Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılır,Neler Yapılabilir

mikrodalga brovnie- denedim v e her zaman yapıyorum harika süper.......

Malzemeler:

1 su bardağı süt
1 su bardağı sıvıyağ
1,5 su bardağı toz şeker
1,5 su bardağı un
4 yemek kaşığı kakao
3 yumurta
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
ben içine 1 paket armaretto badem aroması koydum
isteğe göre içine fındık,ceviz veya badem gibi şeyler konulabilir.
Yapılışı:

Şeker,yumurta ve vanilya mikser ile iyice çırpılır. İçine süt,sıvıyağ ve kakao eklenir.Bu karışımdan 1 bardak kenara ayrılır.
Geri kalan karışıma un ve kabartam tozu eklenerek çırpmaya devam edilir. En son armaretto eklenir ve tekrar çırpılır.
Yağlanmış derin borcama (veya mikroldalga fırına dayanıklı bir kaba) dökülür.
Mikrodalgaya yerleştirip 700 watt'da 7 dakika pişirilir.
Piştikten sonra servis tabağına alınır, dilimlere kesilir ve sosu üzerine dökülerek servis yapılır.
Afiyet olsun...

bu da çoğaltılmış malzeme cokacimcoook :içelim:

Çikolata sosuda mikrodalgada yapıyorum süper kolay oldu.Yakında birde puding deniycem.Bilgi veririm.

Ben aklınıza gelebilecek herşeyi mikrodalga da yapıyorum aldığımdan beri en büyük yardımcım oldu diyebilirim... Bir kere işten eve geç gelirsek hemen tavuk ve yoğurt karışımlı yemek yapıyorum, balık yapıyorum,makarna yapıyorum, browni yapıyorum. Mısır patlatıyorum,patlıcan közleyip patates haşlıyorum. Ayrıca mercimek ,fasulye barbunya vb lerini de hep mikrodalgada haşlıyorum...

Ben aklınıza gelebilecek herşeyi mikrodalga da yapıyorum aldığımdan beri en büyük yardımcım oldu diyebilirim... Bir kere işten eve geç gelirsek hemen tavuk ve yoğurt karışımlı yemek yapıyorum, balık yapıyorum,makarna yapıyorum, browni yapıyorum. Mısır patlatıyorum,patlıcan közleyip patates haşlıyorum. Ayrıca mercimek ,fasulye barbunya vb lerini de hep mikrodalgada haşlıyorum...

canım anlattığına göre süper bişi ama ben kullanamıyorum malesef...aldım öyle duruyor. ankastre olduğu için süs niyetine:)

yemekleri baya bildiğimiz gibi mi yapıyorsunuz. borcamda mı pişiriyorunuz?biraz daha detaylı anlatırsanız sevinirim.özellikle patlıcanve patates olayını merak ediyorum.pratik olduğu kesin...:içelim::içelim:

Patatesleri soyup büyüklüğüne göre 2 veya 3 e bölüyorum. Sonra Kettel a kaynattığım suyu borcama koyuyorum ve patatesleri içine atıyoru. Ama hiç su koymadan da yapabilirsin patatesleri sadece patlamaması için bir kaç yerinden delmen yeterli. Suyu özellikle kaynatıyorum 4-5 dakika daha önce oluyor. Ama tam derece ve süre veremem. Benim mikrodalgam kenwood ve digital ekranlı o yüzden 600 watt falan gibi bişeyler yok. Programları ve ayrıca başka bir tuşu daha var.Ben power 100 de 10 dakika falan yapıyorum ama dediğim gibi diğerlerinde nedir bilmiyorum.

slm canım mikrodalga buz çözme ve yemekleri ısıtmada ii oluyo kek pişirenler bile var herşey yapabilirsin ama tek sorun zararlı olması. aklında bulunsun sakın alminyum folyo yada demir kaplarla kullanma, çızır çızır elektirik gibi ateş çıkıyo. tercihen cam kullan. ben sütü bile mikrodalgada ısıtıyorum süper oluyo 2 dk da. arkadaşım ölçüleri 1 çay bardağı yoğut, 1 çaybardağı yağ, 1yumurta, 1çb şeker, un 1 çay kaşığı k.tozu ile aldığı kadar un ama çok akışkan olacak hamur süper kek oluyo hazır dondurma kapları varya plastik onun boyutunda bir kapta pişiriliyo dene

mikro dalga fırın sadece ısıtma ve çözme için ideal başka fonksiyonu yok ama onda da baya işe yarıyor. Bir tencere yemeği iki akşam üç akşam yiyorsak mesela yiyeceğimiz kadarını hemen çabuk ısıtıyoruz ayrıca ben poğaça felan yaparken vaktim yoksa margarini onda yumuşatıyorum hemen. Ama ekmek simitr gibi şeyler ısıtıldığı zaman hemen o an ve çok hızlı şekilde tüketilmesi gerekiyor. Soğur soğumaz taş gibi oluyor. Bana kalsa ben almazdım çokta gerekli değil ama kayınvalidemde varmış o vermişti öyle kullanıyorum.

selam kızlar, bende mikrodalgamısadece yemekleri ısıtmada buz çözmede vede bayat aekmekleri yumuşatmada kullanıyordum verdiğiniz trifler harika en kısa zamanda deneyeceğim birer birer.. kim icat ettiyse şu mikrodalgayı allah razı olsun beynine sağlık!!!...zemuszemus

bizde de var bır tane nasıl kullanıcam bılmıyorum :)

bardakları fılan normal tabagına koyuyoyrum halıyle dimi :)

..

bir de en ufak boydan tencereler olur ya hani..küçüçük onu da kullanabılır mıyım ..

hazır pizzayı da ısıtmakta kullanıcam yarın bakalım nasıl olucak..
buz cözdurme bölümüne gerek yok dimi pizza da..çünkü ısınmasını da ıstıyorum..

bir dilinden anlasam süper olacakta :))

Son düzenleme:
bizde de var bır tane nasıl kullanıcam bılmıyorum :)

bardakları fılan normal tabagına koyuyoyrum halıyle dimi :)

..

bir de en ufak boydan tencereler olur ya hani..küçüçük onu da kullanabılır mıyım ..

hazır pizzayı da ısıtmakta kullanıcam yarın bakalım nasıl olucak..
buz cözdurme bölümüne gerek yok dimi pizza da..çünkü ısınmasını da ıstıyorum..

bir dilinden anlasam süper olacakta :))

Canım birincisi tencere ve plastik koyma.Zararlı. Pizzayı ısıtma iğrenç oluyor. Onu normal fırında yap.
Onun dışında bardak, porselen koymanda sakınca yok.Etrafı yaldızlı tabaklarda cızır cızır etsede korkma bişey olmuyor.kaydirigubbakcemile3

tencere falan koyma arkadaşım havai fişek patlıyo içinde ben bardakta süt ısıtıyorum hatta kaynatıyorum bazen nescafe için bardak buz içindeki kaynıyo nasıl oluyo anlamıyorum valla

markette mikrodalgada yapmak icin hazir misirlar var..
onlari mikrodalgaya koyuyorum kese kagidi sisiyor ve misirlar yavas yavas patliyor tavsiye ederim hem cok pratik hemde hazir siz sadece dugmeye basiyorsunuz..ve hepsi patlamis olarak aliyorsunuz..sadece biraz yag kokusu rahatsiz ediyor beni..
onun disinda genelde isitmak ve buzunu cozmek icin kullaniyorum..
birde ocagim bozuldugunda corba,makarna yapmistimgamyoncuiremsu

haşlanmıs mısır yapılıyormuş ..aranızda yapan var mı..nasıl yapıyorsunuz .

pudingleri de karştırmak yerine mikrodalgada yapıyorum her noktasını aynı anda pişirdiği için topaklanma sorunu da olmuyor .
sütle iyice çırpıp mikrodalgaya koyuyroum 4 dk sonra karıştırıp tekrar çlıştırıyorum ideal kıvama ulaşıncaya kadar,o arada ben de mutfaktaki diğer işlerimi hallediyorum .çikolatalı sosları da böyle yapıyorum

ben patetesleri soyup küçük doğradıktan sonra seralıyarak mikroya koyuyorum salata .mayonezliyerek kumpir harika oluyor .patlıcan .biber közlemede kullanıyorum sonra sertleşmemesi için üzerini seralamak şart bunlara dikat edilirse güzel bir gereç

arkadaslar bende mikrodalga alsammı dıye düşünüp karar veremeyenlerdenim evım küçük. ama çalısıyorum ve yemek işi malum zaman alıyor.. kullananlar önerıyorlarmı ve hangı marka daha iyi yardımcı olursanız sevinirim...

valla marka farketmez kullanımı sana kolay gelene bak ben bimin kampanyasından almıştım micromaxx çok çok memnunum

Walla mikrodalgada süper kumpir oluyor!Alıyorsun manavdan kumpirlik patatesi Atıyorsun mikrodalgaya en yüksek seviyesinde 8-10 dk pişiriyosun.O pişerken bi yandan garnitürünü hazırla mayonezini sosisini haşla!Mısırını ayarla ve kaşarını rendele!Patates çıkıyor yumuşacık...Malzemeleri sırasıyla koy!Tereyağ,Kaşar peyniri,Garnitür,sosis,mısır,ketçap,mayonez:)Afiyet olsun

X