Yatarak bebek büyütmek.

eda_naz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2007
1.254
6
Öncelikle Allah herkese gönlünün muradını versin.
Benim 6 yaşında bir oğlum var 2. gebeliyim 18 haftalıkken düşükle sonuçlandı. Doktorum 9 ay yatmayı göze alıyorsan hamile kal dedi. Zor bir durum 9 ay yatak istirahatli olmak. Böyle bir durum yaşayan varmı aranızda? Bu yatak istirahatinin boyutları nedir? Bilgisi olan ve böyle bir gebelik dönemi geçireniniz varsa tecrübelirinizden faydalanmak isterim çünkü vereceğim karar çok zor. Yardımcı olursanız sevinirim.:uhm:

canım, öncelikle düşük yapmana çok üzüldüm.Geçmiş olsun.Bir akrabamda senin gibi tüm gebeliği boyunca istirat ederek yorulmadan geçirmesi gerekiyordu.Yani kendini yormadan,ağır kaldırmadan günü büyük çoğunluğunu uzanarak geçirdi.İşini bıraktı ve mutlu sona erişti.Ama senin bir oğlun var,onun ihtiyaçlarını bakımını kim yapacak?Sen ister istemez mutlaka evin içinde iş göreceksin.Valla zor durum.Allah yardımcın olsun.Ama yinede herşeyi olduğu kadar yapmaya çalış,varsa annenden veya kaynanandan yardım al.İnşallah herşey yolunda gider.

Geçmiş Olsun Zor Bir Durum Ama Başaranlar Var çevremizde Hakkinda Hayirlisi Olsun Canim

canım, öncelikle düşük yapmana çok üzüldüm.Geçmiş olsun.Bir akrabamda senin gibi tüm gebeliği boyunca istirat ederek yorulmadan geçirmesi gerekiyordu.Yani kendini yormadan,ağır kaldırmadan günü büyük çoğunluğunu uzanarak geçirdi.İşini bıraktı ve mutlu sona erişti.Ama senin bir oğlun var,onun ihtiyaçlarını bakımını kim yapacak?Sen ister istemez mutlaka evin içinde iş göreceksin.Valla zor durum.Allah yardımcın olsun.Ama yinede herşeyi olduğu kadar yapmaya çalış,varsa annenden veya kaynanandan yardım al.İnşallah herşey yolunda gider.

Teşekkür ederim kıvırcıkselma. Zaten gebelik olursa yanımda birisinin olması şart. Peki senin bu akraban gebeliğinde bir sorun yaşadımı, normal zamanındamı doğdu bebeği? Ben devlet memuruyum 32. haftaya kadar sanırım heyet raporlarıyla idare ettirecek doktorum. Hayırlısı olsun demekten başka bişey yapamıyorum.

canım benım gecmıs olsun benım gorumcemde 7 ay yattı sımdı cok saglıklı bı kızı var bende 3 dusuk yaptım dr yatacaksın dedı fakat 1 ay yattım bebek gelısmedıgı ıcın alınmak zorunda kaldı bence herseye deger annen veya byanında kalacak bı yakının varsa yanında kalsınlar o surece bebek sahıbı omak cok zor mevlam yardımcımız olsun herkese cok guzel bı hamıllelık nasıp etsın son karar tabıkıde senın opt

Ben beş ay yattım.Tabi hamile kalmadan önce erken doğum sorumun olucağını bilmiyordum.Daha sonradan gelişmişti bu sorun.Evde yattım doktorum tuvalet dışında kalkmıyacaksın demişti.Genelde sol tarafıma dönüp ve bol su tüketerek yattım.günler tabi geçmek bilmiyordu ve can sıkıntısından ölüyordum.İlaç kullandım.Neyse şimdi nur topu gibi bir oğlum var 38 haftada doğum yaptım iyikide yatmışım diyorum.Eğer sende istiyorsan bunu yap çünkü o an hiç geçmeyen günler şimdi masal gibi oldu tabi bu arada sürekli doğum yapma korkunda oluyor ve hergeçen gün de bugün oğlum biraz daha büyümüştür diye seviniyordum.Üzerimde baskı ve korkuyle geçti işte.Çok güzel işime aylarca gidemedim ev işlerim bütün düzenim bozuldu.Ama şimdi o kadar mutluyumki herşeye değermiş.Onu çoooook seviyorum.

Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan doğum anına kadarmıdır bu yatma işi yoksa tehlikenin fazla olduğu dönemlerdemi yatılıyor.

canım sana çok gfeçmiş olsun diyorum önce.ben hamileliğini sekiz ay boyunca yatakta geçirenlerdenim.hamile kalmadan önce böyle bir hamilelik geçireceğimi bilmiyordum.7 haftalık hamileyken çok şiddetli bir kanama geçirdim.hastaneye düştü diye gitmiştik.ama bebişlerim yerindeydi.ikiz olduklarını öğrendik.o zaman doktor bana bir ay kıpırdamadan yatmamı tuvaleti bile yasakladı.sürgü sürdü anneciğim altıma 1 ay boyunca daha sonralarıda hep yatakta geçirdim.sadece tuvalete kalktım.çok zor günlerdi canım bebişlerim 34 haftalık doğdular.küvezde kaldılar ancak bu kadar tutabildim içimde.sürekli progestan hap kullandım.ilk aylarda sırt üstü kıpırdamadan yattığım için şu an bende osteomalazi yani güneşsizlik hastalığı kemik erimesi var ve onun tedavisini görüyorum.şimdi 17 aylık oldu bebişlerim ama bana duyan hastalık geldi olsun diyorum onların bir gülüşü yeter diyorum.
şimdi canım benim böyle olmamda ki neden ikiz gebelik ve birde benim doğuştan çölyak hastası olmammış ya seninki nedir birşey söylemedimi doktor.üstelik bir oğlun varmış onun hamileliğide böyle değildi herhalde
çok geçmiş olsun diyorum allah hakkında hayırlısı ne ise onu versin canım.

canım sana çok gfeçmiş olsun diyorum önce.ben hamileliğini sekiz ay boyunca yatakta geçirenlerdenim.hamile kalmadan önce böyle bir hamilelik geçireceğimi bilmiyordum.7 haftalık hamileyken çok şiddetli bir kanama geçirdim.hastaneye düştü diye gitmiştik.ama bebişlerim yerindeydi.ikiz olduklarını öğrendik.o zaman doktor bana bir ay kıpırdamadan yatmamı tuvaleti bile yasakladı.sürgü sürdü anneciğim altıma 1 ay boyunca daha sonralarıda hep yatakta geçirdim.sadece tuvalete kalktım.çok zor günlerdi canım bebişlerim 34 haftalık doğdular.küvezde kaldılar ancak bu kadar tutabildim içimde.sürekli progestan hap kullandım.ilk aylarda sırt üstü kıpırdamadan yattığım için şu an bende osteomalazi yani güneşsizlik hastalığı kemik erimesi var ve onun tedavisini görüyorum.şimdi 17 aylık oldu bebişlerim ama bana duyan hastalık geldi olsun diyorum onların bir gülüşü yeter diyorum.
şimdi canım benim böyle olmamda ki neden ikiz gebelik ve birde benim doğuştan çölyak hastası olmammış ya seninki nedir birşey söylemedimi doktor.üstelik bir oğlun varmış onun hamileliğide böyle değildi herhalde
çok geçmiş olsun diyorum allah hakkında hayırlısı ne ise onu versin canım.
Çok zor bir hamilelik geçirmişsin ama mutlu sona ermişsin çok şükür. Benim ilk hamileliğimde hiçbir sorun olmadı. Gayet rahattım 37. haftaya kadarda çalıştım. Bu hamileliğimde de 12. haftamda şiddetli idrar yolu enfeksiyonu geçirdim. 18 haftalıkken rahim ağzı 4 cm açılmış bebeğim tutunamadı ve düştü. Rahim ağzı yetmezliği dendi ama gittiğim başka bir doktorda bu söz konusu olamaz senin 1 çocuğun var muhtemelen geçirdiğin enfeksiyon açılmaya sebep olmuştur dedi. Gebe kalırsam sürekli dr kontrolünde olacakmışım ve istirahat şart dedi rahim ağzı buyu sürekli takip edilecekmiş açılma olursa serklaj uygulanacak açılma olmazsa progestan ve yatak istirahatiyle devam edecekmişiz. Eylül ekime kadar gebe kalma dedi doktor yatmayı göze alacaksan korunmayı bırakırsın dedi. İşte böyle. Bakalım daha neler yaşayacağız. Sana ve yavrularına sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Allah şifanı versin.

evet eda naz,akrabam hep yatarak geçirdi hamileliğini va zamanında da doğum yaptı.İnşallah sende bu mutluluğu tadarsın.

X