Örgü Bebek yeleği

Bebek örgüleri, örgü teknikleri, Tığ işi örgüler, Örgü oyuncaklar, Örgü takılar,
yeşil şapka çok beğendim doğrusu ya meryem benim kızın halası olur musun sırnaşık şey şaka bi yana şapkanın yapılışını tarif edebilr misin canım bizde yapsak kuzularımızaa.s.

a.s.Beğendiğinize çok sevindim süveter ile patiği ben ördüm ama şapkayı Ablam ördü tığ işi örgülerden pek anlamam doğrusu ama şapkanın yakında çekilmiş resmini ekliyebilirim size yardımcı olabilirsem ne :teselli:mutlu bana

37py1.jpg
38mn5.jpg
trzm2.jpg

Son düzenleme:
mornz9.jpg
mor1kv6.jpg
:dance:Arkadaşlar işte size uyduruk bir şapka takıma uysun diye yaptım:eek:klava:

erkaw0.jpg
Çok üzgünüm çoookÇevremizde hep kız bebek olunca bende hep kız bebek örgüleri yayınladım işte size bir erkek bebek örneği ben örmedim komşuda görüp resmini çektimkafamçokkarıştı

canım çokkk güzeller bende örmek istiyorum bu modelden ama tarif edebilirmisin acaba örgüde yeniyimde bakarak yapamıyorum sayı ve tarif gerekli şimdiden teşekkürler özellikle maviş olanı çok güsel

yelekzh6.jpg
:sm_cool:Bu tığ işi yeleği sevgili Ayşe ablam hediye örmüş :hooray:ben çok beğendim. sizce nasıl?:hooray:

fiyonkvf3.jpg
a.s.İşte klasik kurdaleli model hemen hemen bu modeli bilmeyen yoktur ben bu modelden tam 3 tane yelek hediye ördüm artık bir tanesini de yayınlayayım değil mi amalaelaelaelaelae

:1no2: ben bilmiyorum bu modeli,ama örmek istiyorum tarfini yazabilirmisiniz lütfeeeennn:1rolleyes:

saluu5.jpg
:kahve:Bu bebek şalını Ablam 15 aylık torunu için ördü Bende resmini çekip burada yayınlıyorum:kahve:
bu şalın ipi akıllı iplerden mi acaba yada nasıl bi ip kullanılmış çook beğendim doğrusu ablanın emeğine sağlık tarifini almak isterim ama sana zahmet olmazsa ister buraya ister özelime atabilirsin şimdiden teşekkürlera.s.

:1no2: ben bilmiyorum bu modeli,ama örmek istiyorum tarfini yazabilirmisiniz lütfeeeennn:1rolleyes:
Canım tarifini anlatmaya çalışayım yeleğimiz yakadan başlanıyor zaten sizde fiyonklu bölümünü soruyorsunuz sanırımCADIARZU 1.sırada 10 ilmek ters 10 ilmek düz örüyorsunuz 2.sırada tersleri yine ters örüyorsunuz ama düzleri örmeden şiş e alıyorsunuz bu sırada ip önden ters ilmeğe kadar uzanıyor yani şöyle___________ sonra yine tersleri örüp düzleri şiş e alıyorsunuz 3.sıra yine birinci sıra gibi 10 ters 10 düz örmeye devam edilir 4. sıra 2.sıra gibi 10 ters örülüp 10düz ilmek şişe alınır böylece 10 sıra örüldükten sonra ilmekler yer değiştirir yani tersin üstüne düz düzün üstüne ters örülür yelek tamamlandıktan sonra öndeki uzun uzun ipler kurdaleyle toplanıp fiyonk şeklinde dikilir.ancak bu kadar anlatabildim burada inşallah yardımcı olabilmişimdir:lepi:

X