rahim filmi çektirenler bi bakarmısınız?

karabiberim

Kızlarının annesi
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2007
594
16
39
arkadaslar kameralı hsg cihazlarının daha az acıttığı eski tiplerin (kamerasız yani ekrandan görünmeyenlerin )ise çok acıttını duydum.1kaç gün için de çekilicem.sizinki nasıldı canınızı cok yaktımı.dijital olan yerler cok pahalı ne olur bi yardım edin.:1no2:

selam ben de şubatta çekindim hsg. kameralıdan kastın galiba skopi altında çekinmek. yani doktor tüplerin açık olup olmadığını işlem esnasında ekrandan görebiliyor..zaten en doğrusuda skopili bir yerde çekinmek .çünkü diğer türlü filmlerde hata oluşabilir ve doktor emin olmak için yeniden çekinmeni isteyebilir..acı hiç yok desem yalan olur ama sadece başta aletleri yerleştirirken canım acımıştı bir de çıkartırken . tabi herkesin bünyesi farklıdır. umarım senin de kolay geçer. şimdiden geçmiş olsun...

slmn ben çektirmedim ama çektiricekler listesinin başındayım yani 1 ay içinde çektiricem hatta dün görüştüm bi yerle ağrı oluomu dedim dedilerki çok az bi adet sancısı gibi ağrı olur ama öle abartıldığı gibi değil anestezilik bi ollay değil rahat olmanız yeterli dediler yeni tip olanlarla çekilmek çok daha iii eskiler hakikaten can acıtıomuş bana verilen bilgi bu umarım biraz da olsa rahatlamışsındır canım

evet arkadaşım bu konuda doktırum beni
uyardı.dijitalde hiç canın yanmıyor ve 5-10 dak.sürüyor.
diğerinde hem uzun ve hem acılı bir işlem.
ben dijital çektirdim kanama ve acı olmadı.
280 ytl ödedim.anestezisiz.

kızlar bende geçen ay çekindim valla ne olursa olsun hafif bi ağrı oluo böle kasıklara sancı girio bian ama zaten işlemin tamamı 10 dakka bile sürmüo.anlık sancıla yaşadım ben 3 kere o kadar rahat olun kızlar.kendinizi kasmayın.ayrıca ben 125 ytlye çektirdim.bilginiz olsun.

Merhaba,
Bende şubatta çektirdim kendi dr.um çekmişti. Dijital aletlerle çekilmişti yani film çekilirken ekranda rahim ve tüplerin durumu görülüyordu. Benim ilacı gönderirken ağrı olmuştu ama anestezi olacak kadar büyütülecek bir durum değil. Tüm işlemler en fazla 10dk. içinde bitiyor. Ben özel bir merkezde 170 ytl. ye çektirmiştim.

arkadaslar sizin fiyatlar çok uygun ben dijital olan 2 yerle göüştüm 400 dediler olmayanlar ise 250-300 civarı ve bana ssk nın encok 50 ytl karşıladını sölediler bu nasıl luyo

arkadaslar sizin fiyatlar çok uygun ben dijital olan 2 yerle göüştüm 400 dediler olmayanlar ise 250-300 civarı ve bana ssk nın encok 50 ytl karşıladını sölediler bu nasıl luyo

canım ben medicine hospital da çektirdim istanbuldaymışsın önerebilirim yani.adı olan hastaneler genelde pahalı oluo. ii araştır mutlaka ben memnun kaldım.bende 2 3 yere sordum 750ytl dien bile oldu. önemli olan hastanenin adı değil.....

Önümüzdeki ay doktor değiştireceğim kesin rahim filmini tekrardan çektirmemi isteyecek peki ben bunu nasıl çekecem şimdiden bunun derdine düştüm...Günlece düşünüyorum nasıl çekecem diye:KK43:

Ya arkadaşlar bu hsg illa adetin 5. yada 6. günümü çekilmeli?Hamile olmadığımız kesin ise hemen gidip istediğimiz zaman çektiremezmiyiz?Ben biran önce şu filimden kurtulmak istiyorum.Çok stres yapıyorum.

Ya arkadaşlar bu hsg illa adetin 5. yada 6. günümü çekilmeli?Hamile olmadığımız kesin ise hemen gidip istediğimiz zaman çektiremezmiyiz?Ben biran önce şu filimden kurtulmak istiyorum.Çok stres yapıyorum.

hsg adetliyken çekilmiyo,adet bitiminden 1 2 gün sonra çekiliyo.....

arkadaslar örenmek istediğim şey sizlerin fim çektirme sırasındaki cihazınız dr tvden izleyebildiği şekildemiydi bunu acıklarsanız sevinirim..

arkadaslar örenmek istediğim şey sizlerin fim çektirme sırasındaki cihazınız dr tvden izleyebildiği şekildemiydi bunu acıklarsanız sevinirim..

Evet canım dr. tvden görebiliyordu. Hatta bende görüyordum. İlacı verdikten sonra dağılımını görebiliyordu. O an bana tüplerin açık ve rahmin normal olduğunu söylemişti.

kızlar cihazın kameralı olup olmadını da yazarmısınız

tam olarak anlatayım istersen şimdi bir fotokopi makinası gibi düşün..sen masaya uzanıyorsun masanın üzerindeki bölümü film çekilecek yere göre otomatik olarak ayarlıyorlar. doktor aletleri yerleştirdikten sonra ekrandan tüplerin hakkında yorum yapabiliyor.ben bile görebilmiştim hatta..umarım yardımcı olabilmişimdir.geçmiş olsun...

Evet canım dr. tvden görebiliyordu. Hatta bende görüyordum. İlacı verdikten sonra dağılımını görebiliyordu. O an bana tüplerin açık ve rahmin normal olduğunu söylemişti.

clairecim seni görmüşken bi selam vereyim dedim.nasılsın görüşmeyeli? malum bi türlü denk gelemiyoruz..

Önümüzdeki ay doktor değiştireceğim kesin rahim filmini tekrardan çektirmemi isteyecek peki ben bunu nasıl çekecem şimdiden bunun derdine düştüm...Günlece düşünüyorum nasıl çekecem diye:KK43:
merhaba nasılsın :)
canım önceden çektirdiysen isteyebilirsin sonucunu tekrar çekilmez o yaa çektiren doktordan yada hastaneden iste yada çektirdiğin yerden isteyebilirsin sonucu ve filmi bi dene bence içini ferah tut

Eğitimciyim yazmışsın arkadaşım ben de öğretmenim,tıp fakültesinde hiç para vermedim sevkl gittim.Sen özelde mi çalışıyosun,ama öyle bile olsa fakülteye git bence,radyoloji bölümünde çekiyolar.Rahim filmi bu heryerde aynı ki,faülteler de güvenilir,boşuna para verme bence.

iki kere cektirmek zorunda kaldım .önemli olan o masaya yatabilecek gücü bulabilmek .gerisi 10 dakikada bitiyo.benim çok canım yanmadı.biraz hissettim.ilk bebegime rahim filmi cektirdikten bir ay sonra hamile kaldım.çünki verilen ilaç kanallarda tıkanıklık varsa açıyomuş.ilacın faydasını gördüm. umarım sende hsg den sonra hamile kalırsın, fazla ugraşmazsın.allah yardımcın olsun.

X