin neresinden donulse kardir..Ama bence esinin de sana yardimci olmasi lazim bu konuda..Birlikte birakmak cok daha kolay..Basarilar...

kızlar herkese selam,
ben sizle bir endişemi paylaşmak istiyorum. Haziran sonu korunmayı bırakıcam bende. artık çalışmalara başlıycaz yani :) ben 6 yıldır sigara içen biriyim. şu andaki durumum günde 1 paket (en az). geçenlerde bebiş düşüncesi ile 1 hafta bırakmayı denedim başaramadım. Ya hamileliğimde de bırakamazsam naparım ben. bilinçli bir insanım tabiki zararlarını biliyorum ama bırakamıyorum. tek umudum hamileliğimde iğrenmek sigaradan. daha önce sigara içip de hamile olduğunu öğrenince bırakanlar tecrübelerinize ihtiyacım var. lütfen. :1no2::bbo:

CANIM BENDE AYNI DERTEYIMM BU AY TUP BEBEK TEDAVISINE BASLICAZZ DOKTOR BIRAKMAMI SOLEDI VE BEN HALEN ICIYORUMM HAMIS OLURSAM INSSALLAH O ZAMAN NASIL BIRAKCAM BILMIYOM senağlama

kızlar bunda bu kadar büyütülcek bişi yok alt üstü sigara bebişten önemlimiki? bol bol su için ve sakız çiğneyin inanın çok faydası oluyor

hamılelıkte içilen sıgara bebegın kılosunu cok etkılıyor arkadaslar bunu aklınızdan cıkarmayın olurmu?bısey merak edıyorum sıgara içmek gebelıgı engellermı?cvp verırsenız cok sevınırım arkadaslar

ben de ilk öörendiimde bırakmadım öğrenene kadar 1 paket içtim öğrendikte sonra da günde 4 tane yarım içtim 1 hafta.10 gündür de hiç içmiorum cnm istemio Allah içmemi istemio bence

canım bende aynı durumdaydım günde 1 paket bitiyordu. evlendim bırakacam dedim olmadı eşimle kavga ettim yine bırakamadım. ama hamile olduğumu öğrendiğim gün hiç düşünmeden bıraktım ve inan bana şimdi hiç aramaıyorum bile. ve tiksiniyorumda. bu gerçekten istemekle alakalı bişey içinden gelirse ve istersen yapacağına eminim... şimdi etrafımdakilere bile bıraktırma çabasındayım....

canim ben de eski tiryakilerdendim,cok fazla icerdim...
ama baktim ki hamileyim hic teretdutsuz biraktim sigarayi,zor olsa da biraktim.
sigara icen kadinalrda,dusuk riski,ölü dogum riski,bebekte zeka geriligi olma riski cok yuksekmis...bunlari duyunca hemen biraktim...ileride Allah korusun sagliklsiz bir ebebk dogurmaktansa dedim,zevklerimi bir koseye attim...
bence sen de öyle yap..insallah guzel ve tatli bir bebegin olur...sevgilerr....

kızlar herkese selam,

arkadaşım ben 10 yıldır sigara içiyordum tam tiryakiydim sigarayı asla bırakamam diyordum ama öyle olmadı gebe kalınca bebiş bıraktırdı bana :dance: bir tiksinti geldi iğrendim sigaradan eşim içince bile rahatsız oluyorum midem bulanıyor. evde kimseye sigara içirmiyorum.. inşallah sende tiksinirsin sigaradan.

kızlar çok şükür benim gibi birileri de varmış ya, süpersiniz siz. bu arada eşim zaten içmiyor, o açıdan şanslıyım. ahh kızlar ahh, Allah hamiş olanlarınızın bebişini kucağına sağlıkla aldığı günleri nasip etsin. bakalım zaman ne gösterecek benim için. inşallah tiksinirim :))

canım bende aynı durumdaydım günde 1 paket bitiyordu. evlendim bırakacam dedim olmadı eşimle kavga ettim yine bırakamadım. ama hamile olduğumu öğrendiğim gün hiç düşünmeden bıraktım ve inan bana şimdi hiç aramaıyorum bile. ve tiksiniyorumda. bu gerçekten istemekle alakalı bişey içinden gelirse ve istersen yapacağına eminim... şimdi etrafımdakilere bile bıraktırma çabasındayım....

gözbebeği, inşallah ben de tiksinirim ve bir daha bırakırsam da başlamam zaten.

CANIM BENDE AYNI DERTEYIMM BU AY TUP BEBEK TEDAVISINE BASLICAZZ DOKTOR BIRAKMAMI SOLEDI VE BEN HALEN ICIYORUMM HAMIS OLURSAM INSSALLAH O ZAMAN NASIL BIRAKCAM BILMIYOM senağlama

ahh canım ya, biz de bebişlerimizin olacağını hayırlısıyla öğrenelim, biz de bırakırız canım ya, benim umudum arttı bu tatlı hamişleri dinleyince..bozmayalım moralimizia.s.

bende 15 yıldır sigara içen biriydim ve aynen bende günde 1 paket içiyordum. Hep hamile kaldığım gün bırakıcam diyordum ama öncesinde bırakmayı beceremedim bir türlü. Hamile olduğumu tam 1.5 ay önce öğrendim ve öğrendiğim an bıraktım ve hiç içmedim. İlk günler zorlandım tabi yarattığı stres çok zordu üstelik bir de hamile olmak ikisi bir arada zorladı epey. Neyseki şimdi rahatım evde içirmiyorum. Kokusuna tahammül edemiyorum. Eşimide zorluyorum her gün bırakması için. Ama oda bebeğimiz sayesinde azalttı akşam eve geldikten sonra sadece 2 tane içiyor oda balkonda. Bebeğin sana bu konuda inanaılmaz bir güç verecektir sakın üzülme bırakamam diye. O herşeyden güzel çünkü

slm cnm günaydın, öncelikle hakkında hayırlısı olsun endişeni anlıyorum bende 2 çocuk annesi bir tiryakiyim ama bebek karnına düştüğü andaki duyguylamdır nedendr bilmem bana bir tiksinti gelmiti ve bi çok ark.tanda duydum bunu inş. sende öle olursun bırakmazsan bile dr.lar 5 tane ye ehh diebilio ama hiç içmezsen daha iyi tabi düünki karnında sen den bir parça var ve o tüm dünyadaki herşeyden önemli hayırlı doğumlar sana .

X