doktorum demir ilacı+Magnezyum ve kalsiyum iç dedi

E

EU1

Ziyaretçi
arkadaşlar 27+1 haftalık hamileyim.Doktorum 14.haftadan itibaren sabahları aç karnına folikasit ve demir ilacı,öğlen magnezyum toz ilacı suda eritip içmemi,akşamda içmem için kalsiyum ilacı verdi.İçiyorum ama çevremdeki hamilelere sorduğumda demir + magnezyum ve vitamin ilacı içtiklerini söylüyorlar.Son gittiğimde bana neden vitamin vermiyorsunuz,tüm arkadaşlarım kullanıyor dedim.Bebeğin demir+magnezyum ve kalsiyuma ihtiyacı var,diğer viitaminler işah açıp,kilo aldırıyor dedi.Hem vitaminlerin içindeki kalsiyum oranı düşük,yeterli değil dedi.Bende dediği gibi yapıyorum.Kafama takıldı,sizlerden de hamile olanlar ,hangi ilaçları kullanıyorsunuz ,yazarsanız sevinirim.

calsiyum u bana da verdi canım ama ben kullanmıyorum neden dersen süt içmiyorum diye vermişti ama ben o ilacı içiceme doğal yollardan süt içerim daha iyi dedim ve akşamları küçük bi bardakta süt içiyorum.... sütten nefret ediyorum ama napimmm :KK43:((

ben daha 9 haftalık hamişim şuan hergün balık yağı ve elevit denen vitamini aolıyorum gün aşırıda demir hapı 5. aydan sonra kalsiyum başlıcaz dedi

Canım ben 12.haftama kadar folbiol kullandım. 12.haftadan sonra elevit içiyorum ve kalsiyum sandoz kullanıyorum. ekstra demir hapı içmiyorum. Doktorum doğumdan sonrada elevite 1-2 ay devam edeceğimi söyledi

kızlar bana da folıc plus verdı gebelık testım pozıtıf cıktında gecen gıttım sordum baska vıtamın almayacakmıyım dıye kusuyormusun dıye sordu hayır dedım oyleyse gerek yok dedı.sızce ne yapmalıyımmm

canım bende 18 haftalık hamileyim bende 14.haftadan beri kalsiyum magnezyum ve demir verdi.ilk başlarda da folic plus ve b2 ve b6 vitamini kullandım.ilk bastan beri de coraspin kullanıyorum.doktoruna güven canım.

arkadaşlar 27+1 haftalık hamileyim.Doktorum 14.haftadan itibaren sabahları aç karnına folikasit ve demir ilacı,öğlen magnezyum toz ilacı suda eritip içmemi,akşamda içmem için kalsiyum ilacı verdi.İçiyorum ama çevremdeki hamilelere sorduğumda demir + magnezyum ve vitamin ilacı içtiklerini söylüyorlar.Son gittiğimde bana neden vitamin vermiyorsunuz,tüm arkadaşlarım kullanıyor dedim.Bebeğin demir+magnezyum ve kalsiyuma ihtiyacı var,diğer viitaminler işah açıp,kilo aldırıyor dedi.Hem vitaminlerin içindeki kalsiyum oranı düşük,yeterli değil dedi.Bende dediği gibi yapıyorum.Kafama takıldı,sizlerden de hamile olanlar ,hangi ilaçları kullanıyorsunuz ,yazarsanız sevinirim.

12.hafta bittikten sonra folik asit kullanımını bıraktık .çünkü bir fonksiyonu kalmıyormuş. ferro sanol ,elevit ve calcium sandoz+vitaminC kullanıyorum birde bebe aspirini.şutarafagitti

ya kızlar sizleri okudum şok oldum ne çok şey kullanıyormuşsunuz şaşırdım,ben 26+6 günlük hamileyim,sadece demir hapı kullanıyorum,doğal yollarla almak varken vitaminleri,kalsiyumu bu kadar çok ilaç kullanmak doğrumu bilmiyorum,sonuçta bunların ilaç olduğunu düşünürsek çokda taraftar değilim ben kullanılmasına...

canlarım benimşimdi okudum ve size tek tavsiyem doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli için özellikle folic plus bebişin beyin ve omurilikiğin yani fetüsün gelişmesini sağlıyor.ben bunu yaşadım.hamileydim 4 aylık bebişim öldü çok zor günler yaşafım o yüzden şimdi böyle şeyleri okuyunca dayanamıyorumben kesinlikle peynir yoğurt süt içemiyordum tiksiniyordum.şimdi bebişistiyoruz rabbim inşallah verir mevlam hayırlı bişekilde hamile olan herkese sağlıklı bebiş ihsan eylesin mutlu hamilelikler SEVGİLER

Kizlar bence herseyden once doktorunuza guvenmeniz sonucta herkesin vucdunun ihtiyaci olan seyler farkli oluyor. Ancak kesin olan 2 sey varki hamilelikte disaridan desteklenmesi sart; folic asit ve demir. İlk 12 haftada (aslinda hamile kalmadan 3 ay once baslanmasi oneriliyor) folic asit destegi, genellikle de 14. haftadan itibaren (cogu kez tum gebelik boyunca + emzirme doneminde) demir destegi. Folic asit icin herkese onerilen miktarlar bellidir ancak daha once ust uste dusuk yapmis olanlar ve noral tup defekti denilen hastalikli bebek sahibi olanlarda bu dozajlar yuksek tutuluyor. Demir icin de benzer durum soz konusu; sık sık hemoglobin (kansizlik)'in tahlili gerekiyor. Aslinda her hamileye bildigim kadariyla gunluk 30 mg demir destegi yeterli oluyormus ancak kansizlik durumlarinda bu oranlar 100mg hatta daha fazla olabiliyor. Ben 19+5 gunluk hamileyim; elevit ve gyno ferro sanol kullaniyorum. Hamileligimin ilk 3 ayinda hemoglobin degerim ust sinira yakinken doktor bana demir hapi kullanacaksin demisti, bende ne gerek var demistim ancak 1 ay sonra yaptirdigim testte deger alt sinira cok yakindi. Ne yazikki duzgun beslenme ile de demir eksikligi karsilanamiyor. Bebegin demire ihtiyaci var ve sizdeki depoyu tukettikten sonra hala yeterli demir alamazsa allah korusun arazlar cikabiliyor, yada dogumdan sonra uzun sure demir surubu kullanmasi gerekebiliyor bebisin :KK43: Kalsiyum konusunda ise ben bir sey kullanmiyorum, cok sevmesem de bebisim icin kendimi zorlayip sabahlari kasar (kalsiyum acisindan en zengin peynirdir), oglenleri bir kase yogurt, aksamlari da 1 bardak sut iciyorum. Dengeli beslenmek coook onemli arkadaslar, alt tarafi 40 hafta, disimizi sıkıp yararli seylerden yemeliyiz.

ben daha 9 haftalık hamişim şuan hergün balık yağı ve elevit denen vitamini aolıyorum gün aşırıda demir hapı 5. aydan sonra kalsiyum başlıcaz dedi

Canim hangi marka balik yagi kullaniyorsun? Bana da doktor vermisti ilk basta ama sonra ben haftada 1 gun balik yiyecegime soz verince kestik tabletleri :) Doktorun verdiyse sorun degil ama gene de hatirlatayim dedim; okudugum kadariyla baligin karacigerinden yapilan balik yagi tabletleri yuksek oranda A vitamini iceriyormus ve bebek gelisimine yan etkileri olabiliyormus. O yuzden ozellikle hamileler icin olan balik yagi tabletlerini (ki bunlar baligin etinden elde ediliyormus) kullanin diyorlar.

bende tam 10 haftalık hamileyim bende kullanmak istiyorum demir kalsiyum vitamin vs ama doktorum vermedi bunlara vücüdümdada baktığına emin değilim testlerde.sordum vitamin vs kullancakmıyım dedim folikplus kullanmaya devam dedi doktorumu değiştirmek üzereyim zaten ilgisiz geliyor bana özel hastası olmama rağmen.kullansammıki acaba eczaneden alıpta ya herkes kullanıyor sonuçta.yararlı olduğuna inanıyorum ben

Ne kadar çok ilaç kullanıyorsunuz kızlar, benim doktorum ilk haftalarda folis asit verdi, şimdide demir hapı içiyorum, başka birşey yok.

Birde demir hapını çiğne yazmışlar kutunun üstüne, bir kere çiğnedim berbattı tadı ve bir daha çiğnemedim, siz nasıl alıyorsunuz demir hapını.

GNC marka kullanan var mi aranizda? demir hapini ferrosanil degilde(mideme oturuyor sanki) GNCninkinden icsek ne olur?.. bilen var mi??

ne cok vitamin aliyorsunuz' diyenler oluyor, ama soyle dusunun; yedigimiz hicbirsey ayni degi, katkisiz degil, meyveler sebzeler hormonlu.. denizler kirli, istanbulda nerde guvenip de hergun balik yiyebiliriz ki saglikli?? folic asit ve demiri aksakmayin, dr.larin elbette bir bildigi var. ayrica yeni nesil vitaminler %100 bitkisel ve mideyi yakmadan kana karisiyorlar..

canım ben 8 haftalık hamileyim.ilk ydan itibaren elevit ve magnezyum kullanıyodum.ama magnezyumdan tiksindim napıcam bilmem.9 ay kullanmam lazımmış.limonu bile göreim yok onun tüzünden.bide 12. haftadan sonra demir vitaminine başlıycaz.

X