Hamileyken saç boyatmak

çikolataprenses

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2008
269
1
selam kızlar. Hamileyken saç boyatmanın riskli olduğunu biliyorum ama röfle de zararlı mı acaba? Çünkü deriye temas etmiyo ya ondan sordum.:sm_confused:

3 AYDAN SONRA RiSK YOK DENİYOR AMA,
VARLIĞI ya da YOKLUĞU KONUSUNDA KİMSE NET BİR YORUM YAPAMIYOR.
BEN BİR ANNE ADAYI OLARAK BOYAYA İHTİYACIM OLDUĞU HALDE YAPTIRMADIM.
O KADAR GÜZEL BİRŞEYKİ HAMİLELİK ve BEBEK BEKLEMEK.
VARSIN SAÇIMDA BOYASIZ OLSUN.

Aynı fikirdeyim senace ki benim icin de cok ii oldu hem sacımız dinlenmis oluo ayrıca daha bi deisiklik olur ben hatta dogumdan sonra kilo wermeden sac boyatmıcam hedef koydum kendime zayıflayınca boyatıcam :))

Bende diğer arkadaşların söylediklerine katılıyorum canım hamiş kaldığımdan beri hiç boyatmadım saçlarda hem kendine geliyo hemde bebişime bi zararım dokunmuyo doğumdan sonra bikaç ay geçsin sonra boyatıcam inşallah

ben hamile oldugumu ogrenmeden 15 gun once kırmızı kızıl olan saclarımı komple açtırıp kendı rengıne boyadım ama ne zamankı öğrendim bır daha hıc boyamadım zaten doktorumda ızın vermıyor buna..suan kendi rengıne cevırmeye calıstıgım donemden kalma saçlarım 2-3 renk ama dipten kendı rengi geldıgı ıcın ve dogal sac oldugu ıcın kendimi avutuyorum işte...
ama hamişliğim bıtınce gıdıp doğal şaçımın uzerıne röfle yaptırmayı dusunuyorum:))kuaförum sabredersem en guzel roflenın dogal saç uzerıne olacagını söylüyor...umarım oyle olur...

canım benimde boyamaya ihtiyacım var ama buna cesaretim yok.olur da bişey olursa kendimi asla affetmem.25 yaşındayım ama saçlarım çok beyaz devamlı boyardım ama 5 aydır hiçbişey sürmedim.aman hayırlısıyla bi doğsun eşime diyomki hastaneden sonra doğru kuaföre hemen boyatıp bakım yaptırcam:))) aaaah bi de lohusalık olmasa tabiii

amerikan hastanesi linkinden bakmıştım gebelikte saç boyasının kanıtlanmış bişiyi yok..ama neblim her hafta boyatmak sakıncalıdır sanırım..üstelik kokusu daka zararlı kafanın emebildiğinden..kalanı sidikle atılıyormuş..bende pimpirikliyim ama hareketsiz oldugunda,test değerlerimde bi anormallik olursa..yok efendim neolmuş bebeişlerimiziçin boyatmıyıverelim miş..herkezde bambaşka fedakar yanii........

selam kızlar. Hamileyken saç boyatmanın riskli olduğunu biliyorum ama röfle de zararlı mı acaba? Çünkü deriye temas etmiyo ya ondan sordum.:sm_confused:

canım zaten kesinlikle kuaförler saçı boyamıyorlar. benimde araştırdığıma göre saçı daha açmak boymaktan daha zararlı ve röflede illaki saçın rengini açarak yapıyorlar. ne kadar saçlarımız kötü gözüksede bebeğimizin riske girmesine değmez değilmi ama?sengözlerimebaksanab

Ben de bugün boyattım dayanamadım ama yaa
çok feci olmuştu uçlkarı turuncuydu adeta..
Ben de ilk 3 ay boyatmak sakıncalı diye duymuştum,kokusunu solumamaya çalıştım o kadar..
Bence çok daha sakıncalısı,hormonlu ve katkı maddeli gıdalar ama bilmeden neler tüketiyoruz kim bilir.

canım zaten kesinlikle kuaförler saçı boyamıyorlar. benimde araştırdığıma göre saçı daha açmak boymaktan daha zararlı ve röflede illaki saçın rengini açarak yapıyorlar. ne kadar saçlarımız kötü gözüksede bebeğimizin riske girmesine değmez değilmi ama?sengözlerimebaksanab

evet haklısın teşekkür ederim :)

ay arkadaşlar ya ben daha 25 yaşındayım ama benim saçımın ön tarafında beyazım çok maalesef bizde kalıtsal birşey bu anneminde böyle henüz bebeğim yok ama ben hamile kaldığımda en az 1 kez mecburum boyatmaya ya yani o şekilde 1 sene gezemem bir doğumdan sonra lohusalık var bilmem ne yok yok en azından 7 aylıkken filan organik boyalarla boyatmam gerekir benim :KK43:(

kızlar sacınızı ıllakı boyamak ıstıyorsanız kına kullanabılırsınız benım doktorum kına kullanabılırsın demıstı.kendı kuaforumde aynı seyı soyledı ama kesınlıkle sacımı boyamadı...ben boyamam boyarsanda kafanı kırarım dedı:)))))

Arkadaşlar ben saçımı bebek 6 aylıkken boyattım çünkü inanılmaz derecede beyazım vardı ve upuzundu. Aynı zamanda işe de gitmek zorunda olduğum için ve bu durum moralimi mahfettiği için gidip boyattım. Boyatmadan önce de çok araştırdım. Kınanın içeriği bilinmediğinden daha doğrusu kınayı imal edenin içine ne kattığından emin olunamadığı için (bilinemeyen kimyasallar da olabilirmiş) kınayı hiç düşünmedim. Ama içeriğinden emin olabilseydim tabiki kınayı tercih edecektim. Bitkisel boyalarda ise durum şu şekilde: zararsız olanı yani tamamen bitkisel olanı bir yıkamalık oluyor ve beyazlarda kapatıcılık sağlamıyor. Diğer bitkisel boyaların ise içeriği normal saç boyaları ile hemen hemen aynı. Tek fark kimyasalların yanına birkaç limon ekstresi işte ne biliyim şeftali özü gibi katkılar ekleyip bitkisel boya adı altında kullanılmaları. Bir de kuaförüm dedi ki eğer dışarıda saç boyatacaksanız bitkisel boyanın yanınızda açılmasına ya da boyanızı kendiniz almaya dikkat edin ama hiçbir zaman emin olamazsınız. Şimdiki durum ise saçım yine bembeyaz ama az kaldığı için ve doğum izni kullanacağım için sabredeceğim. Yani dokuz ayda bir kere boyatmış olacağım bu kadar beyaza yine iyi diye düşünüyorum.

ben iki oldu boyuyorum ama toz halindeki bitkisel boyalarla ..hamileligin sonuna kadarda beyazlarim ciktikca boyayacagim cunku tamamen bitkisel ..diger boyalarda sonucta cok degisik maddeler var ve ilk cocuguma hamileyken hic bir kuafore boyatamamistim ,kime gitsem ben bu gunaha girmem ,sakincalimi tam bilmiyorum ama bu sorumlulugu almam demislerdi..

benim saçlarım bakır renkti , siyah dipler uzamıştı doktorum 3 ay bitince bitkisel boya ile kendi saç rengine boyat dedi , oryal falan sakıncalı tabi , ama bitkisel boyanın bir zararı yok , bende 3 aydan sonra bitkisel boya ile boyattım , 9 ay dip çıkacak değildi ya mecburen boyıcaz , arkadaşımda saçlarını bitkisel boya ile stamamen sarıya boyatmıştı , hiçbişey olmadı. gayet sağlıklı ve akıllı bi bebeği var, hamileyiz diye bakımsız gezmemiz gerekmiyor.

en azından doğumdan 1 hafta önce falan kesin röflemi yaptırıcam kendimi ii hissediim ki zor günlerimde moralim ii olsun hem bebek doğunca imkansız zaten onu bırakıp kuaföre gitmek

22haftalık hamileyim ve artık dayanamadım dipler siyah uclar acık kahve cok iğrenc duruyordu banada doktorum 3.aydan sonra boyat demişti yinede allah a emanet ediyorum :)

X