gebelik öncesi folik asit

betxuxl19

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2008
2.051
11
arkadaşlar benim duyduğum kadarıyla folik plusdan hamilelik öncesi günde 3 tane içiliyor.gördüğüm herkes günde 3 tane içiyor.oysa bebek çalışmalarından 1.5 ay önce hapa başlamama rağmen dr bana günde 2 tane dedi.zaten geç başladım sizce günde 3 tane içeyim mi?bu hapların zararıda varmıymış?teşekkürler...lülülülülülü

benim bildiğim günde 3 tane içiliyor ama sen erken başladığın için doktorun günde iki tane vermiş olabilir.folik asit çocuğun sinir sistemi ve beyin gelişimini destekliyor diye biliyorum

ben fobiol içiyodum doktorum korunmayı bırakmadan i ay önce başla demişti ama ben daha başlaymadan korunmayı bıraktığımı gibi hamile kalınca hemen başlattı günde bi tane içiyodum günlük alman gerekn değer 400mg ilacının mg na bak anlarsın yeterlimi deilmi folbiol 400 mg olduğu için günde tek yeterliydi

Canım hangisini kullanıyorsun? En uygunu folik plus..Gebe kalmadan önce tok karnına günde 1 tane yeterli çünkü yiyeceklerden de alıyoruz folik asit..Hamileliğin ilk 3 ayında ise günde 3 tane kullanmıştım ben..Bir de bol bol bulgur yiyeceksin:KK66: folik asit içeriyor zengin miktarda.Ben emzirdiğim için,bana da yararlı..Süt yapar derler ya:KK70: Folik a. kırmızı kan hücrelerinin sağlığı için çok çok önemli..Gebelikte alınmazsa stres,halsizlik,bitkinlik yapıyor..AMA dikkat;fazla alınması da iyi değil,o zaman da B-12 vitaminin etkisini azaltıyor..Sevgiler canım..

folik plus verdi günde 2 tane.400mgymiş.neyse ben 2 tane içmeye devam edeyim.herkese çok teşekkürler...

mrhaba bana doktorum folik plus vemıstı hamile kalmadan 3 ay önce başla gunde 1 tane kullanabılırsın demıstı yeterlı demıstı.ayrıca ben aranıza yenı katıldım.ilk cvp yazısım size nasip oldu.

arkadaşlar benim duyduğum kadarıyla folik plusdan hamilelik öncesi günde 3 tane içiliyor.gördüğüm herkes günde 3 tane içiyor.oysa bebek çalışmalarından 1.5 ay önce hapa başlamama rağmen dr bana günde 2 tane dedi.zaten geç başladım sizce günde 3 tane içeyim mi?bu hapların zararıda varmıymış?teşekkürler...lülülülülülü

canım zararı varmı yokmu bilemem ama bende 2 tane içiyorum günde dr öyle dedi ben 2 ay önce düşük yaptım 2 aydırda başka bi ilaç içiyodum gyno ferro sanol diye demir folik asit b vitamini vardı yaklaşık 10 gün önce muaneye gittim ve folıc plas verdi günde 2 tane digerini günde 1 tane içiyodum soruna cevap olmadı beliki amam kısaca bende 2 tane içiyorum doktorum artık çalışmalara başlaya bilirsin dedi tabiki bide çocuk aspirini içiyorum 2 günde bir içiyorum ALLAH GÖNLÜNE GÖRE VERSİN

ben fobiol içiyodum doktorum korunmayı bırakmadan i ay önce başla demişti ama ben daha başlaymadan korunmayı bıraktığımı gibi hamile kalınca hemen başlattı günde bi tane içiyodum günlük alman gerekn değer 400mg ilacının mg na bak anlarsın yeterlimi deilmi folbiol 400 mg olduğu için günde tek yeterliydi

merhaba dr um banada korunmayı bırakmadan önce folibol verdi günde 1 tane al dedi fakat 5mg .50 tablet 5 mg.acaba hamile kaldıktan sonra 400mg vericek olabilirmi?

canım ben de 5 haftalık hamileyim. doktor bana da verdi.günde iki adet iç dedi.aç veya tok karnına farketmiyormuş. benden önce görümceme de vermişti doktoru ama ona günde 3 adet demişti bana 2 adet dedi.herhalde kişisine göre değişiyor.bence tatlım sen doktorun ne dediyse onu yap.bende 2 adet alıyorum.

bana doktorum gebelikten önce 6 ay kullan dedi ama bence bu süre çok 4 ay oldu günde 2 içiyorum 2 ay kaldı daha derken geçen ay küçük bir kist görüldü ve ginera d.kont.hapı verdi haydaaa olduk 3 ay kullancam ama folik asitide kesme dedi offf kafam karıştı gene

Valla ben 5 ay kullandım hamile kalmadan önce....Ne zaman ki dedim ben içmicem bu ilacı,bıraktıgım ay hamile kaldım. Bende psikolojik baskı yaratıyodu bu ilaç sanırm..Tabiki kalır kalmaz hemen başladım tekrar içmeye..Ama duzenli olarak bebek icin ilaç içmek de o fikri beynimden atamamaya sebeb oluyodu sanırm..Gunde 3 kere içiyodum bende ve tabiki her içtigimde acaba bu ay hamile kalıcak mıyım diye dusunmek yoruyordu beni sanırm..Sakın yanlış anlamayın kesinlikle cok gerekli bi ilaçtır buna eminim, ama kendimce buldugum çareyi paylaşmak istedim. 2 ay sonra bebegimi kucagıma alıcam Allahın izniyle..Allah butun isteyenlere nasip etsin..

Bana gittigim butun dr lar uc ay once baslatarak gunde bir tane onermislerdi simdi yurt disindayim ve burda da ayni sekilde ayrica fazlasida iyi degil diye biliyorum.

bende solgar ın folık asıdını kullanmıstım hamıle kalmadan 1 ay once baslamıstım ve 1 tane ıcıyodum gunde

bende hamileliğimden 2 ay önce folbiol kullandım.yurtdışından gelen bir doktor tanıdığımız kesinlikle prenetal kullanmamı önerdi.hatta kendi getirdi,daha sonra supradin prenetal olarak eczanede gördüm.tavsiye ederim her vitamini barındırıyor,hatta doktor tek başına folik asit alacağına ton balığı ye herzaman her yerde bulunuyor demişti. prenetali tavsiye ederim,hatta ben süt verirkende kullandım,halada kullanıyorum.

arkadaşlar merhaba!ben de artık gebe kalmayı planlıyorum.ama nezaman hamile kalacağımı bilmiyorum ki :sm_confused: sizce folik asit almaya başlıyım mı?

arkadaslar bısey sorucam ben ayın 8 ınde evlendım evlenmeden once kısa bı sure dogum kontrol hapı kullanmıstım cok sıvılce yaptıgı ıcın bırakmak zorunda kaldım.ara kanamalarım oldu fakat ayın 19 unda adet olmam gerekıyodu olmadım bunun nedenı acaba dogum kontrol hapları mı?bılen arkadaslar cevap yazarsanız sevınırım.

X