kredi kartından yıllık kullanım ücreti almayan kredi almayan banka var mı?

yelsan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2007
198
1
44
çok sinirlendim yapı kerdi word kullanıyorum ama iptal ettircem başka bankaya geçmek istiyorum ücret almayan 35 ytl kullanım ücreti eklemiş dilekçe yazdım ses yok bankadan aynı kartı kullanan arkadaşıma gelmiyor yada işyerinde dilekçe yazanlara iade ettiler müşteri hizmetlerini aradım ödemek zorundasınız iptal yok dedi ya herkesten alsınlar yada almasınlar kendimi enayi hissediyom son borcumda 35 ytl ödemeden kapatabiliyormuşum öyle yapacam 35 ytl ödemeyecem Bildiğiniz yıllık ücret almayan yada az alan banka varmı teşşekkür ederim

bugün eşimde söyledi ekstarda 35 milyon ek ücret yazmışlar benim hatırladığım bu yıl sonunda oluyodu yani biz geçen yaılın sonunda 25milyon kart kullanım bedeli ödemiştik şimdi neden alıyorlar anlamıyorum

hangi kartı kullanıyosanız o bankaya dilekçe vererek bu ücreti ödememek istediğini belirtirseniz almıyolar diye biliyorum.

evt canım heryerde geçiyor asya kart.taksitli alışveriştede öle.netten de yapabilisoun başvuruyu ben öle yaptım çünkü:) kart ücreti ile alakalı sorun çözülür inaşşalh.

ben genel merkeze fakslamıştım dilekçemi bir sonraki ay ekstrede düşmüşlerdi istersen birde oranın telefonunu vereyim sana...eşimde aynı şekilde başvurdu ve geri yattı para....0 262 647 19 00 buraya faksladım ben... şubeler yardımcı olmuyor pek...en son bu numarayı verdiler bana merkezmiş burası yolladım ve geri yattı para...

hem world hem de advantage kartıma asla kullanım ücreti ödemiyorum arkadaşım
müşteri hizmetlerini arıyorum kartımı iptal edeceğimi söylüyorum ki o kızgınlıkla cidden iptal etmekte istiyorum ama birkaç gün sonra onlar arayıp kullanım ücretini iptal ettiklerini söylüyorlar

evet Yaa Bende Dilekçe Verdim
Tutari Faturamdan çekin Yoksa Sizden Olan Tüm Kartlarimi Ve Eşimin Kartlarini Kapatacağim Dedim.cvp Glmedi Bekliyorum.yazik Günah Yaa Evde 4 Kart Var Herbirine 35 Ytl ödemek Zoruma Gidiyor Valla.

bankaya gittim müşteri hizmetlerini önceden aradıgımda kartımı iptal ettirmek isstediğimi söyleyince 35 ytl eksik borcunuzu yatırın sonra iptal ederiz demişti bugün ödemeye yapmaya gittim memurla dediim eksik yatıracam dedi müşteri hizmetlerini ara aradım bu sefer 35 ytl yıde yatırın yokda gecikmeye girer dedi dedim arkadaşını böyle dedi dedi yanlış demiş siz yatırın sonra bize hesap no verin geri hesabınıza yatırırız dedi memurla dedim iptal olduktan sonra geri yatırmazlarsa olabilir demezmi hem kartım iptal olacak hem param tekrar m.hizmetlerini aradım yatar diyor yatmazsa dedim yatar diyor bireysele çıktım tam cvp veremedi şerefsizya bunlar hepsi başka şey diyor ne yapcam şaşırdım yani

............... BANKASI MÜDÜRLÜĞÜ'NE
Konu :Kredi kart yıllık ücreti
…………………….nolu kredi kart hamiliyim.

Bankanızca tarafıma verilen kredi kartından rızam dışında yıllık kullanım bedeli olarak 30 YTL kesilmiştir.Söz konusu kesinti hukuksuz ve tüketici ahlakıyla bağdaşmayan bir uygulamadır.
Zira, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun "Sözleşmelerdeki Haksız Şartlar" başlığını taşıyan 6.maddesinde:"Satıcı veya sağlayıcının tüketiciyle müzakere etmeden, tek taraflı olarak sözleşmeye koyduğu, tarafların sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerinde iyi niyet kuralına aykırı düşecek biçimde tüketici aleyhinde dengesizliğe neden olan sözleşme koşulları haksız şarttır.Taraflardan birini tüketicinin oluşturduğu her türlü sözleşmede yer alan haksız şartlar tüketici için bağlayıcı değildir." Hükmü yer almaktadır.
Ayrıca, Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununun 24.maddesinde: "Kart hamilinin yaptığı işlemler nedeniyle, sözleşmede yer almayan faiz, komisyon veya masraf gibi adlar altında hiçbir şekil ve surette ödeme talep edilemez ve kart hamilinin hesabından kesinti yapılamaz.Sözleşmede kart hamilinin haklarını zedeleyici ve kart çıkaran kuruluş lehine tek taraflı haksız şartlar sağlayan hükümlere yer verilemez." Hükmüne yer verilmiştir.
Bu itibarla, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanununun ilgili hükümleri çerçevesinde 2007 yılı için tarafımdan kesilen yıllık kredi kartı bedelinin tarafıma iadesiyle bundan sonraki yıllarda kesinti yapılmamasını aksi halde yargı yoluna başvuracağım hususunda gereğini arz ederim...
Ad Soyad Tarih
Müsteri No
İmza

Unutmadanne kadar dogru bilememde tüketici kurulunun üyesinin söylediği i ücret ödendikten sonra bir ay içinde müracaat etmek gerekiyormuş.

valla arkadaşım aylık harcama tutarın eğer onları tatmin edici düzeyde ise kartının iptalini asla yapmıyorlar ve anında yıllık ücret olayını kaldırıyorlar ama kredi kartı ekstresi makul bişeyse tenezzül edip cevap bile vermiyorlarmış..:eek:klava:

canım galiba Asya Finans kartlarına yıllık bedel almıyor istersen bir araştır. Reklamlarında buna benzer birşeylerden bahsediyorlardı ama yanliş mi hatırlıyorum bilmiyorum. Benim de canıma tak etti. 35 ytl ye neler neler yapardım oysaki.

arkadaşlar aynı olay bendede var benim eşim sadece bonus kart kullanıyor bütün kredilerimizi garantıden çekiyorr......ben eşimden ek kart sahibibiyim ve birde şahsı kartım var oda bonus
geçensene şahsı kartım olan bonusa kart ücreti geldi ve ben heımen arayıp iptal edin dedim ama parayı yatırdım.....çünki son ödeme günü geldi ekstra neyse beni 1 hafta sonra arayı neden kartımı iptal ettiğimizi sordu bende dedimki biz ailecek 3 bonus karta sahibiz hepsine toplam 100 ytl yakın kart parası veriyorum dedim neden vereceğimki dedim kullanmam olur biter başka bankalar kart parası almadan veriyo bu hizmeti dedimmm...aman şimdi sizin kartı iptal etmeyelim biz kart ücretinizi hemen iade edelim dedi...bende tmm dedim bu senede eşimden olan kartıma kart parası gelmişş
tabi eşimede bana 17 ytl eşime 40 ytl deli oldum bankayı aradım bu nedemek dedim işte yasal hakkmız almak zorundayız dediler ...bende dedimki ben bir bonus kartı daha kullanıyorum aynı sorun için geçen sene o kartı iptal ettircektim ama siz hemen kart parasını iade ettiniz ve kartı kullanmamı söylediniz dedim şimdi bu yasal hak geçen sene yokmuydu hadi ben kartı kullanayım diye yaptınız yasal olan parayı neden iade ettiniz dedim..bence yasal değil keyfi bir hakk bu dedim kartımı hemen iptal edin....ben ayda 1000 ytl para ödeyecem bankanıza birde kart parası verecem ölemi dedim...işte kız tmm dedi...müşteri hizmetlerini arayın dedi....ordaki beyede aynı şeyi anlattım evet kart parası almamışlar siz memnun olun diye ama bu sene alıncak dedi...bana kalmış bonus kartın bi kamanyası varmış ayda 1000 ytl para yatırmayı garantı edersem 100 ytl bonus vereceklermiş bide utanmadan kazandığınız bonusları demiyorum dedi ...bende dedimki bana bak benden alacan 100 ytl bana bonus verecen sonrada beni ayda 1000 ytllik harcamaya mecbur edecen bide utanmadan kazandığınız bonusları saymıyorum diyeceksiniz dedim .....ben bonusun kampanyalarını takip etmiyorum beyfendi kapmayası bol diyede kullanmaıyorum güven duyduğum için kullandım ama kullanma gereği duymuyorum artık dedimm..arakadaşalr arayacak dediler ama hala aramadılar .....bekliyoruz..başka karta geçecem kart parası almayann..

Valla şuan aynı sorun bizde de var. Eşimin world kartına 35 ytl kart kullanım ücreti gelmiş. Her sene gönderiyorlar. Biz arayıp itiraz edince iptal ediyorlar anlamıyorum valla. Ya kardeşim madem iptal edeceksin niye gönderiyorsun, gönderiyorsun sonra niye iptal ediyorsun???kafamçokkarıştı Bence tutturabildiklerinden alıyorlar. Bu akşam arayıp yine müşteri hizmetleriyle kavga edicem. Eğer iptal etmezlerse gerçekten kartı iptal ettiricem. Yeter bee.

kızlar sonunda bende garantı bonus kartımı kart aıdatı 35 ytl olması yuzunden ıptal ettırdım :KK43:(( cok para kusura bakmasın hıc kımse ödeyemem bunu ama bıkac gun sonra ararlar lutfen kartınızı kullanıma acın dıeee :))) kartlamı dogdum sankı param varsa alırım yoksa beklerım maası

arkadaşlar ziraat bankasının kredi kartlarında yıllık kart ücreti yoktur,ve kredi kartı faizi daha düşüktür.

kızlar bonus kartımı kapattırmıstım bgun arayıp kart aıdatını kaldırdıklarını hesaba yansıttıklarını ve kartımı actıklarını söledıler ödemedım nıe bukadar ugrastırıolar benı yaaa ama sonunda kazanan ben oldum:)

annemle hsbc kullanıyoruz..annem baktı böyle ek ücret istiyolar olmayacak aradı müşteri hizmetlerini..kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum bu ek ücret yüzünden filan dedi:1closedeyes: görevli de kartı iptal ettirmemesini alınan ek ücreti artık almıyacaklarını söyledi :roflol: bu yöntem işe yarıyabilir yanii bizde yaradı sırnaşık şey

X