gebe kalmak için cinsel ilişki sıklıgı

elmarya

mucizem benimle
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2008
586
20
CADIARZUkızlar gebe kalmak için kaç gün bekleyipte yumurtlama gününde ilşkiye girmemiz gerekiyor ben bu ay 4 gün bekledim ve yumurtlama gününde ilişkiye girdim sizce tutmuşmudur.:uhm:

CADIARZUkızlar gebe kalmak için kaç gün bekleyipte yumurtlama gününde ilşkiye girmemiz gerekiyor ben bu ay 4 gün bekledim ve yumurtlama gününde ilişkiye girdim sizce tutmuşmudur.:uhm:
slm canım ilişki sıklığı konusnda doktorum bana çocuk düşünenler gün aşırı yani bi gün girip bi gün girmemeleri gerekiyo o zman zaten yumurtlama günü saymana gerek kalmıo muhakkak yumurlama gününe denk geliosun benim doktorum bunu sölemişti yani biz öle yapsasta benim 1 yıldır olmuo umutla beklioruz

teşekkür ederim elf rcp cevapladıgın için ya benimde nerdeyse 1 yıldır çocugum olmuyor dedigin gibi bizde gün aşırı ilşkiyide denedik ama olmadı benim de bildigim kadarıyla sperm degeri normal yada düşükse 3 gün bekleyip öyle ilişkiye girmek lazımmış bizde ilk defa bu ay böyle denedik ama döllenme olmuşmudur bilemiyorum bu yüzden hamile kalmış bayanlar acaba kaç gün arayla ilşkiye girdiler merak ediyorum.

canım benim bildiğim yumutlama günleri adetin ilk gününden itibaren 14.günü diyolar ama bu kişiden kişiye değişiyor.sen bence adet gördüğün bir kaç ayı hesapla o zaman ovusulosyon gününü bulursun çoğu kişi 14,gün diye biliyor ama herkesin öyle olamayabiliyor benim 19gün mesela.sen bence internetten adet hesaplayıcılara gir son 3adetini yaz o ovusulasyon gününü hesaplıyor ordan bulman daha kolay o hesaba göre yumutlama gününü genele alınan 28gün arayla adet gören bayanlarda 14,gün sen baktığın zaman ovusülasyon gününe örneğin 33.gün arayla adet görüyorsan senin yumutlama günün adet başladığından itibaren 19,gün dür.

kaç günden bir adet görüyosan - 14 yapacaksınız çıkan gün yumurtlama gününüz oluyor mesela 34 günde adet görüyorsanız

34-14=20 adetinin 1. günden itibaren sayarak 20. gün yumurtlama günü oluyo

30 gün sürüyorsa misal

30-14=16 adetinin 1. gününden itibaren sayarak 16. gün yumurtlama günü oluyor

yumurlama günü 16. sında ise (misal) 12 - 14 - 16 - 18 - 20 günlerinde ilişkide bulunmak en garantisi

Canım bence Allah vericekse haftada 1 kerede girsen olur yumurtlama günü falan bahane.Bizimde geçen ay ilk deneme ayımızdı olmadı inş.bu ay ama bu ay karar verdim stres yapmamaya çalışıcam en büyük etken stres bence.Çünki biz kendimizi de yırtsak Allah vericeği zamanı bilir arkadaşım üzme kendini Allah büyüktür.

kızlar dün adetimin 16 sıydı dr gittim altan ultrasonla baktı adetimin 15 gününde çatlamış yumurtam neyseki hala yaşıyordu dr bugün ilişkiye girin dedi bizde o gün ilişkiye girdik inş.tutmuştur kızlar inş.hamiş kalırım bu ay bakalım daha adetime 12 gün var nasıl bekliyecem bilemiyorum.

kızlar çok ara verildikten sonra mesela 10-15 gün erkeklerde sperm kalitesi düşüyor mu?

X