transfer sonrası

cevap için tşkler nestle:) insan her değişikliği merak ediyor
allah herkese tez zamanda hayırlısıyla meleklerini versin:)

herşeyin hayırlısı olsun kuzi :)
kendimi olumlu yada olumsuz ihtimallere hazırlamaya çalışıyorum olmazsa tabiki çok üzüleceğim ama vardır bir hikmeti demekten başka elimden ne gelirki? hem mevlam ne eylerse güzel eyler hayırlısı neyse o olsun
senin durumun nedir hamişlik var mı?

arkadaşlar ben 27 haziranda tüpbebek tedavisine annemle beraber gidicez,eşim yazın İstanbul da çalışıyor olacak sadece yumurta toplama gününde orda olacak.size sormak istediğim özellikle tüp bebek tedavisinde başarılı olanlara soruyorum neler yaptınız?yani yarım saatlik dinlenmeden sonra hemen tualete gittiniz mi,çünkü transferden sonra zaten baya sıkışık oluyor insan.onun dışında yattığınız zaman dizlerinizi kendinize doğru çekip yattınız mı,yoksa hep düm düz mü yatmak gerekiyor?
cevaplarsanız sevinirim,teşekkürler.(bu arada çok piprikli birisiyimdir ama annem bendende piprikli):uhm:

tuvalet olayını merak ediyorsan malesef kötü bir durum ama o ihtiyacını yatarken gidermeni sağlıyor hemşireler kalkıp gitmiyorsun yani. ben merkezde 3 saat kalmam gerekirken 4 saat kaldım ve sonrasındada 12 gün hiç kalkmadım tuvalet için hariç yemeğimide yatağımda yedim. allah yüzünü güldürsün bol şans.

arkadaşlar ben 27 haziranda tüpbebek tedavisine annemle beraber gidicez,eşim yazın İstanbul da çalışıyor olacak sadece yumurta toplama gününde orda olacak.size sormak istediğim özellikle tüp bebek tedavisinde başarılı olanlara soruyorum neler yaptınız?yani yarım saatlik dinlenmeden sonra hemen tualete gittiniz mi,çünkü transferden sonra zaten baya sıkışık oluyor insan.onun dışında yattığınız zaman dizlerinizi kendinize doğru çekip yattınız mı,yoksa hep düm düz mü yatmak gerekiyor?
cevaplarsanız sevinirim,teşekkürler.(bu arada çok piprikli birisiyimdir ama annem bendende piprikli):uhm:

Merhaba Egecan a.s.
Şimdiden tedavin hayırlı uğurlu olsun... İnşallah güzel sonuçlar alırsın canımmm...
Ben 2 Mayısta tedavime başladım.. 3 Haziran da transferim yapıldı... Nasip olursa 15 Haziranda test yaptıracağım....
Transfer günü için bende 1,5 lt su içmemi idrara sıkışık olmamı istediler.... Ben güzel suyu içtim ve söyledikleri saatte merkezde idim... Tabi suyu içerken o saate dikkat ederek ayarladım... Ancak ben biraz fazla heyecanlanınca üstüne dr da 15 dk kadar gecikince olan oldu... Okadar sıkıştım ki anlatamam... birkaç dakika daha beklesem transferi ertelemek zorunda kalcaktık... Çok fazla sıkışık olmak felekat birşey... İnan bana ne beni transfer için hazırlamaları ne transfer işlemi hiç bir şey umrumda değildi.. Tek isteğim biran önce rahatlamaktı... Öyleki masada sürekli sesli bir şekilde Allahım sen yardım et diye dua etttim durdummm.. İşlem biterbitmez bana hemen sonda takıldı ve biraz rahatlatıldıktan sonra sedyeye alındımmm... Daha sonra sonda ile boşaltılmaya devam edildi... Aman ne çok sıkışmışımm... bir boşalttılar ki sorma...:eek: sonrasında bir rahatladımmm...aman Allahım anlatamam... İdrar kesesinin dolu olması hafif sıkışmak yeteli oluyormuş... Yani herşeyin kararı iyi... Ayaklarımı uzatmış şekilde 1 saat dinlendirdiler... o arada embiriyolarımın resmini getirdiler... ben, bebişlerim, elimde resimleri, birde rahatlamışım ki kefime diyecek yok doğrusu... Bir ara hemşire hanım yapmam ve yapmamam gereken şeyleri anlattı ve elime bir liste verdi.. ufacık bir problemde yada aklıma takılan bir şey olursa arayabileceğimi söylediler... Ayağa kalktıktan hemen sonra yine wc gittimmm... İlk gün yemek ve wc dışında kalkmamamı, 2.ve 3. gün ara ara yatıp dinlenerek hareket edip yemek, bulaşık gibi ayakta hafif işler yapabileceğimi söylediler... Sonrasında ağır kadırmamak, uzanmamak ve ani eğilip kalkmamak şartıyla normal hayata dönmemi istediler... bu arada 1 hafta rapor vediler....
Bense bu sürede bol bol su içip beslenmemede dikkat etmeye, bana moral verecek şeylerle (film,müzik, kitap vb.)uğraşmaya , kişilerle sohbet etmeye çalıştımmm... En büyük moral ve destek KK den di tabiki...:enbuyukkk:
Allah hepimizin emeklerini boşa çıkarmasın, ve hepimizin yardımcısı olsun...

Son düzenleme:
egecan canım , tedavinde şimdiden bol şanslar.. güzel haberlerinide alırız inşallah...
bende ilk tüp bebek denemede hamile kaldım.. sana tavsiyem idrara sıkışık olacağım diye çok su içme şişen yanında olsun yavaş yavaş yolda iç, hemen seni içeri almıyorlar biraz bekliyorsun zaten sıkışıyorsun..
ben sabah 7 de orda olmam söylendi.. evden çıkmadan ihtiyacımı giderdim çıktım suyumu yolda içtim yavaş yavaş, oraya gittim biraz bekledik birazda orada içtim beni 11 de içeri aldılar sıkışıktım ama normal derecede idi transferde de sorun olmadı dizlerim kalkık vaziyetde dinlendim..arada hemşire sıkışıksan sonda takayım dedi ama idare ederim dedim 45 dk yattım.. tam bir saat sonra hasta bakıcı odama götürdüğünde wc ye girdim gerçekten yap yap bitmiyor.. sonra odada 30 dk dnlendim... çıkşımız yapıldı eve gelincede düz yattım arada sola dönük arada dizlerim kalkık vaziyetde dinlendim çok fark etmiyor aslında ama sürekli yatmakda iyi değil ben iğneler için hergün eşimle birlikte çıkıp iğneye gittim 200-300 metrelik yoldu.. yani bir nevi hergün yürüyüş yaptım sayılır..
bu arada kesinlikle dikkat et transferden sonra KABIZ olmamaya çalış.. bunun için kayısı kompostosu yapabilirsin transferden önce..
günışığının dediği gibi hemşireler eline liste veriyorlar ona göre kendini ayarlıyorsun...

arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim,İnşallah hayırlısıylan bebeklerinize kavuşursunuz,bu arada bu benim 2. transferim,ilki kimyasal gebelikle sonuçlandı.arkadaşlar çok soru soruyorum ama şunuda merak ediyorum transfer yapıldıktan hemen sonra hemşire gelip seni ameliyat masasından başka bir yere alıyor ya orada insan kendini biraz zorluyor,kollarına yükleniyorsun ama sanki tüm vücudun zorlanıyor ondan sonrada yatağa geçiyorsun buda biraz zorlanarak oluyor,bunların bir etkisi olur mu acaba?

Egecan bu detaylara takılma bence..Ben ameliyat masasında transfer sonrasında 15-20 dak yattım.Sonra masanın dibine yatağı getirdiler.Kaykılarak kendi yatağıma yattım sonrada odaya getirdiler.odaya getirdikten 10 dak bile gçmeden kalkıp wc ye gittim.
Bunlar detaylar canım.Kendini zorlama..rahat ol hiçbiişey olmuyor.

canim desene ayni benim gibisin bende 25 haziranda basliyorum ignelere ama simdiden basladim acaba lara????sen gorusmeyemi gidiyorsun yoksa bu ay basliyacakmisiniz???

egecan canım , tedavinde şimdiden bol şanslar.. güzel haberlerinide alırız inşallah...
bende ilk tüp bebek denemede hamile kaldım.. sana tavsiyem idrara sıkışık olacağım diye çok su içme şişen yanında olsun yavaş yavaş yolda iç, hemen seni içeri almıyorlar biraz bekliyorsun zaten sıkışıyorsun..
ben sabah 7 de orda olmam söylendi.. evden çıkmadan ihtiyacımı giderdim çıktım suyumu yolda içtim yavaş yavaş, oraya gittim biraz bekledik birazda orada içtim beni 11 de içeri aldılar sıkışıktım ama normal derecede idi transferde de sorun olmadı dizlerim kalkık vaziyetde dinlendim..arada hemşire sıkışıksan sonda takayım dedi ama idare ederim dedim 45 dk yattım.. tam bir saat sonra hasta bakıcı odama götürdüğünde wc ye girdim gerçekten yap yap bitmiyor.. sonra odada 30 dk dnlendim... çıkşımız yapıldı eve gelincede düz yattım arada sola dönük arada dizlerim kalkık vaziyetde dinlendim çok fark etmiyor aslında ama sürekli yatmakda iyi değil ben iğneler için hergün eşimle birlikte çıkıp iğneye gittim 200-300 metrelik yoldu.. yani bir nevi hergün yürüyüş yaptım sayılır..
bu arada kesinlikle dikkat et transferden sonra KABIZ olmamaya çalış.. bunun için kayısı kompostosu yapabilirsin transferden önce..
günışığının dediği gibi hemşireler eline liste veriyorlar ona göre kendini ayarlıyorsun...

canim cok guzel bir oneride bulunmussun bende sisemi yanima alip giderken icmeyi dusunuyorum dedigin gibi insan zaten beklerken SIKISIYOR...zati ben hastaneye ne zaman gitsem evden cikarken ihtiyacimi gormus bile olsam psikolojikmidir nedir tuvaletim geliyor...kosa kosa tuvalete gidiyorum :)):eek:

bu ay başlayacağız canım,evet dediğin gibi fazla acaba diyoruz farkındayım ama elimde değil napayım,kafamda hiç bir sorunun kalmamasını istiyoruz.
seybay canım biliyorum çok fazla ayrıntıya takılmış durumdayım farkındayım ama ilki kimyasal gebelik olunca herşeyde bir sebep arar oluyor insan,tabiiki bu kadar küçük detaylarla ilgisi yok ama elim değil iştetatlicadiarzu

merhaba nazlı melek senin ikizlerin cinsiyetleri belli olldu mu bi de hangi doktora gidiyorsun . merkezine mi?

merhaba arkadaşlar
Benimde transferim 5 haziranda yapıldı. Transfere sıkışık girdim. ve transferden 15 dakika sonra sürgü verdiler. sürgüyü kullanırken zorlanmadım. 2 saat sonra kalkıp birdaha wc ye gittim. merkezde toplam 3 saat yattım. sonra taksiyle evet geldik, merkezle ev arası 20 dakika felan sürdü. eve geldim 24 saat sırt üstü yattım. ve ilk üç gün wc ve yemek ihtiyacı dışında kalkmadım. Ancak bir şanssızlık oldu transferin 4. günü hafif gripal bir durum başladı. ve birkaç kez hapşırdım bilmiyorum bir zararı oldumu. onun dışında beslenmeme dikkat ettim kabız olmadım. 17 haziran test günüm bugünlerdede iş yapmıyorum oturuyorum yatarak tv seyrediyorum. kitap okuyorum bilmiyorum sonuç neolur. herkesin duaları kabul olur inşallah

herşeyin hayırlısı olsun kuzi :)
kendimi olumlu yada olumsuz ihtimallere hazırlamaya çalışıyorum olmazsa tabiki çok üzüleceğim ama vardır bir hikmeti demekten başka elimden ne gelirki? hem mevlam ne eylerse güzel eyler hayırlısı neyse o olsun
senin durumun nedir hamişlik var mı?

Var canım eğer Allah nasip ederde devamı gelirse tabi, daha yeni bizimde, bendede transferin 5.gününden sonra garip kasık ağrıları olmuştu senin tarifindeki gibi, aslında ağrıdan ziyade sanki kasıklarımda damar çekilmeleri gerilmeler falan hissetmiştim ama herkesin bir olmuyo tabi, darısı başına inşallah tutar hayırlısıyla

Var canım eğer Allah nasip ederde devamı gelirse tabi, daha yeni bizimde, bendede transferin 5.gününden sonra garip kasık ağrıları olmuştu senin tarifindeki gibi, aslında ağrıdan ziyade sanki kasıklarımda damar çekilmeleri gerilmeler falan hissetmiştim ama herkesin bir olmuyo tabi, darısı başına inşallah tutar hayırlısıyla

kuzicim benim 14.günüm bugün.Değerim 12.gün 687 çıkmıştı..Diyorum ki yarın 15.günüm tekrar test yaptırıp artışa bakayım.

Bende karnımda basınç var sanki şiş gibi.Arada ayağa falan kalınca geriliyor birazda rahatsızlık veriyor sende de oldu mu.sanki mideme kadar baskı yapıyor

kuzicim benim 14.günüm bugün.Değerim 12.gün 687 çıkmıştı..Diyorum ki yarın 15.günüm tekrar test yaptırıp artışa bakayım.

Bende karnımda basınç var sanki şiş gibi.Arada ayağa falan kalınca geriliyor birazda rahatsızlık veriyor sende de oldu mu.sanki mideme kadar baskı yapıyor

Var canım o gerginlik var, sürekli bi şişlik dolgunluk hissi var karın kasık bölgesinde, oturup kalkarken hafif kasılır gibi oluyo ama bu kötü bişey değil bana göre bebek sürekli geliştiği için ve rahim büyüdüğü için, kese suyla dolduğu için oluyo onlar sanırım, mideme kadar baskı yapmıyo ama mesela yatarken sağdan sola soldan sağa dönerkende rahat hareket edemiyorum

bende nerdeyse transferimin 3 veya4 günü hapşırmaya başladım hemde kaç kere hapşırdım

arkadaşlar transfer sonrası merkezden çıkarken arabayla giderken gideceğiniz yere oturarak mı gittiniz yoksa yatarak mı?
biliyorum çok soru soruyorum ama aklımda olacağına sorayım diyorum.

Benimde bu gün embriyo tranferi min 5. günü hiç belirti yok ama sadece biraz kasıklarımda adet sancısı var gibi bide çok karamsarım hep ağlamak istiyorum olmayacak korkusu

X