Hızma

dygtan

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
19
0
Arkadaşlar benim burnumda hızma var ve son 1 yıldır çıkaramadığım için şuandada burnumda duruyor. Hamileliğimde uğraşırsa iltahap yapar diye çıkarmaya cesaret edemedim. Yaklaşık 1 hafta içinde kısmetse normal doğuma giricem ve bu hızma problem olur mu? Çıkartmamı isterler mi? Bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatın.fisfisfis

canım neden cıkmıyokı burnundan belkı dogum ıcın sorun olmaz ama burnundan cıkmazza allah korusun mıkrop falan kapabılır

Zorlarsam çıkar ama ben hamile kalınca uğraşmadım, çünkü arkası top şeklinde olduğu için çıkarken zorlanıyor ve yara oluyor. Ancak çıkarmam gerekirse takan yere gidip arka kısmını kestirmem lazım.

Arkadaşlar benim burnumda hızma var ve son 1 yıldır çıkaramadığım için şuandada burnumda duruyor. Hamileliğimde uğraşırsa iltahap yapar diye çıkarmaya cesaret edemedim. Yaklaşık 1 hafta içinde kısmetse normal doğuma giricem ve bu hızma problem olur mu? Çıkartmamı isterler mi? Bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatın.fisfisfis

neden cıkmıyokı cok enteresan bende 1o senedır hızma kullanıyorum,
normalı bılmem ama sezeryanda cıkartmıslardı bana

Bendenızz sen nasıl rahat çıkarıp takıyorsun? Ben 2 senedir kullanıyorum ve her çıkarmamda acayip zorlanıyorum ve yara oluyor.

ben hızmayla normal dogum yaptım canım halada burnumda kızım 4 aylık oldu bu arada

Bendenızz sen nasıl rahat çıkarıp takıyorsun? Ben 2 senedir kullanıyorum ve her çıkarmamda acayip zorlanıyorum ve yara oluyor.

ben 10 sene once tabancayla deldırmıstım,
sanırım sen pıercıng yontemıyle deldırdın ondan problemlı oluyor verev deldıklerı ıcın takılıyı cıkmıyo hızma ablamdan bılıyorum..
valla ıl yaptırdıgımda bı hafta cıkarmadım orjınal kupesı dıye sonra hep donderıyodum ete yapısmasın dıye,
sımdı 1 sene takmaamda kapanmıyor

Bende tabanca ile deldirdim fakat ben 2 gün sonra çıkarıp normal hızma taktım, sanırım benim hatam bu oldu. Şimdi çıkarsam hemen kapanır.

Bende takmadığım zaman kapanmıyor.kulak memesi deliği gibi,sanırım bende 1 sene takmasam kapanmaz.ama hamilelikte problem olacağını sanıyorum.hayatım dr.una sormadınmı?Bir sor istersen nede olsa dr.

Aslında sormadım, ama eşimin teyzesinin kızıda kadın doğum uzmanı ona sorduğumda problem olmaz demişti. Bende o yüzden çıkarmadım. Bu hafta son kontrole gidicem ozaman sorsam iyi olur sanırım.

canım bende 3 yıldır kullanıyorum istedıgım zaman takıp cıkarıyorum sorun olmuyor,ben sezeyanla dogum yaptım cıkarttırdılar bana ,ama eger normal dogumsa sanırım sorun olmaz ,bence sen cıkarttır hızmanı cunkı normal dogum bıle olsa sezeryan ihtimali her zaman vardır

cnm normal dıye gıttın bı dogum sezeryana donusebılır ve onun burnunda kesınlıkle olmaması gerek bence cıkartmalısın amelıyathaneye kesınlıkle alınmıyor bende solemesı

Normal doğumu bilmiyorum ama sezeryanda ne var ne yoksa çıkarttırıyorlar.

canim sen öylede böylede cikart hizmani. cünkü arkadaslara katiliyorum normal dogum diye gidersin, ama allah göstermesin bir aksilik olursa hemen sezeryane alirlar seni, ve orda kesinlikle yasak. benimde hizmam var, ama arkasi top olanlari kullanamiyorum, takmasi sorun olmuyo ama cikartirken gözümden resmen yas akiyo. o yüzden artik hep düz aliyorum ve egdiriyorum, yani hizma L seklinde oluyo ve cok rahat, cikar tak hic sorun olmuyor. sanada tavsiye ederim. bir gümüscüden al bitane doguma gitmeden evde dene, cok rahat edeceksin. burnunda kalsin, eger cikart derlerse hemen kolaycana cikartirsin. bebegini kucagina aldiktan sonrada hemen takarsin..
umarim yardimci olabilmisimdir.
hayirli dogumlar diliyorum allah bir avazda kurtarsin..

Aslında sormadım, ama eşimin teyzesinin kızıda kadın doğum uzmanı ona sorduğumda problem olmaz demişti. Bende o yüzden çıkarmadım. Bu hafta son kontrole gidicem ozaman sorsam iyi olur sanırım.

sezeryanda ameliyata hazirlarken ne var ne yok cikariyolar zaten
ojenize kadar

hiiii o da neee burnunu mu deldirdin icinde arkasi top gibi bisey duruyo yani iyyyyy sumukludur be oooo
ooyyykkk

yhaa bende deldirmek istiyorm ama cok korkuyorum deldirirsem tabancayla deldiricem cok acıyomu bide ben cabuk sıkılırım öyle istediim zaman cıkarsam delik kapanırmı benim burnunu deldirmişti 2 gün sonra hızmayı değiştirmişti soora babam kızdıından cıkrınca hemn kapandı bende deldirsem 1 yıl bile kullandıktan sonra tekrar kapanırmı yardımcı olursanız sevinirim :)

X