Gebelikte kaçıncı haftada olduğumu nasıl anlarım???

ogretmen3891

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Mayıs 2008
81
0
Arkadaşlar ben hamile olduğumu sağlık ocağında idrar testi yaptırarak 12. 06.2008 tarihinde öğrendim. Bulunduğum ilçede özel dr yoktu ve başka ilçeye gitmek zorunda kaldım. Ancak dr hastanede ameliyattaydı. Ben özellikle dr a karnımdaki son 2 haftadır yaşadığım adet sancısına benzeyen karın ağrılarım için gitmiştim ve dr a bunun sebebini sorup bebeğimin kaç haftalık olduğunu öğrenecektim. Ancak dr olmayınca ben de idrar testi belki yanlıştır diyerek kan testi de yaptırdım ve hamile olduğum orda da çıktı. Ancak dr a sonuçları hemşire gösterdi ve karın ağrılarımı sordu. Dr da normal olduğunu söylemiş bu ağrıların.Ancak hamileliğimin kaçıncı haftasında olduğumu söylememiş. Pazartesi ultrosana girsem kaç haftalık olduğunu anlayabilir miyim? Ya da netteki adreslerde bulunan gebelik hesaplayıcılarından anlaşılır mı??? Lütfen yardım edin...

canım netteki hesaplayıcılardan son adet tarihini gir bulursun.hayırlı olsun bebişina.s.

Ama arkadaşım bana nettekilerin yanlış olduğu çünkü gebelik için adetin ilk gününden hesaplandığı söylendi. Ve yumurtlama dönemine göre hesap et deiler. Sen hamile misin? Ayrıca bu hesaplayıcıları denedin mi canım. Aklım çok karıştı kime inanacağım bilemiyorum...

canım hesaplayıcıya gir.
son adet tarihinin ilk gününü gir.
ne kadsarlık hamile olduğunu göreceksin.
yumurtlama gününden sayılmaz,doktorların yöntemi bu..

niye Yanliş Olsunki Hesaplayicilar..sonuçta Son Gördüğün Günden Itibaren Sayilmiyormu? Kendinde Sayarsin..son Adet Tarihinden Bugüne Kaç Gün Geçtiyse O Kadarlik Hamilesin Canim..hayirli Olsun..allah Tamamina Erdirsin

Öncelikle hayırlı olsun bebğin canım
Her kadın doğum uzmanı gebeliğin başlangıcı olarak son adet tarihinin ilk gününü kabul eder bu hesaba göre de gebelik 40 haftadır Bunun nedeni ise yumurtlama günlerindeki farklılıklardan doğan hesap yanlışlarını önlemektir zaten ultrasona girsen de cihazlar kesin haftasını veremiyo çünkü her bebin gelişim hızı büyüklüğü birbirinin aynı değil doktora gittiğinde göreceksin son adet tarihini sorup otomatik hesaplayıcıdan kaç günlük hamile olduğunu söyleyecekler o yüzden internetteki hesaplayıcılar güvenilirdir kafan karışmasın

canım internet hesaplayıcılarına sonadetinin ilk günün yaz ordanda bulabilrsin kan testin elindemi.o sonucu gooğle yaz kaç haftalık diye bulursun bide tıpta seni adetinin ilk günündne itibaren hamile kabul ediyor.çünkü çok zor bi ihitmalde olsa adetliykrnde hamile kalınıyor.karın agrılarını sorun etme normal o.ama enyakın zmanda iyibi kadın dogumcuya gözukmelisn ok yradımcı olabildim inş

Arkadaşım benim beta hcg değerim 3586. Ben google a yazarak bulamadım beceriksizim galiba:))) Sen benim için bakar mısın???

cnm son adet tarihini bilmiyomusun
5 haftalık olman lazım ama kesin sonucu son adet tarihini ilk günü verir

öncelikle Tebrikler...
Kese Görünürde Bebek Görünürmü Bende Bilmiyorum Vajinal Muayenede Görülür Diye Biliyorum..
Aslinda Bende Seninle Ayni Hafta Hamileyim Ama Biraz Beklemeyi Tercih Ediyorum..miniğim Birazcik Daha Büyüsün...:))

benim son adet tarihim canım 12 mayıs ve hesaplayıcılara göre 4 hafta 5 günlük bebişim acaba pazartesi dr a gittiğimde kese belli olur mu???

canım daha yenisin ve bu durumda kese görünmeyebilir,arkadaşım var benim de o da tam senin tarihinde son edeti,aynı gün neredeyse hamile kalmışsınız,o da 4 hafta 5 günlük
kese 5 haftalıkken vajinal ultrasonda görünür ,karından ultrasonda ise 6.haftada görünür bebeği de 7 haftalıkken görürsün,sen yine de doktora git sana folik asit verecektir,
canım yaa sen nerede öğretmensin,benim bahsettiğim arkadaş da muş da öğretmen ben de muşdayım acaba sen emine misin kıss,bu kadar tesadüf olamaz sanırım,hemen cevap yaz bana...arkadaşım da p.tesi gelecekti doktora çünkü o da köyde çalışıyor.

ayrıca vajinal ultrasonda 6 haftalıkken bebeğin kalp atışlarını görürsünüz büyük ihtimalle,bu herkesde değişiyor,çünkü erken ve geç gebelik diye birşey vardı sanırım yanlış değilse,seninki erkense 6.haftada bebeğin kalp atışlarını görürsün vajinal ultrasonda,kalp atışından önce yolk sac(yolk kesesi) oluşuyor kesenin içinde yani iki kese oluyor iç içe içerdeki kese yani yolk kesesi sağlıklı gebeliğin ilk bulgusudur,ayrıca yolk kesesi daha küçük ve daha belirsiz oluyor genelde,
bunları biliyorum çünkü ben de hamilelik yaşadım ama benimki boştu,çok araştırdım,güzel rabbim benim yaşadığım acıyı kimseye yaşatmasın,benim için dua et tamam mı tatlım,hamişlerin duası kabul olur,(bunu her hamişten istiyorum)

Arkadaşlar ben hamile olduğumu sağlık ocağında idrar testi yaptırarak 12. 06.2008 tarihinde öğrendim. Bulunduğum ilçede özel dr yoktu ve başka ilçeye gitmek zorunda kaldım. Ancak dr hastanede ameliyattaydı. Ben özellikle dr a karnımdaki son 2 haftadır yaşadığım adet sancısına benzeyen karın ağrılarım için gitmiştim ve dr a bunun sebebini sorup bebeğimin kaç haftalık olduğunu öğrenecektim. Ancak dr olmayınca ben de idrar testi belki yanlıştır diyerek kan testi de yaptırdım ve hamile olduğum orda da çıktı. Ancak dr a sonuçları hemşire gösterdi ve karın ağrılarımı sordu. Dr da normal olduğunu söylemiş bu ağrıların.Ancak hamileliğimin kaçıncı haftasında olduğumu söylememiş. Pazartesi ultrosana girsem kaç haftalık olduğunu anlayabilir miyim? Ya da netteki adreslerde bulunan gebelik hesaplayıcılarından anlaşılır mı??? Lütfen yardım edin...

http://www.webbebek.com/dosyalar/h.dogum_tarihi.htm

canım bu siteye girerek ögrenebilirsin.son adetini girceksin.öğrenirsin...

benim son adet tarihim canım 12 mayıs ve hesaplayıcılara göre 4 hafta 5 günlük bebişim acaba pazartesi dr a gittiğimde kese belli olur mu???

canı belli olur inşallah benimde 11 mayısa.s 12 haziranda gittim doktora vajinal usg ile keseyi görebildi. ama ultrason aletinin görüntüleme kalitesi ve kapasitesine de bağlı. sen kan tahlilini hangi tarihte yaptırdın benim 12 haziranda beta hcg 897 çıkmıştı.

Son düzenleme:
ayrıca vajinal ultrasonda 6 haftalıkken bebeğin kalp atışlarını görürsünüz büyük ihtimalle,bu herkesde değişiyor,çünkü erken ve geç gebelik diye birşey vardı sanırım yanlış değilse,seninki erkense 6.haftada bebeğin kalp atışlarını görürsün vajinal ultrasonda,kalp atışından önce yolk sac(yolk kesesi) oluşuyor kesenin içinde yani iki kese oluyor iç içe içerdeki kese yani yolk kesesi sağlıklı gebeliğin ilk bulgusudur,ayrıca yolk kesesi daha küçük ve daha belirsiz oluyor genelde,
bunları biliyorum çünkü ben de hamilelik yaşadım ama benimki boştu,çok araştırdım,güzel rabbim benim yaşadığım acıyı kimseye yaşatmasın,benim için dua et tamam mı tatlım,hamişlerin duası kabul olur,(bunu her hamişten istiyorum)

Teşekkürler canım. Ben mersinin bir ilçesindeyim canım. yani emine değilim ama bi başka arkadaşın olarak beni kabul edersen memnun olurum. Canım inşallah sen de bir an önce hamiş kalırsın...

canı belli olur inşallah benimde 11 mayısa.s 12 haziranda gittim doktora vajinal usg ile keseyi görebildi. ama ultrason aletinin görüntüleme kalitesi ve kapasitesine de bağlı. sen kan tahlilini hangi tarihte yaptırdın benim 12 haziranda beta hcg 897 çıkmıştı.
Ben 13 haziranda yaptırmıştım canım. Beta hcg de 3586 çıkmıştı.

Teşekkürler canım. Ben mersinin bir ilçesindeyim canım. yani emine değilim ama bi başka arkadaşın olarak beni kabul edersen memnun olurum. Canım inşallah sen de bir an önce hamiş kalırsın...
canım benim güzel dileklerin için teşekkür edrim a.s.
doktora gidince bize cevap yazmayı unutma tamam mı.
ayrıca bu durumda senin bebeğin üç aşağı beş yukarı şubatın 15-16 gibisi dünyaya merhaba diyecek inşallah,
cinsiyetini de söölim miiiiiiii....
kız ya da erkek olacak..sırnaşık şey zaten başka şansın yok kusura bakma tamam mı?
sırnaşık şeysırnaşık şey sırnaşık şey :emir_bebek: :emir_bebek: :emir_bebek:

Ben 13 haziranda yaptırmıştım canım. Beta hcg de 3586 çıkmıştı.

canım hayırlı olsun bebeğin inş. doktordan sonra bize yazmayı unutma benim soncum düşük diye pimpiriklendim biraz. neyse hayırlısı inşallah. bende yarın doktora gideceğim.umarım allah hepimizi istediğine kavuşturur.:asigim::asigim::asigim:

benim son adet tarihimde 13 mayıs benimde 4 hafta 5 günlük gözüküyor hesaplayıcarlada kan değrim 113 çıktı doktorum daha çok erken haftaya perşembe gel dedi ama ben biraz daha geç gidicem malesef seninle aynıyız bende hiç belirti yok senin nasıl çok sabırsız ve endişeliyim herkese belirti sorar oldum biliyorum herkeste aynı olmaz ama sormadanda edemicem belirtilerin varsa bana yazarmısın

benim son adet tarihimde 13 mayıs benimde 4 hafta 5 günlük gözüküyor hesaplayıcarlada kan değrim 113 çıktı doktorum daha çok erken haftaya perşembe gel dedi ama ben biraz daha geç gidicem malesef seninle aynıyız bende hiç belirti yok senin nasıl çok sabırsız ve endişeliyim herkese belirti sorar oldum biliyorum herkeste aynı olmaz ama sormadanda edemicem belirtilerin varsa bana yazarmısın

hayırlı olsun bebişin tatlım
benim adet tarihimde 11mayıs ama benimde öğretmen 3891 inki kadar yüksek değil demekki herkeste farklı oluyor.
hatta bence kişinin hamileliklerinde bile değişiyor ben ilk hamileliğimde 1,5 - 2 aylık olmuştu bulantılarım başladığında ama bu gebeliğimde ara ara hafif hafif bulantım oluyor ama çok az.ultrasonda baktınız mı keseyi gördümü doktor.süt ve su içmeyi ihmal etme

X