kanamalı gebelik yaşayanlar

ayxixxsxxixxgxxixm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ocak 2008
244
9
45
arkadaşlar mikro yöntemiyle 12 haftalık ikiz gebeyim geçen hafta yolda yürürken kanamam geldi eve geldiğimde iyice attı çok korkmuştum elime kanpıtısı bile geldi bebeklerim sanıp çıldırıyordum hemen hastaneye gittik muayne oldum rahim ağzında bir parmak açılma vardı kanamam hafiflemişti bebekler sağlıklı görünüyorlardı çok şükür bir hafta boyunca hastanede yattım sadece şekerli su bir serum taktılar crinone jel ve vitaminime devam ettirdiler bebeklerin kalp atışlarına bakıldı çok şükür kanamam durdu ama çok korkuyorum tekrar yaşarmıyım diye sizlerde böyle olup gebeliği devam edenler yardım lütfen şu an evde dinleniyorum RABBİM inşallah tekrar yaşatmaz hayırlısı ile alırım bebeklerimi kucağıma herkese hayırlı hamilelikler

sevgili ayışığım ;
bende gebeliğimin 5. haftasında az ,11.haftasında yoğun ve 14.haftasında aşırı yoğun b ir kanama geçirdim..yapılan muayenelerde bebekte hiç bir sorun görünmüyordu..dışarıda bir yer kanıyordu ama nedeni bulunamıyordu..ilk 3 ay ağız yoluyla progestan tedavisi gördüm ve düşük tehlikesini atlattım..şu anda 17 haftalığım allaha şükür kanamam yok fakat doktorum her ay bunu yaşayabileceğimi hatta erken doğum bile yapabileceğimi söyledi ...fakat ben artık öylesine alıştım ki kanamaya gayet normal bir şekilde pedimi koyup hastaneye gidiyorum..ilk hafta bende yattım hastanede ama artık yatmıyorum evde dinleniyorum aynı gün kanama geçiyor..yani gebeliğim sağlıklı bir şekilde devam ediyor..allahım sağlık sıhhatle kucağına aldığın günleri göstersin inşallah..ama kanaman olursa tabi doktoruna gitmeyi ihmal etme..

Çok geçmiş olsun canım, Allah korusun senide bebişlerinide , dikkat et çok.Ben yeni hamileyim, daha 4hafta 5 günlükmüş.Çok az leke tarzı geldi benimde ama düşük tehlikesi dedi dr , rapor verdi işe gitmiycem 5 gün. 2 kese vardı dün gördük ama biri gelişmemiş ,diğeri 6,5 mm büyük olan kese.
Küçük kese 1,5 mm çıktı. oyüzden kanama gelirsede o gelişmeyen ikizin biri gidebilir dedi bana, çok üzüldüm çok isterdim ikiz olmasını Allah hakkında hayırlısını versin.

Çok geçmiş olsun canım, Allah korusun senide bebişlerinide , dikkat et çok.Ben yeni hamileyim, daha 4hafta 5 günlükmüş.Çok az leke tarzı geldi benimde ama düşük tehlikesi dedi dr , rapor verdi işe gitmiycem 5 gün. 2 kese vardı dün gördük ama biri gelişmemiş ,diğeri 6,5 mm büyük olan kese.
Küçük kese 1,5 mm çıktı. oyüzden kanama gelirsede o gelişmeyen ikizin biri gidebilir dedi bana, çok üzüldüm çok isterdim ikiz olmasını Allah hakkında hayırlısını versin.

canım hayırlı olsun;allah kaderimize ne yazdıysa onu yaşıyoruz biliyorsun..o yüzden üzülme en azından henüz kese olan bişeyi kaybediyorsun düşünsene onun büyümüş bir bebek olduğunu o daha üzücü..o yüzden allaha şükret ve dua et canım allah diğerini sana bağışlasın...

Merhaba Kızlar,

Yaşadıklarınız zor gerçekten, sizlere sabır & sağlık diliyorum. Annelik buralardan başlıyor şimdiden. :nazar:
Allah hepinize sağlıklı bir hamilelik yaşatsın ve tamamına erdirsin. a.s.

sevgili ayışığım ;
bende gebeliğimin 5. haftasında az ,11.haftasında yoğun ve 14.haftasında aşırı yoğun b ir kanama geçirdim..yapılan muayenelerde bebekte hiç bir sorun görünmüyordu..dışarıda bir yer kanıyordu ama nedeni bulunamıyordu..ilk 3 ay ağız yoluyla progestan tedavisi gördüm ve düşük tehlikesini atlattım..şu anda 17 haftalığım allaha şükür kanamam yok fakat doktorum her ay bunu yaşayabileceğimi hatta erken doğum bile yapabileceğimi söyledi ...fakat ben artık öylesine alıştım ki kanamaya gayet normal bir şekilde pedimi koyup hastaneye gidiyorum..ilk hafta bende yattım hastanede ama artık yatmıyorum evde dinleniyorum aynı gün kanama geçiyor..yani gebeliğim sağlıklı bir şekilde devam ediyor..allahım sağlık sıhhatle kucağına aldığın günleri göstersin inşallah..ama kanamanİ olursa tabi doktoruna gitmeyi ihmal etme..[/QUOTE :KK43::KK43:BENİMDE TÜP BEBEKTİ:KK43::KK43:
KZLAR NE OLUR ÇOK DİKKATLİ OLUN BENİMDE İKİZ GEBELİĞİM SİZN GİBİ KANAMALI OLDU BEBKLERİM GAYET SAĞLIKLIYDI KANAMYA BENDE ALDIRIŞ ETMEMİŞTİM SENİN GİBİ BİR PARMAK AÇIKLIK OLMUŞTU VE ÖALESEF KANAMYI ATLATII FAKAT BEBEKLERİMİ ERKEN DOĞUMLA KAYBETTİM 21.VE 23HAFTA DAHA YENİ BİR AY OLDU ACIM ÇOK BÜYÜK DEMEK İSTEDİĞİM ÇOKÇOK DİKKAT EDİN HER DR.GİTTİĞİNİZDE RAHİM BOYUNA BAKTIRIN MÜMKÜNSE HİÇ KALKMAYIN
BENİM YAŞADIĞIMI YAŞAMYIN SORULARINIZ VARSA SORUN YARDIMCI OLURUM BEN ÇOK TECRÜBESİZDİM BAŞIMA GELDİ ALLAH SİZLERE GÖSTERMESİN::::: VE HAYIRLISIYLA BEBİŞLERİNİ Zİ KUCAĞINIZA ALIRSINIZZ

canım hayırlı olsun;allah kaderimize ne yazdıysa onu yaşıyoruz biliyorsun..o yüzden üzülme en azından henüz kese olan bişeyi kaybediyorsun düşünsene onun büyümüş bir bebek olduğunu o daha üzücü..o yüzden allaha şükret ve dua et canım allah diğerini sana bağışlasın...

Allah razı olsun canım, öyle teselli ediyorum , kısmet böyleymiş. Çok şükürler olsun ki biri benimle.Hep dua ediyorum Allahım cümlemizi hayırla ve sağlıkla kavuştursun bebeklerimize.:1hug:

ayisigim burda bi arakdas var su an ikiz kizlari 3 yaslarina girdiler dunya tatlisi ben kanama gecirirken korkma bende öyle gecirdim hamileligimi dedi bana ama benimki maalesef kurtajla sonlandi. Insallah sag salim alirsin bebislerini kucagina sanirim senin hamilelik yatarak gececek bi sure unut herseyi yat kan gelip sonra kesilirse korkulacak bisi yok demisti doktor bana ama tekrar gelse bile hemen gene doktoruna git ne olur ne olmaz allah yardimcin olsun

Devamlı yatmanız gerekiyor, yatın bence hatta annenizde falan kalın o baksın size.1 cm açıklık önemli dikiş atılması lazım.

hanımlar bende daha 5 haftalık hamileyim bu gün ultrasonda kesecik 9 mm ve içnde yolksaç görüldü.ama yolksaç komşuluğunda 15x6mm boyutlarında bir kanama vardı. çok moralim bozuldu bilgisi olan varmı?

Son düzenleme:
arkadaşlar mikro yöntemiyle 12 haftalık ikiz gebeyim geçen hafta yolda yürürken kanamam geldi eve geldiğimde iyice attı çok korkmuştum elime kanpıtısı bile geldi bebeklerim sanıp çıldırıyordum hemen hastaneye gittik muayne oldum rahim ağzında bir parmak açılma vardı kanamam hafiflemişti bebekler sağlıklı görünüyorlardı çok şükür bir hafta boyunca hastanede yattım sadece şekerli su bir serum taktılar crinone jel ve vitaminime devam ettirdiler bebeklerin kalp atışlarına bakıldı çok şükür kanamam durdu ama çok korkuyorum tekrar yaşarmıyım diye sizlerde böyle olup gebeliği devam edenler yardım lütfen şu an evde dinleniyorum RABBİM inşallah tekrar yaşatmaz hayırlısı ile alırım bebeklerimi kucağıma herkese hayırlı hamilelikler

Ayışığım nasılsın, iyimisin ,sorun yok dimi arkadaşım

hanımlar bende daha 5 haftalık hamileyim bu gün ultrasonda kesecik 9 mm ve içnde yolksa görüldü.ama yolksaç komşuluğunda 15x6mm boyutlarında bir kanama vardı. çok mraim bozuldu bilgisi olan varmı?

canım bende 5 haftalık hamileyim, yarın sabah dr kontrolüm var, kanamada durdu, umarım herşey yolunda gider hepimiz içinde, hayırlısı ile kucaklarımıza sağlıklı alırız bebklerimizi

canım bende 5 haftalık hamileyim, yarın sabah dr kontrolüm var, kanamada durdu, umarım herşey yolunda gider hepimiz içinde, hayırlısı ile kucaklarımıza sağlıklı alırız bebklerimizi

inşallah canım muayene sonucundan bilgi verirsin kendine ve bebişe iyi bak.a.s.

Son düzenleme:
kanamanın nerde olduğu çok önemli sebei bilnmemekle beraber bir çok anne de kanama olur
burda kanamaının keseye yakınlığı uzaklığı yoğunluğu göz önünde tutulur.ve bebeişn kese içindeki durumu ve gelişimi kalp tışı
ben 4 bebeiş kaybettim 5.cide kanamalı oldu ama hep yatarak ve ilaç desteği ile kucağıma alabildim yavrumu
ilaç olarak progestan kullandım ve istirahat
allah yardımcın olsun

canım benim eltim iki gebeliğinde de kanamalı geçirmiş..
ve inan iki gebeliğinde de ne folik asit aldı nede istirahat etti.
tabiki sana bunu yap demiyorum ama şu bir gerçek eğer bebek sağlıklıysa yaşıyor.herşeye rağmen.
yinede temkinli olmak gerekiyor.buda ayrı bir konu.

merhaba canım ..bende 23 haftalık hamileyim 11 ve 14 . haftalarda kanama yaşadım ..yoğundu hastanede yattım..fakat o günden beri birdaha olmadı.tabi dikkat ediyorum kolluyorum kendimi..seyahat , ağır iş , çok yürümek hepsi yasak bana..3 ayım kaldı şükür ..fakat rahim ağzı açılması ve dikiş hakkında bilgim yok canım..

teşekkür ederim arkadaşlar inşallah bir daha yaşamam ALLAHIM kimseyede yaşatmasın kanamalı gebeliği çok zor ben zaten kendime dikkat ediyorum genelde yatıyorum şu an için korkutan şey rahim ağzının daha fazla açılabileceği kızlarımı kaybetmek korkusu çok kötü ALLAH KORUSUN.

ben bu hamileliğimde 3 gün kanama yaşadım öyle lekelenme gibi değil baya adet kanaması gibi parlak bir kırmızıydı koyduğum pet batıyordu benim ikiz değil tek bebek ama şuan çok şükür altıncı ayımı doldurdum yediden gün almaya başladım ve bebeğimin sağlık durumu çok şükür iyi sıkma canını zaman zaman böyle tatsız sürprizler oluyor...

ben 10 haftalık hamıleyım ve 7 haftadan berı kanamam var dr bana dınlenme ve progestan ılac ve ıgne verdı kanamamın bebegın ust tarafında oldugunu ama sımdı yavas yavas rahımın agzına dogra ındıgı soyledı bu bıyerde ıyı bıseymıs ama bebek yınede dusuk tehdıdı altında her kanamda yuregım agzımda dr u arıyorum cok caresız ve zor bı donem umarım bu kotu gunlerı hepımız hayırlısıyla atlatırız...

kızlar Allah bebeklerimizide bizleride esrigesin bazı kanamaların gerçekten bebekle alakası olmuyor bende yaşadım inşallah sağlıkla kucağımıza alırız

X