tüp bebek işlemleri

D

dersim_78

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi dersim_78
arkadaşlar tüp bebek aşamalarını yazar mısınız.yani kaç iğne yapılıyo kaç gün evvelden ilaç kullanılıyo,göbekten iğne diye şeyler var mı?yumurta toplama lokalsiz oluyor mu?çok teşekkür ederim bilgi veren arkadaşlarıma:1hug::enbuyukkk:

• Konu Sahibi dersim_78
canım ben uzun prokol yaptırmıştım
lucrine nisan adetimin 21 günü yani tam nisanın 21 başladım ama ben bu tarihten 7 gün sonra adet olmam gerekti ama gecikti stresten neyse ben mayısın 10'u adetimin ücüncü günü gittim asıl sürec başladı yumurta geliştiriciye başladım . ilk 3 gün 250 ünite puregon karından vurdum , sonra 150 düştü git gide düştü ve tam 10.gün yumurtalaırm toplandı yani mayısın 20 de.
toplama genel anestezi ile oluyor ama ben çok enteresan bence bilincimiz kapanıyor çünkü ben ayıldımda ben çataldan nasıl sedyeye gectim altımda bişi yoktu kim kaldırdı dedim onlarda sen kalktın ama hatırlamıyorsun dediler (kafası karışmış smile)
transferde mayısın 23!de oldu , oda genel aneztezi ile oldu

• Konu Sahibi dersim_78
tüp bebek aşamaları her keze göre değişebilir canım dozları doktor tüm durumu değerlendirerek ayarlıyor. Tüp bebekte kesinlikle göbekten iğne yaparak yumurta gelişimi sağlanıyor.Bu gözünü korkutmasın minicik insülin iğneleri gibi iğneler acı vermiyor. İlaçların kullanma zamanı sana uygun seçilen protokole göre yapılıyor.Yumurta toplama işlemine gelince özel hastanelerde genel anestezi ile yapılıyor ve çok kolay bir işlem gözünde büyütme sakın. 15 dk lık bir işlem ve daha ameliyatlanaeden çıkmadan uyanmış oluyorsun ağrın içinde serumun yapılmış oluyor sıkıntı çekmiyorsun.,mdiden hayırlısı olsun.

• Konu Sahibi dersim_78
ben cumartesi başlamıştım yumurta geliştiriciye , çarşamba ilk kontroldü ,
ikinci kontrol cuma idi
sonra cumartesi sonra pazar
pazar akşamıda çatlatmayı vurdum
salı günüde toplandı yumoşlar

• Konu Sahibi dersim_78
Arkadaşa katılıyorum gözünü korkutmasın ben 6 gün kendim yapamadım ve hastanelere yaptırdım 20 ytl iğne başına verdim sonra kendim yapmaya başladım .
ben toplamadan sonra uyumuşum 1 saat sonra kendime geldim beşkdei 1.5 saat .
ama kesinlikle ağrı sızı asla birşey yaşamadım uyudum ve uyandım

• Konu Sahibi dersim_78
tüp bebek aşamaları her keze göre değişebilir canım dozları doktor tüm durumu değerlendirerek ayarlıyor. Tüp bebekte kesinlikle göbekten iğne yaparak yumurta gelişimi sağlanıyor.Bu gözünü korkutmasın minicik insülin iğneleri gibi iğneler acı vermiyor. İlaçların kullanma zamanı sana uygun seçilen protokole göre yapılıyor.Yumurta toplama işlemine gelince özel hastanelerde genel anestezi ile yapılıyor ve çok kolay bir işlem gözünde büyütme sakın. 15 dk lık bir işlem ve daha ameliyatlanaeden çıkmadan uyanmış oluyorsun ağrın içinde serumun yapılmış oluyor sıkıntı çekmiyorsun.,mdiden hayırlısı olsun.

ebrizm seninde mi ikiz olcak?cinsiyetleri belli oldu mu bi de hangi hastanede yaptırdın?

• Konu Sahibi dersim_78
ebrizm seninde mi ikiz olcak?cinsiyetleri belli oldu mu bi de hangi hastanede yaptırdın?

Allah bağışlarsa ikiz canım allah isteyen her keze kısmet etsin. Ben izmirde yaşıyorum o yüzden izmir symrna art da yaptırdım ve çok ta memnun kaldım hiç bir sıkıntı yaşamadan çok şükür bebeklerime kavuştum.

• Konu Sahibi dersim_78
Allah bağışlarsa ikiz canım allah isteyen her keze kısmet etsin. Ben izmirde yaşıyorum o yüzden izmir symrna art da yaptırdım ve çok ta memnun kaldım hiç bir sıkıntı yaşamadan çok şükür bebeklerime kavuştum.

amin canım inşallah benimde ikiz sen benden 3 hafta öndesin. kontrollere kaç haftada bir gidiyorsun.

• Konu Sahibi dersim_78
ya ben 2 defa asılama oldum ama tutmadı simdi tüp bebek yapcaz ne olur bana bilgi verin yumurta toplama işleminde acı oluyormu psikolojim bozuldu lütfen cevap

ya ben 2 defa asılama oldum ama tutmadı simdi tüp bebek yapcaz ne olur bana bilgi verin yumurta toplama işleminde acı oluyormu psikolojim bozuldu lütfen cevap

canım yumurta toplama işleminden hiç korkma. en acısız aşama bence. uyuyorsun yatağında uyanıyorsun..eğer rahmin fazla kasılma yapmadıysa yani etkilenmediyse yumurta toplarken, ne ağrı nede sızı hissediyorsun uyanınca...ben transferden daha tırstım açıkcası ama sen aşılama olmuşsun oda aynı aşılama gibi...:1hug:

arkadaşlar tüp bebek aşamalarını yazar mısınız.yani kaç iğne yapılıyo kaç gün evvelden ilaç kullanılıyo,göbekten iğne diye şeyler var mı?yumurta toplama lokalsiz oluyor mu?çok teşekkür ederim bilgi veren arkadaşlarıma:1hug::enbuyukkk:

canımm sende benim gibi korkak bi anne adayısın sanırım...ben sırf korktuğum için bu tedaviyi nerdeyse 1.5 yıl geciktirdim.
benim kısa protokoldü.adetin ikinci gününden itibaren ilk 11 gün göbekten lucrin ve 150 lik fostimon kullandım. 11.gün yine göbekten çatlatma iğnesini vurdum...acısı kişiye göre değişiyor. iğnelerin ucu ince.ama yinede insan bi değişik oluyor kendine iğne vururken.
12. gün ne iğne ne ilaç boş gündü...13. gün opu vardı o kolay bi işlem çünkü uyuyorsun uyanıyorsun. 3 gün sonrada transfer oldu. şimdi bekliyorum....
şimdiden kolay gelsin tatlım..

Merhaba canım, tedavin şimdiden hayırlı olsun inşallah....
Tüp bebek tedavisinde sıkıntı yaratan tek şey (benim iğnelerim kalçadan olduğu için), kalçalarındaki ağrılar, ki aşılama yaptırmışsın biliyorsun, diğer işlemler inan çok basit ve ağrısız....
Hele yum. toplama işleminde uyuyorsun ve uyanmak istemiyorsun, o narkoz sarhoşluğu çok tatlı bir uyku veriyor.... Çok basit canım, sakın korkma....
Ama benim ilk denememde transfer sonrası 3-4 gün hafif ağrı olmuştu, 2. tedavimde onuda yaşamadım çok şükür... Aynı ekip yaptı tüm işlemlerimi... Ve çok şükür olumlu sonuç aldık...Ama 2. tedavim başlamadan 1-1,5 ay akupunktura gittim ben, sanırım onun etkisi.....

arkadaşlar herkese merhaba. dün yumurta alımı işlemi oldu, 3 tane yumurtam vardı fakat 2 tanesini kaliteleliymiş bugün aradılar ve ikisininde döllendiğini söylediler çok mutlu oldum çarşamba günü büyük gün transfer olacak lütfen bana dua edin.

ne yumurta toplama işleminden kork nede transferden acı felan olmuyoo.....bence bu tüp bebeğin en kötü yanı transferden sonraki bekleme süresiii...benimde 1.de olmadı 2.denemeyi yapıcam ve sadece gözümde büyüyen şey bu bekleme süresi.....bide herkes göbekten olmuş iğneleri...ben lukrini kolumdan vurdum...dr.ister göbekten yap istersen koldan demişti benimde tercihim kol olmuştu....

benimde pazartesi iğnelerim başlıyacak kısmet olursa
çok korkak bir insanım ilk muaynemde çok gergindim ama şuan çok şükür cesaretim var .Allahın izniyle herşey çok güzel olacak inanıyorum.....
iğnelerden çok korkmuyorum ama kendim yapamam galiba eşim yardımcı olur bu konuda öle düşünüyorum. ben bahçecide burçak hanımın hastasıyım

sakın moralini bozma
bende senin gibi çok korkuyordum...
ama sana yumurta toplamada bayılmadan hiçbir şekilde dokunmuyorlar...
uyanınca da ben hiçbişey hissetmedim ..1 saat hastanede yatırdılar ..hatta bende iğne tedavimde çok yumurtam oluşunca karnım şişmişti..toplamadan uyanınca ilk sözüm oh be olmuştu..1 saat sonra eşimle beraber çok acıkmış olduğum için kendimize ziyafet çekmiştik...takip eden gündede herhangi bir ağrım olmadı..olanlar ise adet ağrısı gibi kısa bir ağrı diyorlar...
transfere gelince; o bu işlemlerin en kolayıymış..hastaneye gidince 5 bardak su içirdiler 5 dakıka bekleyip transfere aldılar...4dk. sürdü çoook kolaymış zaten hiç acı duymadım ki en korktuğum yanı buydu benimde hatta çıkınca sürgüye bile yapmadım yarım saat dinlendikten sonra wcye gittim..şimdide pozitif sonucu aldım...
hiç korkma iğneleride zaten karnının alt kısmına yaptığın için yağlı bölgeye duymuyorsun bile ...hayırlı tedaviler ....:nazar:

benimde pazartesi iğnelerim başlıyacak kısmet olursa
çok korkak bir insanım ilk muaynemde çok gergindim ama şuan çok şükür cesaretim var .Allahın izniyle herşey çok güzel olacak inanıyorum.....
iğnelerden çok korkmuyorum ama kendim yapamam galiba eşim yardımcı olur bu konuda öle düşünüyorum. ben bahçecide burçak hanımın hastasıyım

hayırlı olsun canım bende bahçecide yaptırdım Mustafa beye.. bugünde daha çok erken ama pozitif sonuç aldım ...çok iyi bir merkezdesin ..doktorun kim olursa olsun...merkez ve en önemlisi labaratuvarları çok iyi..bunu yaşadıkça göreceksin iyi bir karar vermişsin.. iyi tedaviler.....:nazar:

arkadaşlar tüp bebek aşamalarını yazar mısınız.yani kaç iğne yapılıyo kaç gün evvelden ilaç kullanılıyo,göbekten iğne diye şeyler var mı?yumurta toplama lokalsiz oluyor mu?çok teşekkür ederim bilgi veren arkadaşlarıma

Korkulacak hiçbirşey yok inan. Seni öyle çok anlıyorum ki, felaket bir korku vardı tedaviye başladığımda, her evrerinde başıma gelecekleri bilemediğim için hep stresle girdim ve narkozdan hep ağlayarak uyandım. Benim iğnelerimde göbektendi adetin ikinci günü başladım iğneye. İğnenin ucu o kadar ince ki, battığını hiç hissetmiyorsun ve iğnede yakan bir ilaç değil. Her akşam aynı saatlerde vurmaya dikkat et iğnelerini. Zaten tüm ayrıntılarıyla anlatıyorlar sana. Yumurta toplamada narkozla yapılıyor. 10 dk sürüyor ama ayılman yarım saati buluyor. İğneyi yapıyorlar sen uyuyorsun uyandığında herşey bitmiş ve sen odadasın. Sadece karında agrı oluyor biraz onada ağrı kesici vuruyorlar hemen geçiyor. Benim transferimde yine narkozla oldu. Kendim özellikle istedim cünkü çok korkuyordum. 5 dakika sürüyor işlemi. Pazar günüydü hatta sağolsun hepsi geldiler benim için. Aynı uyuyorsun uyandığında yatağındasın. Hiç bunları düşünerek kendini strese sokma. Hep güzel şeyler düşün. Şimdi ikinci denemem olacak daha rahatım, başıma gelecekleri biliyorum.

hayırlı olsun canım bende bahçecide yaptırdım Mustafa beye.. bugünde daha çok erken ama pozitif sonuç aldım ...çok iyi bir merkezdesin ..doktorun kim olursa olsun...merkez ve en önemlisi labaratuvarları çok iyi..bunu yaşadıkça göreceksin iyi bir karar vermişsin.. iyi tedaviler.....:nazar:

sağol tatlım
merkez konusunda çok şükür şüphem yok inş bizde senin gibi başarılı sonuç alcaz inanıyorum
ilk denemende mi aldın pozitif sonucu çok sevindim....
şimdi tahmini kaç gün içinde yumurtalar gelişir pazartesi iğneye başlarsam
kötü bi durum bu ayın sonunda ikiz kardeşimin düğünü var o güne kadar sağlıklı olmak istiyorum

birşey soracagım kızlar bu yapılacak iğneler istege baglımı oluyor göbekten yada kalçadan bilgi almak istiyorum hepinizin bol bebişleri olur umarım

X